Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żółkniecie zbóż. Co to jest?

325 odpowiedzi na ten temat

#321 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 06 październik 2015 - 18:54

Panowie co to moze byc czy to przymrozek bo byl kilka dni temu ze miejscami pszenica zolknie np. w bruzdzie przez cala dlugosc pola i na 0.5m szerokosci na poprzeczniakach . Zboze zaprawiane scenikiem na mokro plus nawoz do tego przed siewnie nawoz dany nawet pszenica z centrali po koncach podzolknieta oraz kawalek po wykopanych ziemniakach gdzie byl obornik oraz po gorczycy tak ze to nie brak nawozenia .Nie wiem co o tym myslec czy jakies robale czy ten przymrozek bo miejscami to siwy szron byl na polu a pszenica samo wschodzila.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żółkniecie zbóż. Co to jest? Dzisiaj, 13:01
  •  

#322 Share maksimini

maksimini

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 04:55

Takie paski uszkodzone przez pole i na poprzeczaniakach to może oprysk na chwasty ci się nałożył?

#323 Share LukaszT6030

LukaszT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 20:48

Pryska już ktoś na choroby grzybowe?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share derek2223

derek2223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 czerwiec 2017 - 20:17

Witam,

od kilku dni (może 2-3 dni) zauważyłem, że pszenica zaczyna żółknąć. Co to może być, jakiś grzyb? Czy już po prostu zaczyna "przygotowywać się" do żniw czyli zasycha? Dodam, że na grzyba pryskałem ją chyba pod koniec kwietnia, może początek maja.. o ile dobrze pamiętam. Wtedy też zaczynała żółknąć i oprysk pomógł.

Teraz pszenica jest wyrośnięta i wjazd opryskiwaczem na pole bez ścieżek technologicznych przyniesie zapewne spore zniszczenia więc wolałbym mieć pewność, że w tym stadium ( czyli już mocno rozwinięty kłos) warto jeszcze robić jakiś oprysk no i oczywiście zastanawiam się czy na pewno jest to w ogóle grzyb. W sumie przejąłem gospodarstwo dopiero drugi rok więc kiepsko u mnie z doświadczeniem, dlatego proszę o poradę.

#325 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2546 postów

Napisany 24 czerwiec 2017 - 20:31

Żółkniecie zbóż. Co to jest? Środki na grzyba działają max 4tygodnie wiec pewnie pora na kolejny zabieg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#326 Share Zieleniak

Zieleniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 30 czerwiec 2017 - 14:01

Żółkniecie zbóż. Co to jest? U mnie po kilku porzadnych deszczach na polach porobily sie zolte place w zbozach. Znajomy doradzil mi sypnac w tych miejscach azotu i po dwoch tyg nie widac mylo roznicy. Widac miejscami byla gorsza ziemia woda wymyla składniki pokarmowe a zabieg ten pomogl. Dawalem okolo 30 kg/ha saletrzaku bodajze.