Skocz do zawartości

Zdjęcie

wariator fahr m900

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 18:02

wariator fahr m900 Pamiętam że przerywacz był pod zegarami.Trzeba odkręcić tablicę z prawej i unieść tam szukaj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wariator fahr m900 Dzisiaj, 01:41
  •  

#22 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:15

wariator fahr m900 Przerywacz jak kolega wyżej napisał jest pod deską a co do ustawień to poczytaj ten dział na forum. Jak poszukasz to zrozumiesz że Twoje zapytanie nie miało miejsca:) Nie obraź się ale jest dużo tematów o ustawieniach. Nawet szczegóły i problem, przetłumaczona tabelka i wiele innych - wystarczy użyć wyszukiwarki.

#23 Share karol69

karol69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 19:18

wariator fahr m900 Witam.
Do czego służy ta wajcha w kombajnie fahr M900 pokazana na obrazku? W jakim położeniu powinna się znajdować?

http://zapodaj.net/4...960a6d.jpg.html
http://zapodaj.net/2...214368.jpg.html

Jeszcze jedno pytanie.
Przy koszeniu jęczmienia zimowego jest konieczne zakładanie blachy na klepisku, aby było czyste ziarko bez wąsów? U mnie przy kombajnie tego nie ma i zastanawiam się czy da się kosić bez tej blachy aby ziarko było czyste? Czy mógłbym w razie konieczności zrobić tą blachę samemu?
http://zapodaj.net/4...a99d78.jpg.html

#24 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 08:34

wariator fahr m900 Ad1. Jest to dźwignia zaworu od akumulatora hydraulicznego. Jeśli jest włączony to hydraulika działa miękko a jeśli wyłączony jest sztywna. Obrazowo co do hedera - przy włączonym opada tak jakby miał sprężynę z amortyzatorem a jak wyłączysz to zatrzymuje się nagle w jednym położeniu, na miękkiej hydraulice jak zaczepisz o miedzę to podniesie heder a na sztywnej będzie pchało. Poziomo wyłączony - pionowo w dół włączony.
Ad2. Ta blacha służy do łamania ości z ziarna. Ja zakładam nawet w zwykłym jęczmieniu choć nie uważam że mój kombajn czysto młóci to trochę jest lepiej niż bez tych osłon. Dorobisz je bez problemu - najłatwiej poszukaj kawałek rury o ściance ok 2mm i odpowiedniej średnicy tak aby wycinek pasował pod klepisko. W oryginalnej jest tylko wycięcie i zabezpieczenie - taki skobel:) Jak będziesz chciał to napisz na priv a podam Ci dokładne wymiary.

#25 Share karol69

karol69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 16:48

wariator fahr m900 Panowie podajcie wymiar blachy na klepisko i jakieś fotki jak się mocuje

#26 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 21:20

wariator fahr m900 Witam.

Zdemontowałem dzisiaj siłownik i postarałem się go rozebrać co nieco. Teraz gdybyście mogli mi pomóc byłoby super. Otóż olej zaczął mi lecieć tak jak już było wspomniane w tym temacie z zewnętrznej strony czyli mniej więcej od strony zasilania. Czy łożyska zaznaczone na tym zdjęciu są to jakieś specjalne łożyska uszczelniające? z zewnętrznych stron mają osłonkę, w środku jest podkładka między nimi, ale osłonek nie mają. Idzie je jakoś w miarę dostać czy należą do bardziej nietypowych części?

IMG_1851.jpg

Wyciągnięty mam uszczelniacz znajdujący się w środku, zgarniającego z tłoczyska nie zdejmowałem, bo nie widziałem sensu skoro nic się z nim nie działo, zresztą jest na wierzchu, więc jakby co można dokupić.

IMG_1852.jpg

Wyciągniętą mam również tą część, tu jest oring, część ta wyjęta jest z elementu po lewej stronie (środka tłoczyska).

IMG_1862.jpg

No i na koniec zostało miejsce gdzie wchodzi dysza, szukałem tu uszczelnienia, ale nic nie było, jest tylko jakaś jakby mosiężna tulejka i w tą tulejkę wchodzi dysza, która podaje olej na siłownik. Czy tutaj się coś wymienia? Jeżeli tak co to?

IMG_1861.jpg
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#27 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 15:33

wariator fahr m900 Uszczelniacze siłowy i zgarniający z tłoczyska wymień na nowe ale nie najtańsze:)
W zaznaczonym na żółto kwadracie masz tulejkę mosiężną którą należy wymontować z tego otworu - jest ona wciśnięta, ma na swojej zew. średnicy oring i tylko to ją trzyma a uszczelniacze dyszy są w niej.
Łożyska są zwykłe i jak się nie mylę to skrajne ma być Rz - osłona blaszana ale ja bym założył RS czyli osłona z tworzywa to będzie szczelniej.

#28 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 17:27

wariator fahr m900 Czyli rozumiem, że w środku tej mosiężnej tulei są uszczelniacze i na zewnątrz tulei też są? A czy widoczną na zdjęciu zdjęciu 2 część siłownika to tą czapę zdejmuje się za pomocą tego pręta zabezpieczającego i tyle? Coś tam w środku jest skomplikowanego jeszcze czy nie?

-- połączono posty --

No i następna sprawa. Rozebrałem trochę i się okazało, że taki element od sprzęgła mam uszkodzony. Wykonane jest to z podobnego materiału jak klocki hamulcowe i połowę tego jest wyłamane. Czy da się to dokupić albo z czegoś dorobić?

IMG_1868.jpg

IMG_1869.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 19:57

wariator fahr m900 W środku tej tulejki mosiężnej jest 2 uszczelniacze od dyszy ( zgarniający i siłowy ). Na zewnątrz ta tulejka ma chyba 2 oringi.
Część na zdjęciu nr 2 ma do wymiany tylko oring a jest to zawór bezpieczeństwa jak się nie mylę i ma tam w środku tylko kulkę, sprężynkę i podkładkę z otworkiem ale tego nie ma co ruszać tylko oring do wymiany.

Edytowany przez akmaly, 24 czerwiec 2014 - 19:57.

#30 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 20:42

wariator fahr m900 Ten element to łożysko węglikowe (czy jakoś podobnie to nazywają). Miałem też to rozwalone w Faherku M66 i dobrałem to z jakiegoś Claasa ale już nie pamiętam dobrze z jakiego to było modelu. Bez problemu dostaniesz to w serwisie Claasa a koszt mnie wyniósł tego to 260zł. Na allegro też widziałem takie coś więc musisz poszukać ale do tanich rzeczy to nie należy.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#31 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 22:16

wariator fahr m900 @Renault85-15TX, faktycznie to ta część - łożysko węglik. Co nieco jest tego na allegro, jutro z rana sobie to zmierzę i postaram się dobrać wymiarami taką część do swojego co by było już bliżej jak dalej końca tego remontu. Dzięki serdeczne.

@akmaly, mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć jak tą tulejkę wyjąć stamtąd żeby jej nie zniszczyć? Bo uszczelniacze i oring już kupiłem jeżeli chodzi o większe części, została tylko ta drobnica przy dyszy. No i jak się okazuje węglik do wymiany, który jutro zmierzę i będę szukać po sklepach o takich wymiarach + potrzebne są mi sprężyny wariatora od skrzyni, gdyż są w nieciekawym stanie :/ Ale co do sprężyn to pewnie potrzebna będzie rozbiórka wariatora i dobranie czegoś podobnego.

#32 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 23:44

wariator fahr m900 Zobacz czy po przeciwnej stronie można czymś wypchnąć, jeśli nie to dorób sobie jakiś haczyk i za otwór wyciągniesz.

#33 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 16:45

wariator fahr m900 Po przeciwnej nie da się, bo tam jest część od zaworka, ale postaram się delikatnie go wyciągnąć jakimś haczykiem.

A co do założenia pasa jezdnego to muszę zdjąć to górne koło, ale czy wystarczy odkręcić tą dużą śrubę co na niej spiera się siłownik regulacji prędkości jazdy czy jeszcze te mniejsze też? Bo do dużej i tak muszę klucz pożyczyć albo dorobić, więc dzisiaj tego raczej nie ruszę.

IMG_1863.jpg

#34 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 17:48

wariator fahr m900 Czy aby na pewno musisz zdjąć koło aby złożyć pas? Nie wystarczy go rozsunąć na maxa? musiałbym popatrzeć u siebie ale wydaje mi się że tej nakrętki nie ma sensu ruszać bo zdejmiesz cały wariator a nie tylko zewnętrzną część koła. Ta połówka musi być jakoś zabezpieczona przed wysunięciem - w M980 czyli na nowszym wariatorze ma sworzeń obok smarowniczki ( w okienku pomiędzy kołem wielopasowym a połówką wariatora).
Wydaje mi się że należy odkręcić te mniejsze śruby i zdjąć koło wielopasowe i tam jest sworzeń zabezpieczający połówkę koła. Tylko wcześniej zaznacz sobie położenie kół

Edytowany przez akmaly, 25 czerwiec 2014 - 17:52.

#35 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 21:42

wariator fahr m900 Jutro prawdopodobnie będę demontował koło ze sprężynami w celu ich wymiany i przy okazji skoro oba koła będą rozsunięte postaram się tam wrzucić jakoś pas do środka. W tej chwili sprężyny ścisnęły koło i nawet rozsunięcie zaznaczonego koła nie daje nic, a tamtego koła dolnego nie mogę rozsunąć, bo sprężyny robią swoje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share karol69

karol69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 luty 2016 - 07:41

wariator fahr m900

Do akmały
Witam
Mam problem z siłownikiem wariatora w kombajnie fahr M900 chcę się z tobą skontaktować.

Edytowany przez karol69, 02 luty 2016 - 14:17.