Skocz do zawartości

Zdjęcie

wariator fahr m900

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share borys1972

borys1972

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 09:16

wariator fahr m900 witam wszystkich
czy może ktoś podrzucić jak uszczelnić wariator fahr m900 i gdzie można kupić części lub gdzie można kupić zamiennik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wariator fahr m900 Dzisiaj, 21:24
  •  

#2 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 06 maj 2012 - 21:40

wariator fahr m900 Można:) Po kolei napiszę co i jak może się i innym przyda:
1. Wymontować siłownik z wariatora
- odkręcić przewód olejowy i blachę od czujnika
- odkręcić śrubkę "imbusową" zabezpieczającą przed obrotem siłownika - na bocznej powierzchni walcowaj jest taka mała śrubeczka
- obracając za pomocą specjanego klucza ( można dorobić taki aby obracać za pomocą tych 2 otworów na czole siłownika) i wyjąć zabezpieczenie z drutu i wysunąć siłownik
( jeśli przeszkadza końcówka obrotowa siłownika można ją zdemontować wcześniej, jeśli mamy odpowiedni kluc z wycięciem to robimy to w następnych krokach)
2. Demontaż siłownika na czynniki pierwsze
- wymontować końcówkę tą co podawany jest olej do siłownika, wyjąć pierścień segera i wysunąć - ja dorobiłem sobie taki specjany ściągacz ale widziałem że za pomocą odpowiedniego wkrętaka lub lałej łyżki tez się da:))
- rozłożyć najlepiej na stole po kolei siłownik na części tak aby wiedzieć co i w jakiej kolejności idzie.
3 Wymiana:
- częśc zewnętrzna tj. tuleja do wymiany pierścienie usczelniające i oringi - tu sprawa prosta - dobry sklep z hydrauliką siłową i wszystko dostaniecie.
- część wewnętrzna - tu z reguły cieknie i rozrzuca olej po osłonach:) - do wymiany dwa łożyska (jeśli zużyte) i 2 uszczelniacze - szczerze to jeden bo drugi jest zgarniający i trzeba dorabiać ale można sobie odpuścić. Uszczeolniacz bardzo małej średnicy ale musi być to uszczelniacz siłowy ewentualnie oring typu X - to nie zwykły oring. Bez problemu i za grosze do kupienia w Passerotti Eriks Grup na terenie kraju - tonie reklama ale dużo się go oszukałem i tam mieli.
Problem najczęściej stanowi nie tylko ten uszczelniacz ale sama końcówka i wyrobiona ta część jej wyglądająca jak dysza - można spróbować przeszlifować bardzo drobnym papierkiem jeśli są małe ryski jeśli nie to wymiana na nową ale od Fahra to zapomnijcie ( NIE MA:) na szczeście od claasa pasuje (KOŃCÓWKA HYDRAULICZNA CLAAS NR.639203-P) - koszt ok 160zł.
4. Montaż
- odwrotnie krok pierwszy

Dodatkowo, jeśli twój wariator działą bez problemów po za wyciekami z pod tej końcówki co wyżej opisałem można to naprawić bez wyjmowania siłownika, tj. Wystarczy wyjąć pierśnień segera i wyciągnąć końcówkę.

Jeśli coś niejasne to proszę pisac na forum lub priv. Jeśli bedziecie mieli problem z uszczelniaczami to służe pomocą ale poszukajcie w okolicy.
Często problem z wariatorem jest brak smarowania tej kalamitki wewnątrz wariatora, ja smarują ją zawsze lepszym smarem, np wysokotemperaturówym jak do łożysk sieczkarni.
Pozdrawiam

#3 Share borys1972

borys1972

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 maj 2012 - 13:39

wariator fahr m900 dzięki kolego za wskazówki w najbliższym czasie mam zamiar przeprowadzić tę operacje

jednak kolego okazało się że siłownik jest bardzo zorany i trzeba będzie go odbudować podjeła się tego firma z lublina jak będę miał zrobiony to podzielę się
na forum wiadomościami

koledzy mam jeszcze pytanko odnośnie deski rozdzielczej fara m 900 na dole jest czerwona lampka a nad nią napis VDO może ktoś wie za co ona odpowiada
pozdrawiam

#4 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 26 maj 2012 - 18:51

wariator fahr m900 A może masz jakąś naklejkę przy niej? Albo zrób zdjęcie tablicy i wskaż o którą Ci chodzi, bo tak na czuja to ciężko powiedzieć, strzelałbym w kontrolkę od czujników zapchania na wytrząsaczach, zapchanego filtra powietrza, zapchanego podajnika kłosowego.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#5 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 26 maj 2012 - 20:47

wariator fahr m900 VDO to nazwa producenta zegarów różnego typu np.licznika motogodzin,tego dużego zegara i wielu innych np w starych mercedesach.Co do tej kontrolki to chodzi Ci o tą na dole tego dużego zegara miedzy kontrolką od ciśnienia oleju i ładowania.ja u siebie też nie za bardzo wiem do czego ona jest,Miałem sam zadać to pytanie.Może ktoś wie?.

#6 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 29 maj 2012 - 22:42

wariator fahr m900 Firma z Lublina na ulicy Janowskiej?
Jeśli tak to zabierz do domu i sam napraw. Nie to że mam coś do nich ale mi też mieli zrobić za małą kasę a jak przyszło co do czego to jak za mokre zboże.
Jeśli po rozebraniu siłownika powierzchnie tuleji nie są jakieś strasznie zjechane to nie ma problemu z naprawą. Dyszę co podaje olej dokupisz od Claasa a reszta to części wymienne które kupisz w Lublinie.
Co do kontrolki to napis VDO wg mnie jest w zegarze, tak? Może chodzi Ci o jaką kontrolke ze wskaznika? Zrób zdjęcie, zaznacz która to i daj na forum to zbaczymy

VDO to nazwa producenta zegarów różnego typu np.licznika motogodzin,tego dużego zegara i wielu innych np w starych mercedesach.Co do tej kontrolki to chodzi Ci o tą na dole tego dużego zegara miedzy kontrolką od ciśnienia oleju i ładowania.ja u siebie też nie za bardzo wiem do czego ona jest,Miałem sam zadać to pytanie.Może ktoś wie?.

Te u góry? To masz tak: światła długie, ciśnienie oleju, ładowanie
- dwa wskaźniki: paliwo i wariator
- na dole kontrolki od kierunków przynajmniej tak mi się wydaje bo nie pamiętam, mi przy kierownicy wiem że migają te czerwone ale czy te we wskaźniku też to muszę sprawdzić.

#7 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 30 maj 2012 - 06:49

wariator fahr m900 Witam @akmały ma rację pomyliłem się. te na dole są od kierunków chodzi mi o ten miedzy tymi od kierunków i powinny migać razem z tymi pod kierownicą przynajmniej ja tak u siebie podłączyłem.pozdrawiam

#8 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 31 maj 2012 - 08:48

wariator fahr m900 Nie wiem po co ta kontrolka ale to coś z kierunkami musi mieć powiązanie lub miało mieć. Swoją drogą to chyba będę mniej bywal na forum bo jak dla mnie to chore są te zmiany. Ale może jest lepiej tylko ja zacofany. Mi się nie podoba i tyle.

#9 Share borys1972

borys1972

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 10:35

wariator fahr m900 koledzy może ktoś wie gdzie można kupić siłownik do wariatora

#10 Share jareczekd20lbn

jareczekd20lbn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 17:35

wariator fahr m900 Witam, czy mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie mogę znaleźć czujnik obrotów wariatora? Mój problem polega na tym, że po włączeniu stacyjki licznik pokazuje max a chyba tak nie powinno być. Jak szukałem tego czujnika to niestety nie udało mi się to,a ponadto wygląda na to że go w ogóle niema.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 17:54

wariator fahr m900 Coś chyba Ci się pomyliło kolego, po co komu prędkość wariatora?
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#12 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 20:32

wariator fahr m900 Witam, kolego @jareczekd20lbn, czujnik o który pytasz powinien znajdować się przy siłowniku wariatora na takiej blaszce przykręconej z lewej strony wariatora.ten czujnik podobny jest do czujnika poziomu paliwa w samochodzie np.i podobnie działa.Marcin91 ma rację na tym dużym zegarze jest skala od 1 do 10 ale to nie są obroty wariatora tylko podana jest skala w jakim stopniu złożone lub rozłożone są koła wariatora, można przy jego pomocy określić z jaką prędkością się jedzie.Ja tak te wskazania interpretuję.A tak poza tematem,fahry nie mają żadnego zegara od obrotów młocarni czy silnika przynajmniej te starsze modele i mi brakuje takich wskazań.

#13 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 12:48

wariator fahr m900 Co do działania czujnika to już wiesz a jak go odnajdziesz w maszynie to wymontuj, wyczyść, odtłuść i zakładaj powinien działać bo tam nie ma co się popsuć. No chyba że skorodował już na maksa to szukaj od poziomu paliwa.

#14 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 14:47

wariator fahr m900

koledzy może ktoś wie gdzie można kupić siłownik do wariatora

Tam miał kiedyś dla mnie niby sprowadził ale jak dowiedziałem się o cenę to sobie sam naprawiłem :) U mnie tylko da dysza z claasa siadła więc 200zł a 2000 to różnica jak dla mnie duża.
Rudnik 51a (koło Kraśnika)
23-212 Wilkołaz
Namiary na tego gościa co to miał. Nówka z niemiec. Ma też inne części ale większość drogie.

Edytowany przez Marcin91, 29 czerwiec 2012 - 23:02.
ortografia

#15 Share jareczekd20lbn

jareczekd20lbn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 18:23

wariator fahr m900 Przepraszam za zamieszanie, właśnie o ten czujnik mi chodziło tylko nie bardzo wiedziałem jak go zinterpretować (nazwać). A problem z nim polega na tym, że go w ogóle nie ma w moim m900. Ale skoro tak to nie jest on tak bardzo potrzeby i kiedyś przy okazji się tym zajmę. Jakby ktoś mi jeszcze mógł podesłać fotkę tego czujnika na pw będę wdzięczny. Pozdrawiam

#16 Share borys1972

borys1972

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 21:22

wariator fahr m900 koledzy mam problem z odrzutnikiem słomy może ktoś podrzuci jak wyjąć oś odrzutnika

#17 Share amisz8

amisz8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 luty 2014 - 09:54

wariator fahr m900 Pytanie do kolegi Akmały
jak wyłuskałeś te łożyska z wewnetrznej tulei bo z tym mam problem i jeszcze jedno, jak zdjąłem pierścień segera z zakończenia tłoka to wypadła podkładka sprężynka i śrut a reszta ni czorta nie chce wylaźć, masz jakiś pomysł?

#18 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 22:55

wariator fahr m900 Jeśli chodzi Ci o łożyska końcówki hydraulicznej ( tej która doprowadza olej do wariatora ) to po wyjęciu segera podważasz i wychodzi. Można dorobić sobie również ściągacz. Co do tej podkładki to jak się nie mylę to po wyjęciu tego segera nic więcej jak to co masz. Uszczelniacze znajdziesz jak wysuniesz tą tuleję zew. ( ma na myśli sam siłownik ). Częściej natomiast wycieki są na tej końcówce hydraulicznej. Jak wysuniesz nią to masz tam 2 łożyska i podkładka między nimi, zabezpieczenie, i taką tulejkę w której osadzone są dwa uszczelniacze, jeden zgarniający ( tylko na dorobienie ale można to odpuścić i założyć stary ) i taki mały uszczelniacz siłowy ( wygląda jak oring ale to nie jest zwykły okrągły oring - w przekroju ma kształt X - jeśli będziesz miał problem z jego zakupem to napisz na priv) i jeszcze są tam jakieś oringi. Jeśli coś nakręciłem to z góry przepraszam ale rozbierałem to parę lat temu i nie pamiętam już dokładnie. Pozdrawiam

#19 Share amisz8

amisz8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 11:39

wariator fahr m900 witam
poradziłem sobie z łożyskami , dorobiłem mini ściągacz z tzw. bambułą, co do uszczelniaczy odwiedziłem za poradą kolegi oddział firmy Passeretti w Lublinie i sprawa załatwiona, dzięki za wszelaką pomoc i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share karol69

karol69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 12:39

wariator fahr m900 witam
nabyłem kombajn Fahr M900 mam pare pytań
gdzie znajduje się przerywacz kiernków
jak ustawić maszyne do zboża,rawki jaka średnica wiatr (owies,pszenrzyto,pszenica)