Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem zetor proxima 85

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 18:34

problem zetor proxima 85 witam, mam takir problem w swojej Proximie. Po tysiącu mth zaczęły docierać jakieś zgrzyty tak jak by z mostu lub napędu, a być może hamulca i nie wiem czy słychać je z tyłu czy z przodu ale wydaje mi się, że z przodu. I słychać je gdy mam załączony przedni napęd i skręcam kołami i również gdy hamuje na skręconych kołach. Nie mam pojęcia co to. Miał ktoś z Was taki problem ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem zetor proxima 85 Dzisiaj, 12:02
  •  

#2 Share damianus000999

damianus000999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 19:44

problem zetor proxima 85 słuchaj miałem to w deutz.. agrofarmie 85 był to wysypany główny tryb z napędu powiedzieli że to przez to że z napędem przy dużych prędkościach na szosie się jeździło (mam tura i tył jest w górze mocno i troche mieli wiec wlaczamy naped) zarzyczyli sobie za ten tryb cały czy jak to zwał na podstawie deutz fahra 3.5 tys +oleje reszta i robocizna wyszło 4.5 tys zł

#3 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 21:14

problem zetor proxima 85 no ok ale na szosie tez włączałeś przód ?

#4 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 22:04

problem zetor proxima 85 Ja na szosie przodu nie włączałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share damianus000999

damianus000999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 22:08

problem zetor proxima 85 Kilka razy się zdażyło ale musiałem bo niestety 2 przyczepy zboża i z przodu tura tak to tył ma ciężko i brat jak jeździł to nie wyłączał wtedy.

#6 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 07:46

problem zetor proxima 85

witam, mam takir problem w swojej Proximie. Po tysiącu mth zaczęły docierać jakieś zgrzyty tak jak by z mostu lub napędu, a być może hamulca i nie wiem czy słychać je z tyłu czy z przodu ale wydaje mi się, że z przodu. I słychać je gdy mam załączony przedni napęd i skręcam kołami i również gdy hamuje na skręconych kołach. Nie mam pojęcia co to. Miał ktoś z Was taki problem ?

A kiedy zmieniałeś olej w przednim moście?????
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 11:14

problem zetor proxima 85 z tego co czytałem nie powinno się włączać 4x4 na szosie bo osie nie współgrają ze sobą i może to prowadzić do uszkodzenia przedniej osi tzn napędu było o tym już na agrofoto.pl. Ostatnio gość który u mnie siał qq (niestety nie mam swojego siewnika ale na drugi rok kupię) twierdził że w polu zawsze włącza 4x4 bo ciągnik zużywa mniej paliwa - ciekawe czy to prawda być może tak bo "ciężar" rozchodzi się na 4 kółka jednak pewnie niektórzy z Was mają także doświadczenie z tym i mogą się nt. temat wypowiedzieć.Z drugiej strony czy to właśnie nie wypływa szkodliwie na przedni napęd