Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przekwalifikowanie łąki na użytek rolny?? Pomocy

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ema

ema

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 15:48

Przekwalifikowanie łąki na użytek rolny?? Pomocy Witam mam kawałek łąki sporo oddalony od miejsca zamieszkania, i znalazł się na nią chętny dzierżawca lecz on chce ją zaorać i zasiać kukurydzę. Chodzi mi jak to się ma do przepisów według ARiMR, trzeba załatwić w biurze ARiMR jakieś przekwalifikowanie?? Ogólnie chodzi mi o informację jak to wszystko wygląda z przekształceniem łąki na użytek rolny.Będę wdzięczny za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przekwalifikowanie łąki na użytek rolny?? Pomocy Dzisiaj, 09:25
  •  

#2 Share Nero91

Nero91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 18:16

Przekwalifikowanie łąki na użytek rolny?? Pomocy Zakładasz pług i ogien na tłoki;p a tak na powaznie to tez jestem ciekawy jak to wyglada formalnie.

#3 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 28 kwiecień 2012 - 18:33

Przekwalifikowanie łąki na użytek rolny?? Pomocy na pewno musisz powiadomić biuro, bo zmienia się powierzchnia TUZ
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share carlos03

carlos03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo:))

Napisany 28 kwiecień 2012 - 18:38

Przekwalifikowanie łąki na użytek rolny?? Pomocy Ja zrobiłem coś podobnego jesienią, wydzierżawiłem od pewnego kolesia działkę, były tu grunty orne i wpisane na nich TUZ, klasa III, zrobił tak aby dopłaty tylko zgarniać, wieć to zaorałem , wybrałem sie do Agencji a tam mi powiedziała Pani ze nic nie trzeba zmieniać, chyba że, bo oni jakoś we wrześniu zliczają wszystkie TUZ-y z całej polski i nie może być mniejsze jak ( no i właśnie tutaj nie wiem dokładnie ile ale chyba było 7 % powierzchni w skali całego kraju) ale tak jak ta Pani powiedziała ze to bardzo wątpliwe, ponieważ jak każdy z Nas wie użytków zielonych z roku na rok przybywa, więc to raczej nie możliwe. Wieć nie ma się czym martwić, pozdrawiam

Edytowany przez carlos03, 28 kwiecień 2012 - 18:39.

#5 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 19:13

Przekwalifikowanie łąki na użytek rolny?? Pomocy Zaorać można, ale kiedyś w geodeta będzie musiał przekwalifikować.

#6 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 19:14

Przekwalifikowanie łąki na użytek rolny?? Pomocy Mi powiedzieli , że spokojnie mogę orać .

#7 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 28 kwiecień 2012 - 19:53

Przekwalifikowanie łąki na użytek rolny?? Pomocy Jeżeli na tej działce nie jest prowadzony pakiet rolno środowiskowy można śmiało orać. Ostatnio sam się dowiadywałem w agencji w tej sprawie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 28 kwiecień 2012 - 20:01

Przekwalifikowanie łąki na użytek rolny?? Pomocy W tamtym roku też miałem taką sytuację,ale po zapytaniu w ARiMR powiedzieli,że nie ma żadnych problemów.

#9 Share Damian1265

Damian1265

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 maj 2012 - 12:02

Przekwalifikowanie łąki na użytek rolny?? Pomocy A jeżeli chcę zaorać łąkę (TUZ) i założyć od nowa, to są jakieś przepisy kiedy mogę orać, żeby nie było problemów jak przyjadą na kontrolę i łąka będzie zaorana to czy wówczas są z tym jakieś problemy? I jeszcze jedno czy w następnym roku do dopłat pisze się to jako TUZ??

#10 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 09 październik 2013 - 19:16

Przekwalifikowanie łąki na użytek rolny?? Pomocy Damian czy znalazłes odpowiedzi?, Mam taki sam problem.

#11 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 20 październik 2013 - 12:53

Przekwalifikowanie łąki na użytek rolny?? Pomocy Idzie się do agencji wypełnia wniosek o przekształcenie TUZ w grunty orne i czeka na decyzje. Jeśli jest to użytek zielony na gruntach ornych można orać w każdej chwili.

Druga sprawa czy grunt nie bierze udziału w programach rolno środowiskowych. Wtedy regulują to przepisy danego programu. Zazwyczaj chodzi o to że decydując się na jakiś program zdecydowaliśmy się na utrzymanie TUZ przez ileś tam lat.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#12 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 22 październik 2013 - 19:02

Przekwalifikowanie łąki na użytek rolny?? Pomocy Mam TUZ, chciałbym w tym roku go zaorać, na wiosnę ponownie posiać trawę, czy muszę to zgłaszać w agencji? Czy mogę w przyszłym roku nie wpisywać we wniosku tuz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 25 październik 2013 - 07:24

Przekwalifikowanie łąki na użytek rolny?? Pomocy Kurde właśnie sam nie wiem jak to z tym jest. Mam łąkę i chciałbym na wiosnę w przyszłym roku zasiać tam koniczynę. Tylko, że koniczyna to roślina motylkowata i są dopłaty do takich roślin, więc pewnie będzie trzeba agencję poinformować, że jest to grunt orny a nie TUZ. Dobrze myślę imo czy nie? :unsure:

Edytowany przez mlodyhef, 25 październik 2013 - 07:26.