Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program rolnośrodowiskowy - Rolnictwo zrównoważone

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 12:18

Program rolnośrodowiskowy - Rolnictwo zrównoważone Możesz skorzystać z tzw. płatnych usług doradczych i zapłacisz dosłownie grosze. Ale nie wiem jak długo będzie trwał ten nabór - prawdopodobnie do wyczerpania funduszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Program rolnośrodowiskowy - Rolnictwo zrównoważone Dzisiaj, 17:29
  •  

#22 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 18:35

Witam. Zastanawiam sie czy wejśc w rolnictwo zrównoważone i poplony. Posiadając 9ha ornych i 1ha tuz.
Opracowanie planu nawozowego troszke kosztuje, papierków też troche bedzie. Więc czy jest sens wchodzic w oba pakiety czy wybrac tylko jeden? Wcześniej nie korzystałem z żadnych dopłat środowiskowych, wiedzę mam tylko teoretyczna a jak to wychodzi w praktyce?

pewnie że się opłaci wejść w dopłaty rolnośrodowiskowe jak jeszcze można , papierów to trochę jest no ale tego nie przeskoczysz , no i trzeba trochę kasy wydać , do zrównoważony musisz pobrać próbki gleby i zawieść do stacji chemicznej żeby ci ję zbadali nas to kosztowało 12,5 zł za próbkę a że było trochę tych próbek to sam typ przyjechał po nie za darmo, zrównoważone to 360 zł do 1ha , poplony to od 690 zł ale tylko wtedy jeśli masz grunty zagrożone erozją jak nie to tylko połowę chyba , więc trochę by tej kasy naleciało więcej na łące możesz sobie zrobić siedlisko ptaków dodatkowo jak dobrze pamiętam to 1000zł

#23 Share kammillo

kammillo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 16 luty 2014 - 17:52

Program rolnośrodowiskowy - Rolnictwo zrównoważone A czy w tym roku mogę skożystać z dopłat rolnośrodowiskowych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share qomar

qomar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 luty 2014 - 19:39

Program rolnośrodowiskowy - Rolnictwo zrównoważone jeszcze nie zostały opublikowane wymogi i konkretne opisy programów na 2014 - konsultacje publiczne do 7 marca

#25 Share Mosull

Mosull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 luty 2014 - 08:38

Program rolnośrodowiskowy - Rolnictwo zrównoważone W 2014 roku najprawdopodobniej nie będzie naboru w programie rolnośrodowiskowym (jeśli chodzi o prow 2007-2013).Już w roku 2013 w Agencji była informacja, że naboru na nowe wnioski RŚ w 2014 r nie będzie. Zasady nowego PROW napewno nie wejdą w tym roku

#26 Share Grzegorz13

Grzegorz13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 luty 2014 - 11:25

Program rolnośrodowiskowy - Rolnictwo zrównoważone Mam pytanko. Czy ktoś wie jak to będzie z tym zrównoważonym rolnictwem w 2014 r.? Czy będzie mozna zrezygnowac bez konsekwencji?

#27 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 24 luty 2014 - 13:19

Program rolnośrodowiskowy - Rolnictwo zrównoważone Jest projekt i wnim jest napisane że od tego roku degresywność czyli ograniczenia powierzchni, brak naboru na ptaszki, w ekologi trzeba wykazać sprzedaż ..., nabór ma byc oczywiście.

#28 Share Grzegorz13

Grzegorz13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 luty 2014 - 08:08

Program rolnośrodowiskowy - Rolnictwo zrównoważone Tak, rozumiem, jest projekt, że ma być ograniczenie powierzchni itd. Ale moje pytanie brzmi: Czy jeżeli 2 lata kontynuuję zrównowazone rolnictwo i musze mieć 3 grupy rośłin itd., to czy w nowym prow będzie tak, że bez konsekwencji, tj. bez oddawania kasy bede mógl zrezygnowac i dalej nie ciągnac tego zrównoważonego rolnictwa przez nastepne 3 lata? |Zastanawiam się co zasiać, bo zostało mi 3 lata i muszę styrączkowe lub mieszanki zbozowo strączkowe zasiać.Tak coś tam mowili. I drugie pytanie, a jak siejecie mieszanki zbozowo straczkowe to czy jest jakiś ustalony procent tych strączkowych, czy może byc "tak od oka", żeby się wyłgać.

#29 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 16 maj 2014 - 09:04

k

Edytowany przez edi25, 16 listopad 2014 - 18:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 819 postów

Napisany 18 maj 2014 - 08:48

Program rolnośrodowiskowy - Rolnictwo zrównoważone Jak to jest z badaniem gleby,miałem robione w 2010 roku czyli cztery lata temu,pozostał mi jeszcze rok rolnośrodowiskowych + zrównoważone i mam pytanie czy jeszcze raz muszę badać glebę.

#31 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 15:00

Program rolnośrodowiskowy - Rolnictwo zrównoważone Jest tu jeszcze ktoś kto korzysta z rolnictwa zrównoważonego? Rozumiem że trzeba w ciągu pięciu lat wysiać trzy grupy roślin, ale wyczytałem w internecie, że dana grupa roślin (dajmy na to zboża) nie może pojawić się na danym polu więcej niż przez dwa lata w ciągu zoobowiązania, ma ktoś jakieś informacje w tym temacie?

albo inaczej, czy komuś przechodzi taki płodozmian łubin - pszenżyto - jęczmień -mieszanka zbożowo strączkowa - pszenżyto?

KS Falubaz

#32 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1410 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 20:10

Program rolnośrodowiskowy - Rolnictwo zrównoważone jak 3 grupy to czy moglo by byc cos takiego jak np rzepak pszenica kukurydza i np jeczmien jary i znowu pszenica i na 5 lat jest ?

#33 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 20:22

Program rolnośrodowiskowy - Rolnictwo zrównoważone W ciągu 5 lat ma być wysiane 3 grupy roślin na każdej działce oprócz TUZ.Np.okopowe,zboża,strączkowe lub proso zboże i strączkowe . Wykaz przynależności poszczególnych roślin do grup jest w posiadaniu ODR i agencji restrukturyzacji.Co do pytania moderatora to np.pszenica po pszenicy może być tylko 2 lata , ta zasada obowiązuje dla 4-ech podstawowych zbóż tj.pszenica jęczmień,żyto i pszenżyto.

#34 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 21:44

Program rolnośrodowiskowy - Rolnictwo zrównoważone a gdzie to jest napisane, że pszenica po pszenicy może być tylko 2 lata pod rząd? normalnie może być 3 lata pod rząd, chyba że coś się zmieniło.....

#35 Share Golden_85

Golden_85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 07:49

Program rolnośrodowiskowy - Rolnictwo zrównoważone nigdzie nie jest tak napisane... zgodnie z przepisami możesz siać pszenicę po pszenicy 3 lata, ewentualnie przedłużyć o kolejne 2 lata=łącznie 5 lat
przy pakiecie PRŚ 1,1 też lmozesz 3 lata pszenice lecz w kolejnych dwóch latach 2 inne grupy upraw... inaczej kasa do zwrotu

#36 Share matttic

matttic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 18 maj 2015 - 10:15

Odgrzewam temat :)

Jak sie zapatrujecie na nowe zasady "rolośrodowiskowe" szczególnie poplony składające się z trzech gatunków nasion?? Co polecacie na poplony żeby na wiosnę nie było problemów z przygotowaniem pod siew??

Czy jak mam umowę dzierżawy i ktoś mi zadzwoni ze ma kupca na pole to czy mogę sie jakoś wybronić przed sankcjami tą umowa którą wymówią mi przed czasem??? Słyszałem że przechodzą takie tłumaczenia jak sie ma podkładkę bo to z przyczyn ode mnie nie zależnych??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 20:50

Panowie podpowiedzcie mi czy w rolnictwie zrównoważonym są jakieś wymogi dotyczące użytków zielonych? I czy gryka jest wliczana do zbóż? Plan nawozowy musi zrobić doradca czy można zrobić go samemu? 

KS Falubaz