Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rece opadaja - c360

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Orzech334

Orzech334

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 22:41

Rece opadaja - c360 Witam panów i prosze o pomoc.moja c-360 tka chyba jakas przekleta.No nic rozwijam temat, mianowicie silnik po remoncie tzn.,nowy blok nowe korby nowy wal, caly zestaw naprawczy nowy , klawiatyra nowa łacznie z pompa, iiiiii 600motogodzin i bach woda w oleju, i poza tym bardzo ciezko pali..No nic zdemontowalem główice okazalo sie ze na trzeciej głowicy dziurka w korku i woda poszała,ale na zaworach wydechowych nagary ze mozna łopata wybierac, a przy tym głosna była jego praca na wysokich obrotach tzn tak 2tys tak.Rozrzad pieknie na znaki wchodzi gdy pierwszy tłok jest w GMP no wszystko ok, remont robiła firma ze szczecina tak przy okazji i malo tego na tłokach sa delikaatnie odbite zawory wydechowe, panowie pomocu co tu opuznic <a co przyspieszyc.Pozdrawiam

Dodam jeszcze ze wtryskiwacze tez maja taki spory nagar na sobie

Nie piszemy posta pod postem .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rece opadaja - c360 Dzisiaj, 22:52
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 06:32

Rece opadaja - c360 Często sa odbite zawory w 60-kach na tłokach i trydno powiedzieć czemu. Nie zdziwił bym się jak po remoncie głowicdobrze spasowane do prowadnic nie nadążają się zamykać. Jak masz wode w oleju to wycieku szukaj. Nabij powietrzem układ chłodzenia może się gdzieć odezwie i to wyłapiesz. Czasem się udaje. Zdejmują miske i nabijają ciśnienie z wodą w układzie. W końcu gdzieś się kropla uzbiera.

A wtryski trudno powiedzieć. Powinieniś przeregulować cały silnik gruntownie. Zawory, wtryski i kąt wtrysku. Jak będzie dobrze ustawiony i nic się nie zmieni to będzie się myśleć dalej bo na razie trudno powiedzieć. jak remont robiła firma to zaraz po remoncie bym sprawdził jak to ustawili. Teraz 600mth to prosi się żeby to przelecieć.
KPK Kumurun Team

#3 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 07:32

Rece opadaja - c360 Kolego jak ci wali zaworami w tłoki to albo uszczelka pod głowicą zbyt cienka albo źle to poustawiane masz. Piszesz ze ciężko pali to ja innego problemu nie widzę jak źle ustawiony rozrząd. A to ze na znakach ok. to nic nie znaczy. Import części import znaki ten co to robił nie wiedział nawet do czego te części służą, a na dodatek wzór jaki dostał był już przez innego rzemieślnika spieprzony.
Jak ktoś się łudzi że ma części np. wał z ostrudy czy zestawy z Krotoszyna niech się dalej cieszy. Oni to tylko tam pakują. Pakują dlatego aby sprawdzić czy to jakiś wygląd ma. Produkować już dawno przestali.

#4 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 09:29

Rece opadaja - c360 maciek tuleje robione sa w krotoszynie a tłoki skads indziej przywoza, wiem bo robie tam:)

Edytowany przez Vhalior2, 26 maj 2012 - 14:00.

#5 Share lamerc360

lamerc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 10:05

Rece opadaja - c360 pakuja tylko w krotoszynie? o.O

#6 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 10:41

Rece opadaja - c360 Są także zestawy mahle krotoszyn z Gorzyckim tłokiem ale to już większe pieniądze.

Edytowany przez ursus55, 28 kwiecień 2012 - 10:41.

#7 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 15:10

Rece opadaja - c360 lamerc bym sie musial tam przejsc i zobaczyc jakie maja bite oznaczenia i z jakiego kraju ale raczej wlasnie tylko pakuja:)

#8 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 28 kwiecień 2012 - 16:36

Rece opadaja - c360 Jak ciężko pali , to warto sprawdzić czy jest luz na zaworach . U mnie w 1014 ( remont robiony w Osródzie ) po przeglądzie gwarancyjnym zaczął ciężko palić , okazało się , że nie ma luzu na zaworach wydechowych i się niedomykały .

#9 Share tom31

tom31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 17:10

Rece opadaja - c360 zgadzam sie z przedmowcami skoro zawory odbily na tlokach to innej opcji niema jak rozrzad zle ustawiony ,ja ostatnio znajomemu rtobilem 360 kupil kola rozrzadu i zle byly znaki ponabijane dlatego trzeba liczyc zeby na kole a co do zestawow naprawczych to tylko i wylacznie kupowac tlok gorzycki a tulej krotoszyn reszta to chinski badziew

#10 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 22:29

Rece opadaja - c360 Są jeszcze zestawy orginalne ursusowskie z pierścieniami primowskimi ale są bardzo drogie bo jedna dziura wyjdzie 300zł, według mnie to lekka przesada żeby w c360 łasować takie drogie zestawy. Osobiście polecam mahle krotoszyn z gorzyckim tłokiem albo nie aż tak drogie zestawy THM jest to dość dobra firma sam mam je załóżone. A inne GMP, Icin i inne firmy krzak to szkoda gadać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Orzech334

Orzech334

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 07:42

Rece opadaja - c360 No nic dziekuje panowie za podpowiedzi. Wyciek wody juz znalazlem (korek głowicy przenij), to teraz zostało mio poustawiac zawory krecic na sucho i patrzec co kiedy nastepuje. Zobaczymy jak to wyjdzie.

#12 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 08:44

Rece opadaja - c360 @ Orzech334 jak odbiły się zawory na tłokach to jest kopnięta na rozrządzie.Znajomy też robił kapitalkę i tęż były takie jaja głośno chodziła i ciężko paliła.Przestawiona była o jeden ząbek na wale.I robił mu to mechanik.Podam ci opis jak ustawić rozrząd
Koło pośrednie i koło pompy-zero do zera
koło pośrednie i kolo wałka rozrządu-punkt w punkt
koło pośrednie i koło wału korbowego- punkt w dwa punkty
ja tak ustawiam i jest dobrze. a co do spieków na tłokach to mogły pierścienie popękać.A co do że ciężko pali to głowicę trzeba sprawdzić bon będą zawory pod klepane przez tłok i nie domykają.Ten mechanik co znajomemu robił oddał kasę żeby nie robić rozgłosu że dał ciała.I tak jak pisze zakładaliśmy nowe pierścienie głowice do roboty i ursus teraz śmiga.Muzyka do uszu.A co do części do rozrządu to polecam SKROPOL znaki się zgadzały wedle mojego opisu.Jak kiedyś zmieniałem komuś koła na rozrządzie to pasowaliśmy w sklepie na znaki wedle starych kół i były dobrze.Weź najlepiej rozkręć rozrząd podjedz do do sklepu i porównaj znaki wedle znaków z kolami ze skropolu :rolleyes: Pozdrawiam

#13 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 19:56

Rece opadaja - c360 ursus55 = i GMP i THM to raczej niższa połka ...
widac to po cenie.

Zestawy naprawcze Ursus lub Mahle z tłokiem gorzyckim (jedno i to samo) to fakt - najlepszy wyrób.

Jednakże nigdy nie zawiodłem się na zestawach markowanych firma Zetor, a ostatnio calkiem mile zaskoczony jestem zestawami URSUSa.
W rolnictwie siła!!! :)

#14 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 21:44

Rece opadaja - c360 Przecież pisałem że GMP to nic ciekawego ale z THM napewno się nie zgodzę, sprzedaje się tego dużo a narzekań jeszcze nie słyszałem a cena 145zł to nie duża różnica w porównaniu z mahle 185zł

#15 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 01 maj 2012 - 00:18

Rece opadaja - c360 I tu koledze ursus55 przyznam rację ja mam ponad 1000 motogodzin na THM i nie narzekam jest ok ale to mahle to bym wolał ten zestaw http://moto.allegro....2287606284.html niż te mahle z tłokiem chińskim bo takie Krotoszyn oferuje to śmierdząca sprawa. ja polecam i montuję http://moto.allegro....2269494761.html i na razie nikt nie narzeka.Pozdrawiam

#16 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 01 maj 2012 - 07:30

Rece opadaja - c360 co do rozrządu znajomy też robił remont tzn wymienił tłoki i tuleje wszystko dokładnie poustawiał i dalej mu źle chodził na jednej głowicy zamiana nic nie dawała dopiero sąsiad mu pomugł mianowicie poszedł wałek rozrządu krzywki powycierane były

Tagże poszukaj tam potem okazalo się żę większość wałków w 360 siada

#17 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 03 maj 2012 - 08:38

Rece opadaja - c360 Kolego sebe1033 co maja wytarte krzywki na wałku rozrządu do pukających tłoków po zaworach.Jak są wytarte to nie było odpowiedniej wymiany gazowej w silniku ale co to za remont żeby nie sprawdzić wałka rozrządu :) Pozdrawiam

#18 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 16:00

Rece opadaja - c360 Jak może byc śmierdząca sprawa z Mahle z porównaniem do THm jak ten drugi to w całości import ? :)

Ursus a co byś powiedział jakby okazalo się, że GMP to ta sama fabryka co THM ? :)

#19 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 16:28

Rece opadaja - c360 Możliwe nie mówię że nie, ale zestawy jicin też są z importu i nie słyszałem o częstych reklamacjach zdarza się tj. w innych zestawach pęknięcie tłoka bądź tulei. A jeśli chodzi o zestawy mahle za ok. 185zł to nię są z Gorzyckim tłokiem bo te kosztują ok.300zł, ale bądź co bądź też bym wolał zestawy mahle ze zwykłym tłokiem ale THM są tańsze dlatego powtarzam że każdy montuje takie zestawy na jakie go stać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 18:33

Rece opadaja - c360 Ależ i tu się zgadzam, każdy montuje to na co go stać.
Okej w mahle za 175 zł :) tłok nie jest gorzycki tylko jakis tam - ale reszta jest wiadomej produkcji, natomiast w tych THMach wszystko jest jakieś tam :)

Pewnie, że jeżeli od tych 30 - 40 zł zależałoby to czy zjem jutro obiad to bym kupił tańsze, tylko czy znowu za jakiś czas nie będę musiał wywalać na kolejny słaby zestaw ? tego nie wiem ...

Buty też wolę kupic lepsze bo mi się w nich lepiej chodzi :)