Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z ZUS i US !!!!!!

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcin7340

Marcin7340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 15:11

Problem z ZUS i US !!!!!! Mam wielki problem z tymi zakładami a najbardziej z ZUS od 2000r zgłaszałem do US jak prawidłowy obywatel usługi pozarolnicze o mianowicie kombajnowe.Zgłaszałem przed i po żniwach w US.Od 2008r wszedł przepis że trzeba zgłaszać również do UG.Gmina miała powiadomić sołetcwa i dodam że jestem sołtysem od 2002r i nic o tym nie wiedziałem.Pytam się w gminie osobę która siedzi na podatkach i on wie o tym ale zapomniała powysyłać tą wiadomość.Jutro mam rozprawę z tej sprawy :(

Ale tak logicznie pomyśleć jak ja mogłem udzielać usługi kombajnowe w zimie,wiosną,czy jesienią ????

Miał ktoś może problem z czymś takim??? jak to załatwić ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z ZUS i US !!!!!! Dzisiaj, 09:43
  •  

#2 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 15:29

Problem z ZUS i US !!!!!! Problem jest poważny w skrajnym przypadku mogą wywalić cię z krus i naliczyć zus za te lata. Ponieważ nie dopełniłes wszystkich formalności prowadząc dodatkową dziqałalność. Moja rada jutro z samego rana udaj się do radcy prawa pracy czy coś w tym stylu. Zusu nie obchodzi kiedy się kombajnuje. Była prowadzona działalność i tyle.

#3 Share Marcin7340

Marcin7340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 17:01

Problem z ZUS i US !!!!!! po 1 ja nie jestem w KRUS tylko w ZUS jak bym był w KRUS to by było pół biedy mój znajomy jest kierownikem odziału powiatowego
po 2 JAK BYM WIEDZIAŁ TO BYM DOPEŁNIŁ WSZYSTKICH FORMALNOŚCI !!!!!!!!!!!
a po 3 mam już radce prawnego który mi pomaga z kierownikiem KRUS

Edytowany przez razor275, 25 kwiecień 2012 - 18:05.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 17:21

Problem z ZUS i US !!!!!! To tutaj więcej nikt ci na ten temat nie powie. Pozatym kierownik nie kierownik. Dzisiaj o robote trudno i nikt za bardzo za kogos głowy nie nadstawi. Zwłaszcza na stanowisku. Lecą wg przepisów i nie wnikają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share YastaPL

YastaPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 22:22

Problem z ZUS i US !!!!!! Przy zwykłej działalności ( tzn. nierolniczej), jest tak, ze na czas martwego sezonu zawieszasz działalność gospodarczą. nie dłużej niż 2 lata nie krócej niż 1 mc. Wtedy tez nie płacisz ZUSu. Jeśli nie uda się z wyprostowaniem z KRUSem i wstecznym załatwieniem papierologii to może z tej strony to załatwić. Aczkolwiek moim zdaniem jednak wyprowadzenie w UG nie powinno być utrudnione. Złożenie zgłoszenia jedynie po terminie- z jakąś karą, i to samo z powiadomieniem w ubezpieczeniach.

Mam wielki problem z tymi zakładami a najbardziej z ZUS od 2000r zgłaszałem do US jak prawidłowy obywatel usługi pozarolnicze o mianowicie kombajnowe.Zgłaszałem przed i po żniwach w US.Od 2008r wszedł przepis że trzeba zgłaszać również do UG.Gmina miała powiadomić sołetcwa i dodam że jestem sołtysem od 2002r i nic o tym nie wiedziałem.Pytam się w gminie osobę która siedzi na podatkach i on wie o tym ale zapomniała powysyłać tą wiadomość.Jutro mam rozprawę z tej sprawy :(

Ale tak logicznie pomyśleć jak ja mogłem udzielać usługi kombajnowe w zimie,wiosną,czy jesienią ????

Miał ktoś może problem z czymś takim??? jak to załatwić ???