Skocz do zawartości

Zdjęcie

824 skrzynia biegów -problem

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share altrak

altrak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 06:21

824 skrzynia biegów -problem chodzi mi o przełączanie żółw-zając.Rano,gdy jest wszystko zimne przełącza bez problemu,wyświetla komunikaty.Po ok20 min pracy żółwiem funkcja znika,zero komunikatów i zostaje na żółwiach,nie można przełączyć na zająca.Gdy odstoi kilka godzin wszystko działa znowu.
Można z tym coś samemu zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
824 skrzynia biegów -problem Dzisiaj, 10:00
  •  

#2 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 17:42

824 skrzynia biegów -problem

chodzi mi o przełączanie żółw-zając.Rano,gdy jest wszystko zimne przełącza bez problemu,wyświetla komunikaty.Po ok20 min pracy żółwiem funkcja znika,zero komunikatów i zostaje na żółwiach,nie można przełączyć na zająca.Gdy odstoi kilka godzin wszystko działa znowu.
Można z tym coś samemu zrobić?

Wytłumacz to co podkresliłem, bo nie wiem a jakie komunikaty chodzi? Jakie wyskakują?

#3 Share altrak

altrak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 09:00

824 skrzynia biegów -problem "komunikaty"=rysunek zółwia lub zająca

#4 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 16:23

824 skrzynia biegów -problem Czy wszystkie inne funkcje w ciagniku dzialaja normalnie? Czy pokazuja sie jakies komunikaty z kodem usterek? Zalaczanie tego systemu jest dosyc skomplikowane i bez szczegolowych informacji ciezko bedzie cos powiedziec. Na poczatek mozesz sprobaowac dokonac kalibracji zmiany grup biegow.

Edytowany przez kosti68, 26 kwiecień 2012 - 16:27.

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#5 Share altrak

altrak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 19:37

824 skrzynia biegów -problem akurat w moim fendzie nic z elektroniki nie dziala,np ehr ,podnosnik steruje recznie,czujnik cisnienia oleju i cisniena powietrza, choc kupilem nowe, bledy obu sie nadal wyswietlaja. mam ten ciagnik od pol roku ,te biegi,szybki-wolny popsuly sie dwa miesiace temu,polbiegi od poczatku ne dzialaly [slizgaly si] polbiegi 1,2,3, czwarty jest ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 05:08

824 skrzynia biegów -problem O ciotko :) To piękny egzemplarz sie trafił i doprowadzenie go do stanu działającego będzie nie lada wyzwaniem pod każdym względem... :ph34r:

#7 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 14:12

824 skrzynia biegów -problem W takim razie jesli chcesz go doprowadzic do stanu "używalności" przed toba duzo pracy i wysokie koszta. Mozliwa przyczyna opisanych przez ciebie usterek elektroniki jest uszkodzenie wiazki kabli. Poza tym na dluga mete nie pociagniesz z uszkodzonymi polbiegami, wczesniej czy pozniej trzeba bedzie doprowadzic je do porządku...twoja obecna usterka moze byc rowniez posrednio z tym powiązana. Na poczatek trzeba by dokonac pomiarow cisnienia w calym ciagniku jak rowniez dokonac pomiarow podzespolow elektrycznych i elektronicznych.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 08:11

824 skrzynia biegów -problem Te nowe problemy nie są czasami wynikiem rozjeżdżania ciągnika o którym pisałeś w marcu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share wasyl1990

wasyl1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 maj 2012 - 07:31

824 skrzynia biegów -problem a ja juz wam co to jest dokladnie. wiazka elektryczna ktora idzie od kabiny na skrzynie biegow 1500 netto i to euro