Skocz do zawartości

Zdjęcie

upważnienie syna na 16lat

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mrbogiwogi

mrbogiwogi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:41

upważnienie syna na 16lat Mam pytanie moja ciotka ma syna który skończył 16lat i chce go upoważnić jako współwłaściciela gospodarstwa, tylko prosiła mnie żebym się dowiedział jakie przywileje będą mu przysługiwać:
1.Czy będzie miał własne konto w banku rolniczym lub będzie upoważniony do konta rolniczego.
2.Czy będzie mógł brać pola w dzierżawę bez zgodu drugiej właścicielki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
upważnienie syna na 16lat Dzisiaj, 04:28
  •  

#2 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 25 kwiecień 2012 - 08:20

upważnienie syna na 16lat nie, musi mieć 18 lat

#3 Share mrbogiwogi

mrbogiwogi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 12:49

upważnienie syna na 16lat ale co mu to da że go upowarzni na 16lat

#4 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 19:07

upważnienie syna na 16lat Nic. Po prostu będzie współwłaścicielem gospodarstwa a pełnie praw do niego uzyska dopiero jak będzie miał 18 lat. A do tego czasu jego rodzice będą musieli wyrażać zgodę za niego. Wydzierżawić czy mieć konto będzie mógł ale przy podpisywaniu umowy w banku czy rolnikami będzie potrzebował podpisów rodziców. Lepiej byłoby chyba, gdyby jego matka dała mu pełnomocnictwo do zarządu gospodarstwem. Bo żeby zrobić kogoś pełnomocnikiem, wystarczy gdy osoba której się je daje, ma ograniczoną zdolność do czynności prawnych.

#5 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 19:13

upważnienie syna na 16lat @StasiekS Czyli jeśli da mu pełnomocnictwo to już w wieku 16 lat będzie mógł w pełni zarządzać.? Bo mi się wydaje, że mimo wszystko potrzebny bedzie podpis rodzica pod każdą decyzją. Chyba, że nie w pełni zrozumiałem wypowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 19:29

upważnienie syna na 16lat A teraz podstawowe pytanie? Synek chce już bawić się w rolnika i jest niecierpliwy dlatego takie kombinowanie?

#7 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 19:38

upważnienie syna na 16lat Ja jestem tu tylko obserwatorem. Zdaje się, że to pytanie do użytkownika, który założył temat.

#8 Share mrbogiwogi

mrbogiwogi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 21:01

upważnienie syna na 16lat synek chyba już chce zacząć niby nim wczesniej tym lepiej czyli jak bedzie miał pełnomocnictwo to bedzie jak dorosły jak dobrze rozumiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 21:28

upważnienie syna na 16lat Nie będzie traktowany jak dorosły. Po prostu w imieniu matki będzie mógł zarządzać gospodarstwem i dokonywać związanych z tym czynności prawnych. Przynajmniej tak jest w teorii. W praktyce już będzie gorzej bo w którym banku czy który rolnik potraktuje na poważnie 16-latka? Żaden. Dlatego lepiej niech przez te 2 lata jego matka zajmuje się formalnościami czyli podpisywanie dokumentów itp. a gdy osiągnie 18 lat wszystko na niego przepisze.