Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa taniego budynku

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 15:54

Budowa taniego budynku Witam chętnie wysłucham jak nie władować się w duże koszty i jak tanio wybudować. Z czego zrezygnować żeby uniknąć kosztów. Po kolei może ktoś coś dodać co się opłaca kupować z czego ściany robić, z czego dach, z czego drzwi itd. Na razie wychodzi mi tak że 1m2 wychodzi:
cegła pełna 26zł
pustak 22x25cm 27zł
suporex 24x59cm 22zł
suporex 24x39cm 19zł
pustak żużlowy 24x49cm 20zł

Może znacie inne cenniki materiałów na ściany? Podzielcie się.
Materiały na garaż i na rozbudowę obory. Z czego można zrobić sufit w oborze? Mamy betonowy ale za nisko jest a można podnieść nawet o 1,5m bo nad tym jest słoma. No i z czego? Na 1m2 może być obciążenia rzędu 500kg max. No nie wiem z czego bo beton ok bo na lata bo się za zbroi, jakąś belkę się zrobi i ok ale nie wyobrażam sobie jak takiej inwestycji bo trzeba tam wrzucić z 25m3 betonu. Obora 7,5mx16m. Nie przeraża mnie koszt bo on rzędu 6,5k spoko. Ale samo lanie przecież steterem (pompą) nie sięgnie do 16m. Jakiś inny pomysł? Sufit musi izolować i żeby się nie skraplała na nim para wodna. PS. nie ma szans bez sufitu bo obora jest pod jednym dachem z duużą stodołą razem ich dach wynosi z grubsza 200m2 a w najwyższym punkcje stodoła ma z 8m na oko.

Edytowany przez FajnyMarcus, 24 kwiecień 2012 - 16:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa taniego budynku Dzisiaj, 19:19
  •  

#2 Share casexl

casexl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , Rolnictwo , Budownictwo , Technika!!!

Napisany 24 kwiecień 2012 - 17:11

Budowa taniego budynku Steterem wylejesz nawet do 24m u mnie w okolicy na Betoniarni takiego mają .

#3 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:59

Budowa taniego budynku Z cegły pełnej 26 zł/m2 może kosztować ale na ściance o grubości 12cm, co jest zdecydowanie za mało jak na ścianę nośną. Drzwi blaszane z izolacją w środku, drożej wyjdzie, ale wytrzyma dłużej niż drewniane. Na ściany odradzam cegłę pełną, ponieważ jest słabo termoizolacyjność i para może się skraplać. Cenowo według twoich obliczeń wychodzi suporeks, ma dobry współczynnik przenikania ciepła. Stop w tym przypadku moim zdaniem betonowy, nad garażem może być drewniany, według uznania. Jeżeli ma być do góry słoma to z ocieplenia stopu można zrezygnować. Na dach blacha trapezowa/blacho dachówka.
@casexl wież mi, że dużo więcej niż 24 metry.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 07:12

Budowa taniego budynku Jak nie chcesz mieć stropu betonowego to zrób podbitkę z płyty z pianki poliuretanowej powlekanej folią aluminiową. Wychodzi stosunkowo tanio, bardzo ciepło i estetycznie.

#5 Share MasseYUrsusFerguson

MasseYUrsusFerguson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Góralki

Napisany 26 kwiecień 2012 - 08:10

Budowa taniego budynku

Witam chętnie wysłucham jak nie władować się w duże koszty i jak tanio wybudować. Z czego zrezygnować żeby uniknąć kosztów. Po kolei może ktoś coś dodać co się opłaca kupować z czego ściany robić, z czego dach, z czego drzwi itd. Na razie wychodzi mi tak że 1m2 wychodzi:
cegła pełna 26zł
pustak 22x25cm 27zł
suporex 24x59cm 22zł
suporex 24x39cm 19zł
pustak żużlowy 24x49cm 20zł

Może znacie inne cenniki materiałów na ściany? Podzielcie się.
Materiały na garaż i na rozbudowę obory. Z czego można zrobić sufit w oborze? Mamy betonowy ale za nisko jest a można podnieść nawet o 1,5m bo nad tym jest słoma. No i z czego? Na 1m2 może być obciążenia rzędu 500kg max. No nie wiem z czego bo beton ok bo na lata bo się za zbroi, jakąś belkę się zrobi i ok ale nie wyobrażam sobie jak takiej inwestycji bo trzeba tam wrzucić z 25m3 betonu. Obora 7,5mx16m. Nie przeraża mnie koszt bo on rzędu 6,5k spoko. Ale samo lanie przecież steterem (pompą) nie sięgnie do 16m. Jakiś inny pomysł? Sufit musi izolować i żeby się nie skraplała na nim para wodna. PS. nie ma szans bez sufitu bo obora jest pod jednym dachem z duużą stodołą razem ich dach wynosi z grubsza 200m2 a w najwyższym punkcje stodoła ma z 8m na oko.

http://allegro.pl/pu...2278056198.html Max-y są za***iste na oborę też będę robił nową ale mój ojciec ma firmę więc bez problemu a z steterem sie nie przejmuj bo są i większe chyba najdłuższy na 35m

#6 Share Arbago

Arbago

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 20:31

Budowa taniego budynku No na oborę to najlepiej porotherm. Ale jeżeli ma być tanio to zastosuj białe pustaczki gazobetonowe. Oczywiście musisz je zabezpieczyć od wewnątrz tynkiem, żeby nie piły wilgoci. Na zewnątrz dać piątke styropianu. Strop oczywiście lany, a nad tym dach spadzisty. Masz swój las? Jeżeli tak to tanio ci wyjdzie, nie musisz go przecież całego deskować.

Na garaż zastosowałbym żuzlowe. na początku mogą zostać bez niczego i nie skruszą się. Pustaki gazobetonowe się że tak powiem kruszą.

#7 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 01 maj 2012 - 06:41

Budowa taniego budynku A czemu nie np. konstrukcja stalowa i płyty warstwowe na całośc? Nie wyszłoby to przypadkiem najtaniej? Najmniej fundamentów, najmniej roboty, szybko i czysto. Z jakiegoś powodu to własnie z tego materiału buduje się 99% dużych hal czy powierzchni magazynowych.

Pozdrawiam.

#8 Share Renolik

Renolik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 maj 2012 - 09:31

Budowa taniego budynku Zaciekawiłeś mnie z tymi płytami warstwowymi bo w planach na przyszłość jest garaż o wymiarach 24m x 5m x 10m, do tego dwie dobudówki 6m x 2,5m x 10m. Garaż wyjdzie ogromny jak na gospodarstwo o powierzchni 15ha ale przynajmniej będzie spokój na lata. Już nie można wytrzymać bo garaży jest 6 ale to po kilka metrów i do większości da się w cofać tylko c-360. Jaki koszt takiej płyty bo z pustaka to w 35 zł m2 bez robocizny powinienem się zmieścić.
jeśli fan alkoholu to alkoholik to fan renówek to Renolik! ;)

#9 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 02 maj 2012 - 09:39

Budowa taniego budynku Koszty w porównaniu do sposobu gospodarczego są podobne, ale porównując ze stawianiem takiego garażu murowanego przez jakąś firmę powinno wyjśc sporo taniej.
Druga kwestia, że Twój koszt m2 wyszedł nadzwyczaj tanio. Nie chce mi się liczyć, ale czytając w necie spodziewałbym się kosztó rzędu 50 PLN za m2 bez robocizny i ocieplenia. Przy murze wysokości 5m na którym ma być oparty wcale niemały dach ... fundamenty też całkiem solidne.
Najdroższa jest stal, a niestety przy budowie z płyty warstwowej trochę jej potrzeba. Na allegro można znaleźć ramy stalowe do budowy hal podanej przez Ciebie szerokości w okolicach 4-5 kPLN. Ty potrzebowałbyś 6 takich ram (stawia się je co 5 do 6 metrów) czyli same ramy to koszt 30.000 PLN. Dodatkowo płyta warstwowa która w przypadku budowy w gospodarstwie wcale nie musi być I gatunku więc da się kupić II gatunek jak się dobrze poszuka. Od razu masz bardzo dobre ocieplenie i brak konieczności tynkowania. Są wady ... na taką ścianę trzeba jednak uważać bo jest delikatniejsza od murowanej. Ale są i zalety bo samą ścianę wystarczy postawić na zwyczajnej posadzce bez wielkich fundamentów, a stopy fudamentowe leje się jedynie pod słupami. Koszty sumarycznei wyszłyby zapewne podobne, ale modułowość, możliwośc rozebrania i sprzedania jak się zmienia koncepcja (a to w rolnictwie dośc częste ... zmieniają się realia rynkowe, zmieniają się koncepcje) ... bezcenne.

Edytowany przez RafZielak, 02 maj 2012 - 09:46.

#10 Share Renolik

Renolik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 maj 2012 - 10:11

Budowa taniego budynku Ja mówię że 35zł to koszt m2 ściany bez robocizny, ociepleń, tynku i żadnych wzmocnień. No to ile za tą płytę? Na złomach są setki rur i to takich na wiaty sąsiad za 2k wybudował wiatę 5*7*3m. Wiata ma 3 ściany wszystko z metalu.
jeśli fan alkoholu to alkoholik to fan renówek to Renolik! ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 02 maj 2012 - 10:20

Budowa taniego budynku Drugi gatunek płyty warstwowej 6, a jak się dobrze poszuka i 10 cm da się kupić za wspominane przez Ciebie 35 zł za m2.
W kwestii żelastwa wszelakiej maści dostępnego na złomach ... 5 metrów wysokości, a 3 metry to jednak różnica. Jeszcze większą różnicą jest 5x7, a 10x20. Chcąc zrobić bezsłupowo 10 metrów szerokości potrzebujesz naprawdę solidnej zarówno słupów nośnych jak też dźwigarów dachowych. http://allegro.pl/ko...2305143725.html coś takiego to niezbędne minimum.

#12 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 02 maj 2012 - 10:29

Budowa taniego budynku zależy jak chcesz mieć zimą ciepło w tym garażu, choć przy 5m wysokości to raczej i tak tam nie nagrzejesz, więc grubość może być 50-60mm. http://allegro.pl/li...plyta warstwowa

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 wrzesień 2012 - 16:51

Budowa taniego budynku Co do garaży, to może z drewna? Można nawet kupić całe gotowe konstrukcje na http://ogrodosfera.pl/garaze-drewniane dzięki temu zaoszczędzić czas, a wiadomo, czas to pieniądz. Zależy jeszcze jakiej wielkości miałby być garaż bo są tam dość małe i całkiem spore wielkości stodoły prawie. Nie wiem czy z blachy wyszłoby taniej

#14 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 13:23

Budowa taniego budynku Witam. Planuje budowę garażu i mam do was kilka pytań. Garaż będzie miał wymiary 24x9, dach dwuspadowy (konstrukcja drewniana). Nie mam jeszcze projektu, także są to wymiary przybliżone.
Mam wuja murarza także prawdopodobnie będziemy go stawiać sami.
1. czy takie inwestycje są tak samo szczegółowo kontrolowane jak budowa domu ( sąsiad stawia właśnie nowy dom, miał jakąś kontrolę i już trzy razy musiał płacić za poprawki w projekcie, a do ukończenia jeszcze daleko)
2. ma może ktoś na sprzedaż projekt takiego garażu lub zna taniego architekta, który by się podjął wykonać oraz zaadaptować taki budynek?

#15 Share kolega1975

kolega1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 15:02

Budowa taniego budynku Niestety drogie są wszelkiego rodzaju instalacje. Jednak jest dużo firm zajmujących się tego typu usługami. Duża konkurencja powoduje to, że można negocjować ceny. Ważne, żeby nie przeinwestować.
Zielony Nurt - oleje tłoczone na zimno.

#16 Share Tusiek

Tusiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 18:35

Budowa taniego budynku pozwólcie ze się dołącze ..mam do postawienia garazo-stodołe 22m-6m..mam na nią już konstrukcje dachową metalową..oraz sporo starej dobrej cegły która mam zamiar wykorzystać..chcę mieć 4 duże bramy ok. 4m jaki może być koszt postawienia takiego budynku w moim przypadku

#17 Share iwan70

iwan70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:39

Budowa taniego budynku

pozwólcie ze się dołącze ..mam do postawienia garazo-stodołe 22m-6m..mam na nią już konstrukcje dachową metalową..oraz sporo starej dobrej cegły która mam zamiar wykorzystać..chcę mieć 4 duże bramy ok. 4m jaki może być koszt postawienia takiego budynku w moim przypadku

Do konstrukcji stalowej możesz przykręcić bezpośrednio eurofale, bez konieczności kupowania drewna. Ja materiały na dach kupowałem i skorzystałem z firmy .http://www.weissberg.pl/polska/kontakt.html, są solidni, dlatego polecam A pro po kosztów. Będzie tyle kosztować ile zaoszczędzisz na robociźnie. Im tańsza ekipa, tym WIĘKSZY koszt postawienia takiej stodoły. Jeszcze jedno - koszta transportu materiałów. W moim przypadku firma mimo że jest z drugiego końca polski, dostarczyła mi materiał za darmo.
pozdrawiam

#18 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 16 luty 2013 - 11:08

Budowa taniego budynku to już wiemy kolego @iwan790 jaka firme reprezentujesz, tylko czemu robisz to z ukrycia?

#19 Share iwan70

iwan70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 luty 2013 - 12:52

Budowa taniego budynku

to już wiemy kolego @iwan790 jaka firme reprezentujesz, tylko czemu robisz to z ukrycia?

Po to ażeby tacy jak Ty, mogli się nakręcać na tym forum - proste.

pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 16 luty 2013 - 20:20

Budowa taniego budynku Tusiek proponuję prościej to zrobić i we własnym zakresie ,zrób (dokup) jeszcze słupy metalowe z jakiegoś profilu itp. do tych konstrukcji metalowych,całość obij blachą ,budynek wyjdzie super,nie baw się w fundamenty itp.taką wiatę można zawsze sprzedać lub przenieś w inne miejsce a jak wymurujesz to tylko z tego będzie kiedyś tylko gruz