Santi

Motyl jednotalerzowy przeróbka by siał na 12 m

Polecane posty

Santi    0

Witam

Posiadam rozsiewacz motyl jednotależowy (ten podobny do kosa) czy można go jakoś przerobić by rozsiewał głównie saletrę lub mocznik na 12 m dodam że obecnie wg. mnie rozsiewa na około 10 m max. Chodzi mi pogłowie pomysł by wydłużyć mu łopatki np. co drugą (zastosować od innego siewnika) czy może ktoś z Was ma jekieś doświadczenie lub wiedzę w tym temacie co można zrobić a czego lepiej nie zmieniać ? Dodam że zastanawiałem się nad kupnem lejka (ponoś rosypują na 12 m) ale skoro mam 5 letniego motyla to chyba chore by było go sprzedawać a kupować lejka więc może uda się go jakoś ztuningować :) na te 12m

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

same dospawanie może byc średnio skuteczne-te przedłużone kawałki, powiedzmy gdzieś tak 5-7 cm (na co drugiej łopatce ?) proponowałbym popodginać tak, by rzucały nawóz nieco w górę-wysiew powinien byc bardziej równomierny i sporo szerszy.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zgadzam się z przedmówcą. U mnie kos na 12 m sieje, wystarczyło obniżyć zaczep przez co nawóz wyrzuca wyżej i szybkość jazdy minimum 10km. Saletrę wysiewa super, wieloskładnikowe czy saletrzak gruboziarnisty trochę gorzej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santi    0

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Te 2 m są potrzebne do opryskiwacza przyznam się bez bicia że opryskiwacz kupowałem jako drugi i pola które mam lepiej pasują pod 12 m niż np pod 10 dlatego kupiłem opryskiwacz 12m a motyl to ze względu na wapno został kupiony. Z dospawaniem łopatek może być problem gdyż są plastikowe :) ale na pewno będę próbował przedłużyć troszkę miałem nadzieję że ktoś z Was już ten problem przerabiał i wie jak to zrobić a jeszcze dopytam czy przedłużać co drugą czy wszystkie? Z tym podnoszeniem i pochylaniem maszyny to już te zabiegi wykonałem i w taki układzie doszedłem do 10 m może jeszcze obroty tarczy są za małe podczas siewu dodam że ciągnik pracuje na 2000 obr/min (ZETOR 5211) i dalej jest za mało myślałem też o zmianie średnicy kół pasowych napędzających tarczę by zwiększyć obroty ale wydaje mi się że przedłużenie będzie bardziej skuteczne co o tym myślicie ??

Edytowano przez Santi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Zgadzam się z przedmówcą. U mnie kos na 12 m sieje, wystarczyło obniżyć zaczep przez co nawóz wyrzuca wyżej i szybkość jazdy minimum 10km. Saletrę wysiewa super, wieloskładnikowe czy saletrzak gruboziarnisty trochę gorzej.

Mój KOS to nie wiem czy na 6m sieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj