Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa mini ciągnika

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 14:09

Budowa mini ciągnika Potrzeba mi ciągnika który będzie miał za zadanie przewozić drut, paliki, jakieś duperele, dowozić paliwo, części na pole. Zrobię do tego przyczepkę. Mam kosiarkę konną, snopowiązałkę, zgrabiarkę gwiazdową, zgrabiarką konną palcową, przetrząsarkę konną i maszynę do zboża . Z tego mogę coś wykorzystać. Myślę żeby oś tylną wykorzystać z kosiarki konnej. Tylko ją skrócić o 50cm bo oryginalnie jest za szeroka, koła są oryginalne jodełka w dobrym stanie.Oś przednią to muszę wykonać bo opony 4.00x10 i felgi i piasty są. No i nie wiem od czego kupić silnik, skrzynię, jak zrobić inne rzeczy typu układ kierowniczy, hamulce może podnośnik. Długość jakieś 1,6-2m szerokość z 1m. No i nawet nie wiem jak to poskładać. Może ktoś ma doświadczenie w budowie czegoś takiego? To będzie ciągnik do takiej zabawy no bo mamy c-360 i renault 75.14 tak więc tylko dla zabawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa mini ciągnika Dzisiaj, 19:29
  •  

#2 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 15:47

Budowa mini ciągnika najlepiej jak byś miał silnik Sa i przód od syreny zobacz w mojej galeri

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 06:23

Budowa mini ciągnika silnik eS to bez obrazy ale to jest gówno sąsiad ma to chodzi jak lokomotywa i ten odgłos ty,ty,ty,ty no nic ciekawego. A może od malczana coś silniejszy i skrzynię 5/1 to już coś można namieszać. Na razie moje główne pytanie to czy od kosiarki można oś tynią wykorzystać jako oś do ciągniczka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 07:15

Budowa mini ciągnika raczej nie ona ma sprzęgło jak cofasz do tylu to przepuszcza można by to było zblokować ale lepszym rozwiązaniem była by oś żuka[masz hamulce] a jeśli chodzi o silnik to ze szrotu jakiś mały diesel i skrzynie od poloneza[z silnikiem cytryny] i powinno być git.