RycerzNocy

Koła 10x15 z przodu do C360 - co gdzie i za ile ?

Polecane posty

RycerzNocy    0

Chciałbym założyć felgi i opony 10/15 (takie jak są w rozrzutniku obornika) do c-360 i co muszę przerobić aby móc je założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bison45    0

dokładnie...układ szpilek jest taki sam więc bez kombinowania wszystko będzie ok ale szerszy błotnik dorób bo tak to będzie brzydko wyglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Z tym wspomaganiem to bez przesady chyba że do tura bo tak jeździ się dobrze nie topi się w mokrej ziemi ja dodatkowo mam bliźniaki na tył zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7045    0

Racja poco wydawać kase na wspomaganie jak tak tez idzie jeżdzić,kup felgi załuż opony i JAZDA ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Ja mam w u3512 opony 205/75/16 to odpowiednik szerokości 7.50 tyle że wysokość 6.00 i dużo lżej na ręce na szerszej bo się nie wrzyna tylko po wierzchu idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarny007    0

a na oryginalne felgi do c 360 16 caali jaka opone moglbym wsadzic najszersza... bo ten przod jednym slowem tonie w polu... a nie stac mnie narazie na kupowanie felg i opon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mógłbyś wcisnąć jakąś 16" z terenówki. Trochę wybrzuszy się środkiem, ale to nie powinno przeszkadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

a na oryginalne felgi do c 360 16 caali jaka opone moglbym wsadzic najszersza... bo ten przod jednym slowem tonie w polu... a nie stac mnie narazie na kupowanie felg i opon

opona 205/75/16

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes20    0

Ja mam w 4512 koła od piasta przerobione kosztowało mnie to 220 zł a ponoć nowe jedno koło kosztuje 900 zł dlatego dobrego fachowce poszukaj i lepiej przerobić wyjdzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Czesc

 

Planuje zalozyc do C-360 przednie felgi od C-385 oraz opony 10x15 - lub zblizone.

 

W zwiazku z tym mam pytania:

 

1. Gdzie najtaniej (sklep internetowy lub firma ktora sprzedaje wysylkowo) kupie nowe, dobre jakosciowo felgi przednie od C-385 (lub pochodnych) ? Konkretne linki mile widziane.

 

2. Jaki dokladnie rozmiar opon dac ? Nie chce zeby rozstaw kol (od zew. do zew. krawedzi opony) z przodu byl wiekszy niz z tylu - a z tylu kola mam w wezszej konfiguracji i tak ma zostac (gwiazdy "od zewnatrz" obreczy). Jednoczesnie z przodu opony maja byc możliwie jak najszersze.

 

3. Jakie konkretnie opony polecacie w tym przypadku (marka, model, rozmiar) ? Nie chce chinszczyzny.

 

pozdrawiam

z gory dzieki

Piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stajniaomega    11

Jest taka sieć hurtowni Handlopex, ja u nich kupiłem takie felgi, kosztowały niecałe 300 zł za sztukę. Mają je z Pronaru. Opony też u nich kupiłem, 10,0x15,3 z Mitasa 14 przekładkowe. Wszystko przywieźli do domu. www.handlopex.pl

Edytowano przez stajniaomega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ten temat już był parę lat temu-do C 360 pasują felgi od Ostrówka i takich szukaj-opony możesz założyć 11,5/80-15,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

A nie jest tak ze C-385 i Ostrówek maja identyczne felgi ?

 

Tez 9x15 rzekomo: http://www.sklep-gre...oducts_id/26038

 

Farmexpert, ile % rabatu przewidujesz dla uzytkowników forum :) ?

 

Czyli do wyboru mam opony 10x15,3 lub 11,5x15,3 :). Czy przy 11,5 przednia os nie bedzie szersza od tylnej ?

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zdaje się że nie a jeżeli już to będzie to tylko minimalna różnica-niestety zdjąłem już te oponki i nie mogę teraz oblukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kupiłem ostatnio te felgi w grene. W opisie jest błąd, gdyż w rzeczywistości jest to felga 9.00/15.3 a nie 9.00/15. W takim zestawieniu przednie koła nie są szerzej osadzone od tylnych. Jeśli nie chcesz aby podniósł się przód(będzie to źle wyglądać) musisz kupić opony jak w polskim rozrzutniku dwuosiowym, czyli o niższym profilu 10.0/15.3. Ja założyłem opony właśnie o tym profilu ale używane niemieckiego producenta i co? Są wyższe od poprzednich 16" a mam jeszcze komplet innych w tym rozmiarze i są tej samej średnicy. Widzisz sam rzeczywisty rozmiar opon zależy od producenta. Poniżej masz małą próbkę tego jak może to wyglądać.

4412dd88fec71922m.jpg

b7db1225c1270da3m.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

No i to jest odpowiedz - dzieki :) .

 

Szczerze mowiac to zakupiłem juz dziś 2szt. nowych felg od Ostrówka - oznaczenie na czole felgi PRONAR 9.00x15 , ET +12 . Twoje sa identyczne ? Kupiłem w Rolczarze (Pułtusk), 169 zl/szt.

 

Opony juz prawie zdecydowałem sie na nowe 10/75-15.3 10PR marki MITAS - na 99% kupie właśnie te - wg Ciebie w takiej konfiguracji bedzie OK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie jest też pronar, ale jednak rozmiar to 15,3. Co do opon to chyba nie są takie złe. Miałem z przodu je z 10 lat i nadal trzymają nie licząc dziury z boku opony. 10 przekładek będzie wystarczające tak jak w moich obecnych przy turze i 2 barach w kołach nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Te opony w wersji 10 ply rated , maja wg producenta obciazalnosc ok. 1950kg przy 2,0 bara i ok. 2200kg przy 4,5 bara. Cos koło tego. Wiec chyba do C360 z turem (3 sekcje) spokojnie wystarcza :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

Witam Panowie

Chciałbym założyć szerokie opony od rozrzutnika polskiego 3.5t do ursusa c-360. I tu właśnie rodzi się moje pytanie czy będą one pasować koła z

felgami na ten rozstaw śrub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

felgi od rozrzutnika na pewno nie będą pasowały na piastę w żadnym ciągniku jedyne co musisz zrobić to kupić felgi i na nie założyć opony tak jak koledzy pisali to wyżej


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj