Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zrobić z łąki orne

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemol2008

przemol2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 22:23

jak zrobić z łąki orne witam.
jestem tutaj nowy więc najpierw się przywitam.

Witam wszystkich.

A teraz do rzeczy.

w tamtym roku dostałem w spadku odłogi.
chciałem z nich zrobić orne pole żeby móc coś na tym posiać, ale z racji tego ze nie miałem czasu to zdążyłem tylko ten odłóg wykosić takim rozdrabniaczem potem przejechałem to glebogryzarką i zaorałem, ale nie zdążyłem już tego zawlec.

Jak wybrałem się teraz na wiosnę w pole to się złapałem za głowę, mianowicie te skiby co zostały to juz mi od nowa przerosły trawą i teraz nie wiem co z tym zrobić żeby to doprowadzić do stanu używalności a chciałbym tam posiać jakiś zielony nawóz- myślę że by nie zaszkodziło przed zasianiem jakiegoś zboża.

Proszę was podpowiedzcie co z tym powinienem teraz zrobić.

czekam na odpowiedź bo czas mnie nagli a trawa sobie rośnie.

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zrobić z łąki orne Dzisiaj, 11:37
  •  

#2 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 kwiecień 2012 - 22:45

jak zrobić z łąki orne już dawno powinno być zasiane nie wiem nad czym się zastanawiasz po prostu zrób głęboką orkę i zasiej zboże i po sprawie
ale teraz trawa jest silna i będzie szła pierwsza ale zawsze większość będzie zboża mogłeś siać trochę wcześniej puki te zielich były słabe

#3 Share kamil07147

kamil07147

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, produkcja roślinna i zwierzęca

Napisany 22 kwiecień 2012 - 22:55

jak zrobić z łąki orne brona wirnikowa plus siewnik talerzowy i na ten sezon powinno być...
Właściciele Massey Ferguson wpisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50935-klub-wlascicieli-massey-ferguson

#4 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 22 kwiecień 2012 - 23:25

jak zrobić z łąki orne Grunt to uprawić pierwszy rok potem juz będzie szło..teraz to wypadało by zrobić orkę,ładnie uprawić jakąś broną wirnikową,która powinna poradzić sobie z tymi kępami,najwyżej więcej razy pojeżdzisz,ale uprawisz to :) tylko napewno potem po zasiewach będziesz miał problemy bo ten perz będzie wyrastał od nowa to musisz przygotować się że będzie trzeba pryskać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 08:22

jak zrobić z łąki orne Szkoda że randpem nie pryskałeś bo ciężko będzie bez niego żeby fajnie wszystko rosło bez chwastów. Może zrób tak,że poczekaj do maja aż wszystko skiełkuje i urośnie opryskaj potem posiej gorczyce na poplon i w sierpniu coś działaj plonu z pola nie będzie ale przynajmniej chwastów się pozbędziesz.

#6 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2012 - 08:30

jak zrobić z łąki orne Brona talerzowa potem agregat uprawowy. Najlepiej żebyś jeszcze polał przed agregatem gnojowicą lub dał obornik (obornik przed talerzowaniem), bo na ziemi która była jałowa to mogą być słabe plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 23 kwiecień 2012 - 10:01

jak zrobić z łąki orne talerzówka, plus ew. włóka, następnie po wschodach chwastów rundup i potem gryke zasiej albo gorczyce