Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obciążnik zaczepiany dwupunktowo

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Medivith

Medivith

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:43

Obciążnik zaczepiany dwupunktowo Ja to z praktyki wiem a nie z teorii więc twoje obliczenia są błędne raczej albo on ma jakieś magiczne kamienie:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obciążnik zaczepiany dwupunktowo Dzisiaj, 19:18
  •  

#22 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:47

Obciążnik zaczepiany dwupunktowo polecam beczkę z tworzywa 200 litrów, zalewasz w 75% po uprzednim poprowadzeniu osi zaczepowej wzdłuż osi i zbrojenia(powiększenia masy stalą) mam taką na przedni tuz i przy orce przewracam nią mniejsze drzewka ;)
Jak jest potrzeba idzie jako balast do ciągnika z turem(np. zwożenie sianokiszonki) i wtedy jest właśnie pod dyszlem przyczepy...
Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#23 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 22:52

Obciążnik zaczepiany dwupunktowo 1 m3 stali lub żeliwa waży około 8 ton - poszukaj u siebie lub na złomowisku metalowych elementów które będziesz mógł zalać betonem- jak najwięcej żelastwa - jak najmniej betonu - wtedy 100 litrowa beczka może ważyć nawet ponad 600 kg.

#24 Share Medivith

Medivith

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 05:04

Obciążnik zaczepiany dwupunktowo

polecam beczkę z tworzywa 200 litrów, zalewasz w 75% po uprzednim poprowadzeniu osi zaczepowej wzdłuż osi i zbrojenia(powiększenia masy stalą) mam taką na przedni tuz i przy orce przewracam nią mniejsze drzewka ;)
Jak jest potrzeba idzie jako balast do ciągnika z turem(np. zwożenie sianokiszonki) i wtedy jest właśnie pod dyszlem przyczepy...

Właśnie nie wiem tylko czy beczka 200 l nie bedzie za duża bo czasami jak mam wjazd na pole to troche duża różnica wysokości jest droga a pole i nie chciałbym sobie zaczepu zgiąć przez to.

Bede musiał zobaczyć co w domu mam z takich niepotrzebnym metalowych wycinków i to pewnie też pójdzie do tego obciążnika. Ale jak narazie nie mam czasu sie tym zająć bo egzaminy gimnazjalne mam.

Edytowany przez Medivith, 25 kwiecień 2012 - 17:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 06 maj 2012 - 12:31

Obciążnik zaczepiany dwupunktowo 1 / m3 stali warzy 7,85 tony to ze stali będziesz potrzebował blok o wymiarach około 70 cm x35 cm x25 cm można go zrobić skręcanego z płyt stalowych ja coś takiego jestem w stanie wykonać za max 1500zl

Edytowany przez kamis, 06 maj 2012 - 12:39.

#26 Share NEWHOLLAND100

NEWHOLLAND100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 14:34

Obciążnik zaczepiany dwupunktowo Cześć na tym portalu widziałem świetny obciążnik zaczepiany dwu punktowo około 24 tylnich obciążników tylnich kół od ciężkich ursusów Każda płyta 33 kg Czyli waga około 700 kg Jedna płytę można kupić w cenie od 70 zł czyli troche ponad 2 zł kg czyli koszt kupna płyt około 1700 zł plus koszta dodatkowe czyli 700 kg obciążnik 2000 zł Wstawił bym link ale nie mogę go znaleść szukanie w galerii po nazwie nić nie pomogł pewnie jest w innym dziale
za znalezienie linku był bym bardzo wdzięczny

#27 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 12 maj 2013 - 11:01

Obciążnik zaczepiany dwupunktowo Panowie chciałem wykonać coś takiego:
http://www.rolnicze2...bd63c2d_big.jpg
Dokładnie tak tego nie wykonam, ale z tą beczką po oleju dało by radę? Chciałbym z takimi zaczepami na na tuz przedni odrazu, ale to przy zalewaniu ten formy bede musiał jakoś umocować chyba w tej beczce te uchwyty..?
Potrzebuję taki obciążnik do fendta 714.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share AroCzewa

AroCzewa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 maj 2013 - 13:05

Obciążnik zaczepiany dwupunktowo musi tak ładnie wyglądać? ;) proponuję odwiedzić trochę złomowisk - w poszukiwaniu blachy nie wiem ale 3-4mm myślę że wystarczy. Zrobic z tego obudowę wyprowadzić odpowiednie mocowania pod ciągnik (np wspawać odpowiednie szpilki z gwintami bo widzę że tutaj na zdjęciu jest takie rozwiązanie) no i jak wszystko będzie gotowe zalać betonem :)

Propozycja aby powrzucać tam jakiś złom też wydaje się niegłupia ponieważ gęstość stali to 7,8kg/dm3 a betonu 2,3-2,5 kg/dm3. Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłby ołów ;) mój dziadek kiedyś robił jacht żaglowy i jako balast na dno takiej łódki wylewał właśnie ołów (11,3kg/dm3) ale cen ołowiu nie znam i nie wiem czy w tej chwili to opłacalne.

Tą beczke mógłbyś przestrzelić prętem taki jaki jak masz w ciągniku i trochę uzbroić ten beton żeby nie popękał i w sumie najszybsze rozwiązanie by to było. ;)

Edytowany przez AroCzewa, 12 maj 2013 - 13:13.