Medivith

Obciążnik zaczepiany dwupunktowo

Polecane posty

Medivith    1

Witam

Ma ktoś może doświadczenie w tworzeniu takiego obciążnika? Potrzebny mi jest około 500kg a ceny takich sięgają 3 tysięcy. Z jakich materiałów można to wykonać żeby miało odpowiednią mase i nie było zbyt duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Najtaniej to wyjdzie z betonu m3 betonu waży 2200-2500kg w zależności od klasy betonu. Więc 500kg to nie będą w dużych rozmiarów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Beton będzie najprostszy i najtańszy. Jak robiliśmy obciążnik do kukurydzy to nie sprawdzałem ile waży beton i dopiero jak zaleliśmy skrzynię betonem to sprawdziłem ile będzie ważył. I teraz mamy właśnie taki kloc 1m3... Miał ważyć 1-2t a okazało się że waży +- 2,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medivith    1

Ponad 200 litrów więc nie będzie to aż takich małych rozmiarów. A jakby narzucać do środka np beczki 100l kamieni i zalać to betonem. Kamienie dużo bardziej zwiekszaja mase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medivith    1

Chodzi o to żeby też nie miało takich dużych rozmiarów żeby było troche nad ziemią ale i dało sie zaczepić przyczepe na górny zaczep bez obawy że podczas wjeżdzania na jakąś górke zaczep nie zgiął sie o obciążnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To ci zostaje jedynie metal jak chcesz przyczepę do zaczepu górnego zapinać. Dobre były by takie obciążniki jak na siłowniach są.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Takie coś jest praktycznie niemożliwe do wykonania.

Nie łatwiej jest dorobić tylny zaczep do obciążnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medivith    1

Nie wiem tylko czy bedzie miał odpowiednia wytrzymałośc bo właściwie mam możliwość dorobienia ponieważ mam obecnie obciążnik z orginalnych obciążników z fendt'a. Dużo można uciągnąć na takim zaczepie który jest na tylnym tuzie? Chodzi mi o wytrzymałość ramion a nie samego obciążnika i zaczepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@Medivith-wytrzymałość ramion cię zastanawia?-przecież w niektórych sytuacjach ciągniesz na ramionach więcej niż na zaczepie-np. w pługu gdzie jedziesz małym biegiem i na max obciążenia,-przecież to właśnie ciągniesz przez ramiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medivith    1

Ale już np pełnej przyczepy piachu już sie nie pociągnie. Sproboje jeszcze z beczką 100l po ropie jaka ma średnice.

Edytowano przez Medivith

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medivith    1

Jednak chyba zdecyduje sie na beczke 100l po oleju w której zmiejsze troche średnice i zwiększe długość a do niej nawrzucam kamieni i dodatkowo zaleje betonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

z kamieniem jest różnie-są skały lżejsze,ale to raczej rzadkość w kamieniu polnym,większość kamieni jest cięższa.

co to jest beton?-kruszywo-czyli rozdrobniona skala,kamień+cement+woda-która odparuje i zostawi pory powietrza.

jak sprawdzić czy w betonie znajduje się powietrze?-beton pije wodę-czyż nie.

kamień wody nie pije.(oprócz wapiennych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medivith    1

No o taki mi chodzi tylko wykonany w jakiś tańszy sposób ponieważ taki jak na zdjęciu kosztuje ponad 3 tysiące. Ale chyba dobry będzie pomysł z tą beczką po oleju kwestia jeszcze czego tam nawrzucać żeby miało odpowiednią mase. Ale z tego co wiem to kamienie chyba maja większą mase bo znajomy ma z beczki 100l zrobiony obciążnik i waży ponad 500kg a mówił że narzucał tam kamienie i zalał dodatkowo betonem. A z samego betonu wyszłoby niecałe 250kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ścinki grubych stalowych blach,jakieś stare żeliwne odlewy-takiego wkładu właśnie poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

No o taki mi chodzi tylko wykonany w jakiś tańszy sposób ponieważ taki jak na zdjęciu kosztuje ponad 3 tysiące. Ale chyba dobry będzie pomysł z tą beczką po oleju kwestia jeszcze czego tam nawrzucać żeby miało odpowiednią mase. Ale z tego co wiem to kamienie chyba maja większą mase bo znajomy ma z beczki 100l zrobiony obciążnik i waży ponad 500kg a mówił że narzucał tam kamienie i zalał dodatkowo betonem. A z samego betonu wyszłoby niecałe 250kg.

 

 

 

Fizycznie niemożliwe, bo kamień polny w stanie zasypowym gęstością sięga 1,6/m3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medivith    1

Ja to z praktyki wiem a nie z teorii więc twoje obliczenia są błędne raczej albo on ma jakieś magiczne kamienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam beczkę z tworzywa 200 litrów, zalewasz w 75% po uprzednim poprowadzeniu osi zaczepowej wzdłuż osi i zbrojenia(powiększenia masy stalą) mam taką na przedni tuz i przy orce przewracam nią mniejsze drzewka ;)

Jak jest potrzeba idzie jako balast do ciągnika z turem(np. zwożenie sianokiszonki) i wtedy jest właśnie pod dyszlem przyczepy...


Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

1 m3 stali lub żeliwa waży około 8 ton - poszukaj u siebie lub na złomowisku metalowych elementów które będziesz mógł zalać betonem- jak najwięcej żelastwa - jak najmniej betonu - wtedy 100 litrowa beczka może ważyć nawet ponad 600 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medivith    1

polecam beczkę z tworzywa 200 litrów, zalewasz w 75% po uprzednim poprowadzeniu osi zaczepowej wzdłuż osi i zbrojenia(powiększenia masy stalą) mam taką na przedni tuz i przy orce przewracam nią mniejsze drzewka ;)

Jak jest potrzeba idzie jako balast do ciągnika z turem(np. zwożenie sianokiszonki) i wtedy jest właśnie pod dyszlem przyczepy...

 

Właśnie nie wiem tylko czy beczka 200 l nie bedzie za duża bo czasami jak mam wjazd na pole to troche duża różnica wysokości jest droga a pole i nie chciałbym sobie zaczepu zgiąć przez to.

 

 

Bede musiał zobaczyć co w domu mam z takich niepotrzebnym metalowych wycinków i to pewnie też pójdzie do tego obciążnika. Ale jak narazie nie mam czasu sie tym zająć bo egzaminy gimnazjalne mam.

Edytowano przez Medivith

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0
Napisano (edytowany)

1 / m3 stali warzy 7,85 tony to ze stali będziesz potrzebował blok o wymiarach około 70 cm x35 cm x25 cm można go zrobić skręcanego z płyt stalowych ja coś takiego jestem w stanie wykonać za max 1500zl

Edytowano przez kamis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj