Skocz do zawartości

Zdjęcie

zwrot 100zł/ha i kredyty

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 17:49

zwrot 100zł/ha i kredyty z racji tego ze nie mogłem znaleść zadnego tematu pisze nowy a jak taki jest to przepraszam

najpierw mumiono ze 100zł do hektara od wymarznięcia dostaną ci co mają ubezpieczone 50 procent zasiewów a potem słyszałem ze wszyscy ja mam ubezpieczone około 25 procent upraw i czy moge ubiegać się o zwrot tych 100zł albo o kredyt preferencyjny klęskowy i na jaki procent gdzie i jaki wniosek złożyć? z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zwrot 100zł/ha i kredyty Dzisiaj, 16:56
  •  

#2 Share ursuscxd

ursuscxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 19:24

zwrot 100zł/ha i kredyty z tego co wiem to każdy może złożyć wniosek o odszkodowanie, max. można dostać 100zł/ha, każdy może złożyć bez względu czy uprawa jest ubezpieczona, wniosek można złożyć w Urzędzie Gminy.

#3 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 19:31

zwrot 100zł/ha i kredyty wniosek w gminie złożyłem niedługo ma być komisja myślałem ze w agencji trzeba coś złożyć a co z kredytami preferencyjnymi co było mówione o 0.1 procent sa te kredyty już?

#4 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 22 kwiecień 2012 - 20:29

zwrot 100zł/ha i kredyty 0.1 procent dostanie ten kto ubezpieczył a 3.8 procenta ten ktory nie ubezpieczył, kredytów jeszcze nie ma bo najpierw państwo musi dać bankom dotacje do oprocentowania tych kredytów:):)

#5 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 15 maj 2012 - 14:34

zwrot 100zł/ha i kredyty Witam :)

Jak złoże wniosek o te 100 zł do ha i niby dostane pieniądze to bedę mógł skorzystać z tego kredytu jak wogóle bedą ??

#6 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 15 maj 2012 - 19:37

zwrot 100zł/ha i kredyty wniosek o 100zl/ha sie składa w powiatowym biurze arimr ,a nie w gminie. w terminie Od 2 maja do 1 czerwca 2012

#7 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 15 maj 2012 - 19:48

zwrot 100zł/ha i kredyty kolego można również w gminie przynajmniej u nas, oni to potem przekazują do arimr

#8 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 15 maj 2012 - 19:54

zwrot 100zł/ha i kredyty kiedy będą wypłacać po te 100 zł? razem z dopłatami ?

#9 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 maj 2012 - 20:49

zwrot 100zł/ha i kredyty dzis dowiadywalem sie i kredytow wgl ma nie byc

#10 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 20:49

zwrot 100zł/ha i kredyty Jestem na jutro umówiona z Panem z gminy aby wypełnić jakies pismo do wojewody, potem dostanę papierki i z tym do banku. Więc może się czegoś dowiem, bo jeszcze nie wiem czy będę brała kredyt jak gra nie będzie warta świeczki..
Ale zapewne w gminie nie będą wiedzieć ile kredytu będzie można uzyskać i na jakich warunkach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 20:04

zwrot 100zł/ha i kredyty Madzia20@, ale jak sie czegoś dowiesz to napisz jak to z tymi kredytami ;)

A te 100 zł do hektara to wypłacali już ?? Bo decyzję mam a czy coś było na koncie to nie jestem pewny

#12 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 20:31

zwrot 100zł/ha i kredyty ja już mam nową opinię wojewody i przy (przyjętych) stratach 50% w oziminach stanowiących 100% zasiewów, oszacowano mi 36% strat z tej ich 3 letniej średniej

#13 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 12:50

zwrot 100zł/ha i kredyty Ja nowej opinii nie mam, ale we wniosku o te papiery do banku dopisałam aby z tych 40% przeliczyli mi na 50% i wyszło mi że kredytu mogę wziąć coś 25,5tyś.
Kredyt ma być na 3,5% lub 0,1 dla tych co mieli ubezpieczone uprawy na te min.50%.
Papiery do odbioru od wojewody mają być za ok miesiąc i wtedy do banku i będą konkrety.
Osobiście nie wiem czy będę brała ten kredyt bo tak do końca nie jest mi potrzebny, zobaczy się ile wyjdzie rrso i jak przypadkiem będzie mi się opłacać to wezmę, ale jak za duże będą prowizje banku to nie będę brała.

Co do tych 100zł/ha to ja decyzje też mam już dawno a kasy na koncie nie mam..

#14 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 20:09

zwrot 100zł/ha i kredyty teraz planują jeszcze zmianę zasad udzielania kredytów preferencyjnych i ich warunków http://bip.minrol.go...PositionId=2378 dla 1,5% stopy procentowej już chyba nie zawsze warto się fatygować, chociaż z drugiej strony przy 1% prowizji zyskujemy stosunkowo tanie źródło finansowania, szkoda tylko, że niewielkie

100zł z ARiMR w ramach de minimis dostałem 26 lipca, mój ojciec 27 lipca

Edytowany przez kissmy..., 31 lipiec 2012 - 16:53.

#15 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 09:41

zwrot 100zł/ha i kredyty dzwonili do mnie z UG że są papiery od wojewody do odbioru więc pozostanie pójść tylko do banków popytać się o warunki

#16 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 11:17

zwrot 100zł/ha i kredyty aby ubiegać się o kredyt należy wykazać mniejszą wysokość otrzymanego odszkodowania z zakładu ubezpieczeń niż 50% oszacowanych przez komisję szkód (algorytm jest trochę bardziej skomplikowany, ale mniej więcej tak to wygląda), w zeszłym tygodniu udzielali jeszcze kredytów na starych warunkach (stopa 0,1%)

#17 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 16:38

zwrot 100zł/ha i kredyty a kto Ci powiedział że tak jest z tym 50% od odszkodowania itd.?

Ja dzisiaj byłam w banku, potrzebują parę papierków 0,1% i najprawdopodobniej 2% prowizji, kredyt może być rozłożony do 4lat. Jeżeli o odszkodowanie mówił że nie będzie to miało nic do rzeczy, jedynie pomoc de minimis będzie odjęta od kwoty kredytu.

Przynajmniej tak mi powiedzieli.

#18 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 17:59

zwrot 100zł/ha i kredyty pracownik banku mi tak wskazał, już się nie fatygowałem z wnioskiem, bo już przy okazji suszy (prawdopodobnie w 2008 roku) też spotkałem się z odmową przyznania kredytu preferencyjnego właśnie ze względu na wysokość odszkodowania, co do szacowania szkód to po zapoznaniu się z instrukcjami zauważyłem, iż przyjęto (przynajmniej w moim przypadku) niekorzystne (najniższe) wartości strat, tam gdzie istniała możliwość zaniżenia poziomu strat tam ją wykorzystywano

#19 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 15:21

zwrot 100zł/ha i kredyty No to na stronie ARiMR jest potwierdzenie stopy procentowej na wysokości 1,5%..najpierw nagadali a teraz i tak robią co chcą, nie wiem czy w takim wypadku będę się fatygować za kredytem bo nie potrzebuje go tak bardzo.
Ale w czwartek pójdę jeszcze do banku z papierami i ciekawe jak z tym odszkodowaniem będzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 31 październik 2012 - 17:09

zwrot 100zł/ha i kredyty Jak tam u was z kredytem - wzieęliście?

Do mnie dzisiaj zadzwonili że w piątek mogę podpisać umowę tylko żebym jeszcze im dostarczyła jakieś tam papierki od rodziców (są poręczycielami) - pojechałam i przy okazji się dowiedziałam że z tym moim ubezpieczeniem niby lipa i nie będzie 1,5% a 4,5% :) Niezbyt mi się to podobało i powiedziałam im że w takim wypadku muszę się zastanowić i raczej nie wezmę kredytu i żeby mi wytłumaczyli co jest nie tak z ubezpieczeniem jak wszystko co chcieli im dostarczyłam.
Więc Pani miło mi wytłuaczyła że jeżeli ewentualnie jeszcze w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczeń) będzie zawarte że gdy godpodarstwo przechodzi na innego właściciela to wszystkie zobowiązania itd (że ubezpieczenie) przechodzi też na niego. Więc kredyt mogę podpisać potem ewentualnie aneks i zmiana oprocentowania.
Powiedziałam im że się zastanowię, wróciłam do domu - zadzwoniłam do swojego ubezpieczyciela, znalazł mi co trzeba, zadzwoniłam do banku że to mam i mogę im dostarczyć to zaczeli wymyślać że trzeba mieć jakieś pisemne oświadczenie od ubezpieczyciela bo jak to pani dosłownie powiedziała "Nie będę czytać całego OWU aby znaleźć ten punkt" :) Powiedziałam jej że to nie problem bo ja mam ten punkt który jest tylko jeden, na jednej stronie to powiedziała abym przyjechała po niedzieli z tym i zobaczymy...
Nie wiem co oni wymyślają - wiem tyle że będę stała ostro przy swoim i z tego co kojarzę powinno być ok.