Zaloguj się, aby obserwować  
audi80b4

zwrot 100zł/ha i kredyty

Polecane posty

audi80b4    1

z racji tego ze nie mogłem znaleść zadnego tematu pisze nowy a jak taki jest to przepraszam

 

najpierw mumiono ze 100zł do hektara od wymarznięcia dostaną ci co mają ubezpieczone 50 procent zasiewów a potem słyszałem ze wszyscy ja mam ubezpieczone około 25 procent upraw i czy moge ubiegać się o zwrot tych 100zł albo o kredyt preferencyjny klęskowy i na jaki procent gdzie i jaki wniosek złożyć? z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuscxd    1

z tego co wiem to każdy może złożyć wniosek o odszkodowanie, max. można dostać 100zł/ha, każdy może złożyć bez względu czy uprawa jest ubezpieczona, wniosek można złożyć w Urzędzie Gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

wniosek w gminie złożyłem niedługo ma być komisja myślałem ze w agencji trzeba coś złożyć a co z kredytami preferencyjnymi co było mówione o 0.1 procent sa te kredyty już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

0.1 procent dostanie ten kto ubezpieczył a 3.8 procenta ten ktory nie ubezpieczył, kredytów jeszcze nie ma bo najpierw państwo musi dać bankom dotacje do oprocentowania tych kredytów:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Witam :)

 

Jak złoże wniosek o te 100 zł do ha i niby dostane pieniądze to bedę mógł skorzystać z tego kredytu jak wogóle bedą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

wniosek o 100zl/ha sie składa w powiatowym biurze arimr ,a nie w gminie. w terminie Od 2 maja do 1 czerwca 2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

dzis dowiadywalem sie i kredytow wgl ma nie byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Jestem na jutro umówiona z Panem z gminy aby wypełnić jakies pismo do wojewody, potem dostanę papierki i z tym do banku. Więc może się czegoś dowiem, bo jeszcze nie wiem czy będę brała kredyt jak gra nie będzie warta świeczki..

Ale zapewne w gminie nie będą wiedzieć ile kredytu będzie można uzyskać i na jakich warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Madzia20@, ale jak sie czegoś dowiesz to napisz jak to z tymi kredytami ;)

 

A te 100 zł do hektara to wypłacali już ?? Bo decyzję mam a czy coś było na koncie to nie jestem pewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja już mam nową opinię wojewody i przy (przyjętych) stratach 50% w oziminach stanowiących 100% zasiewów, oszacowano mi 36% strat z tej ich 3 letniej średniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ja nowej opinii nie mam, ale we wniosku o te papiery do banku dopisałam aby z tych 40% przeliczyli mi na 50% i wyszło mi że kredytu mogę wziąć coś 25,5tyś.

Kredyt ma być na 3,5% lub 0,1 dla tych co mieli ubezpieczone uprawy na te min.50%.

Papiery do odbioru od wojewody mają być za ok miesiąc i wtedy do banku i będą konkrety.

Osobiście nie wiem czy będę brała ten kredyt bo tak do końca nie jest mi potrzebny, zobaczy się ile wyjdzie rrso i jak przypadkiem będzie mi się opłacać to wezmę, ale jak za duże będą prowizje banku to nie będę brała.

 

Co do tych 100zł/ha to ja decyzje też mam już dawno a kasy na koncie nie mam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

teraz planują jeszcze zmianę zasad udzielania kredytów preferencyjnych i ich warunków http://bip.minrol.go...PositionId=2378 dla 1,5% stopy procentowej już chyba nie zawsze warto się fatygować, chociaż z drugiej strony przy 1% prowizji zyskujemy stosunkowo tanie źródło finansowania, szkoda tylko, że niewielkie

 

100zł z ARiMR w ramach de minimis dostałem 26 lipca, mój ojciec 27 lipca

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

dzwonili do mnie z UG że są papiery od wojewody do odbioru więc pozostanie pójść tylko do banków popytać się o warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

aby ubiegać się o kredyt należy wykazać mniejszą wysokość otrzymanego odszkodowania z zakładu ubezpieczeń niż 50% oszacowanych przez komisję szkód (algorytm jest trochę bardziej skomplikowany, ale mniej więcej tak to wygląda), w zeszłym tygodniu udzielali jeszcze kredytów na starych warunkach (stopa 0,1%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

a kto Ci powiedział że tak jest z tym 50% od odszkodowania itd.?

 

Ja dzisiaj byłam w banku, potrzebują parę papierków 0,1% i najprawdopodobniej 2% prowizji, kredyt może być rozłożony do 4lat. Jeżeli o odszkodowanie mówił że nie będzie to miało nic do rzeczy, jedynie pomoc de minimis będzie odjęta od kwoty kredytu.

 

Przynajmniej tak mi powiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pracownik banku mi tak wskazał, już się nie fatygowałem z wnioskiem, bo już przy okazji suszy (prawdopodobnie w 2008 roku) też spotkałem się z odmową przyznania kredytu preferencyjnego właśnie ze względu na wysokość odszkodowania, co do szacowania szkód to po zapoznaniu się z instrukcjami zauważyłem, iż przyjęto (przynajmniej w moim przypadku) niekorzystne (najniższe) wartości strat, tam gdzie istniała możliwość zaniżenia poziomu strat tam ją wykorzystywano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No to na stronie ARiMR jest potwierdzenie stopy procentowej na wysokości 1,5%..najpierw nagadali a teraz i tak robią co chcą, nie wiem czy w takim wypadku będę się fatygować za kredytem bo nie potrzebuje go tak bardzo.

Ale w czwartek pójdę jeszcze do banku z papierami i ciekawe jak z tym odszkodowaniem będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Jak tam u was z kredytem - wzieęliście?

 

Do mnie dzisiaj zadzwonili że w piątek mogę podpisać umowę tylko żebym jeszcze im dostarczyła jakieś tam papierki od rodziców (są poręczycielami) - pojechałam i przy okazji się dowiedziałam że z tym moim ubezpieczeniem niby lipa i nie będzie 1,5% a 4,5% :) Niezbyt mi się to podobało i powiedziałam im że w takim wypadku muszę się zastanowić i raczej nie wezmę kredytu i żeby mi wytłumaczyli co jest nie tak z ubezpieczeniem jak wszystko co chcieli im dostarczyłam.

Więc Pani miło mi wytłuaczyła że jeżeli ewentualnie jeszcze w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczeń) będzie zawarte że gdy godpodarstwo przechodzi na innego właściciela to wszystkie zobowiązania itd (że ubezpieczenie) przechodzi też na niego. Więc kredyt mogę podpisać potem ewentualnie aneks i zmiana oprocentowania.

Powiedziałam im że się zastanowię, wróciłam do domu - zadzwoniłam do swojego ubezpieczyciela, znalazł mi co trzeba, zadzwoniłam do banku że to mam i mogę im dostarczyć to zaczeli wymyślać że trzeba mieć jakieś pisemne oświadczenie od ubezpieczyciela bo jak to pani dosłownie powiedziała "Nie będę czytać całego OWU aby znaleźć ten punkt" :) Powiedziałam jej że to nie problem bo ja mam ten punkt który jest tylko jeden, na jednej stronie to powiedziała abym przyjechała po niedzieli z tym i zobaczymy...

Nie wiem co oni wymyślają - wiem tyle że będę stała ostro przy swoim i z tego co kojarzę powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

witam :)

 

szukałem na forum i w necie i w sumie nic nie mogę na ten temat znaleźć, czy ktoś z was otrzymał już może te 100zł/ha za ubiegłoroczne wymarznięcia ?? chodzi o te dofinansowanie, 100zł do 1ha dla rolników którym wymarzły uprawy wiosna 2012r,

 

wiem po sobie że po tej całej ceregieli z wnioskami, podpisami, komisjami i kupą latania w końcu przyszła decyzja o przyznaniu tej płatności dnia 22.06.2012r..... i to wszystko, od tego czasu jest totalna cisza... również na koncie, zastanawiam się czy ktoś z was otrzymał takową pomoc i kiedy ? bo w sumie to nie wiem czy mam się martwić, czy kasę minister przepił czy co się własciwie stało że jej nadal niema :rolleyes:

 

pozdrawiam

 

 

Szukałeś chyba tak, aby nie znaleźć !!!

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Witam decyzje dostalismy i kase takrze ciekawa sprawa ze nie dostales masz czym sie martwic 100 zl do ha to bylo nie wiele ale jak dają dobry ryc niż nic :) a tak serio to poważnie kasy nie dostales czy se jaja robisz bo przeciez to juz ok pol roku od wypłaty kasy minęło ?

 

Sprawdziłem jeszcze wyciag z konta i tak wniosek byl składany od razu w pierwszym dniu którym przyjmowali wnioski a kasa na koncie byla juz 31 lipca

Edytowano przez mefiu890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

no mało czy dużo, w sumie 2500 zł jakoś i nie przypominam sobie żeby wpłynęło na konto :) ale dla pewności podjadę jutro do banku i sprawdzę bo to aż niewiarygodne żebym nie zauważył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil040193    31

ja pieniądze dostałem dość szybko. Może miesiąc od złożenia wniosku i pieniądze były na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj