Raczo

Ładowacze Zetor

Polecane posty

Raczo    20

Czym się dokładnie różni Tur Zetor 220 od 100 (oprócz udźwigu i poziomowania)?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Mój wujek do zetora 5340 wziął 100 bo mniej wystaje i przy ciezaze tyl nie idzie do góry (prodek ma lzej) a 220 tyl idzie do gory


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Mój wujek do zetora 5340 wziął 100 bo mniej wystaje i przy ciezaze tyl nie idzie do góry (prodek ma lzej) a 220 tyl idzie do gory

Prawda to przecież proxima z 220 wygląda jak karukatura, a 100 ładnie leży na ciągniku, a jest chyba jeszcze 120tka?

Faktycznie da sie pracować 100ką bez przeciwwagi?Tylko czy nie ma minusów tego że tur mało wystaje, np czy z jednej strony przyczepy dał bym rade widłami zdjąć czy poukładać bele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Tata zamówił 220 do Proximy 8441 ale coś czuje, że zmieni zdanie i będzie chodził z Proxima plus :rolleyes: .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

no ja myślę że dał byś rade wsiąść bele z drugiej strony przyczepy bo chwytak jest dość duży bo mój wujek teraz ma ten chwytak zetorowki

Edytowano przez andrzej2110
Caps Lock

Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dobre są zetorowskie tury czy nie - pytam o trac lift 100, bo kosztuje 14 tyś netto i nie ma nawet poziomowania, 220 nie biorę pod uwagę bo za bardzo wystaje, a chcę jakiś tani podstawowy tur z widłami i łyżką do 6441.

Mam dylemat czy wziąść od razu z tą 100ką, czy za następne dopłatu za rok jak już się ciągnik dotrze i wyjdzie gwarancja kupic coś tańszego (bo chyba z giżycka będzie jakis podstawowy tur dużo taniej jak ta 100ka?) albo jakąś używkę wziąść.

Ile kosztuje i jaki to był by polski najtańszy tur do proximy? Może wie ktoś ile kosztuje ten tur 3 z polmotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

TUR 3 jest z Hydrametu Giżycko.

Jeśli masz na myśli ten jak do C-360, MF 255 itd to z biedaszek będzie to TUR 2/2A a jeśli taki do U-4514, Z-5340 itd. to będzie TUR 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

panowie a co mi możecie powiedzieć o elektro-hydraulicznym ,,joysticu"? BArdzo jest to awaryjne roziwazanie? Ktoś miał z tym styczność? Ewentualnie czy drogie sa naprawy takiego użądzenia? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krojony    0
panowie a co mi możecie powiedzieć o elektro-hydraulicznym ,,joysticu"? BArdzo jest to awaryjne roziwazanie? Ktoś miał z tym styczność? Ewentualnie czy drogie sa naprawy takiego użądzenia? pozdrawiam

Mam joystic i jestem zadowolowy nie jest awaryjna a obsluga jest bardzo prosta i wygodna mam to na zetorze 11441 tur oczywiscie 260

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

koledzy potrzebuje szybkiej pomocy, informacji czym róznia sie ładowacze 220 i 260 z trac-lifta ??? bo według danych producenta parametry tych ładowaczy sa identyczne. www.trac-lift.cz

 

Moze sa inne wymiary tzn. szerokosc ramy ??

 

Bo szukam tura do 7341 i tarafia sie 260 prawie nówka w dobrej cenie smile.gif A juz mnie wkurza szukanie bo nic nie możńa trafic do zetora żeby w miare wygladało i spełniało moje oczekiwania sad.gif

 

Prosiłbym użytkowników 220 i 260 o zmierzenie szerokosci i kilku innych wymiarów zeby porównac

 

wiem że zaraz bedze litania postów ze za duży itd. narazie chce sie upewnic w czym jest róznica.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swr    0
Mam joystic i jestem zadowolowy nie jest awaryjna a obsluga jest bardzo prosta i wygodna mam to na zetorze 11441 tur oczywiscie 260

Jaki ladowacz z tym joystickiem? Nie wiem czy sie nie myle ale to jest tak zrobione, ze zamiast linek podlaczone sa przewody elektryczne i kazda sekcja steruje elektrozawor, jezeli tak jest to przede wszystkim joystickiem steruje sie naprawde gladko ;) (linki po dluzszej eksploatacji moga sie przycinac) . A jezeli chodzi o awaryjność to mysle ze jest calkiem ok. Mysle ze naprawa takiego urzadzonka jest duzo drozsza, ale w wiekszosci ladowaczy stosuja elektrozawor na trzecia sekcje np. w Biedaszkach a z tego co wiem to naprawde rzadko sie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

piszac joy... włąsnie myslał o joysticu linkowym jedynie 3 sekcja jest sterowana elektrozaworem. To jest standard w nowych ładowaczach. W zachodnich markach ( stoll, quick, trima) jest mozliwa wersja sterowania full elektycznego ale koszt takiego cuda to nie sa małe ;) Ale taki joy jest wielkosci joya komputerowego ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja ma joya sterowanego linkami + 3 sekcja elektrozaworem i jak narazie nie narzekam. Dużo wygodniej niż sterować rozdzielaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz190    0

jaki tur będzie lepszy do proximy 8441 trac-lift 100 czy 220?? proszę o opinie posiadaczy. gdyż chcę kupić a nie wiem który??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ile teraz kosztuje tur 100, bo w temacie z cennikami maszyn jest że 14 tyś tylko co otrzymuje za te 14 tyś? - czy jest to tur (oczywiście bez osprzętu ) na 2 sekcje z dzwigienkami, czy te tury mają w standardzie joystric, tzn ile kosztował by trac lift 100 z 3 sekcjami z jaoystrickiem, no i zasadnicze pytanie czy te trac lifty pasują dobrze do innych marek ciągników np. do lambo r3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

za 14 to był 2 sekcyjny goły ładowacz. 3 sekacja dopłata chyba 650zł mam gdzies cennik ale nie chche mi ise szukac. możesz miec problem z kupieniem mocowac bo to by było specjalnie na twoje zamówienie z czech sciagane a to sie wiaże z długim czekaniem. A co do proxy jestem za 220 ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
Ile teraz kosztuje tur 100, bo w temacie z cennikami maszyn jest że 14 tyś tylko co otrzymuje za te 14 tyś? - czy jest to tur (oczywiście bez osprzętu ) na 2 sekcje z dzwigienkami, czy te tury mają w standardzie joystric, tzn ile kosztował by trac lift 100 z 3 sekcjami z jaoystrickiem, no i zasadnicze pytanie czy te trac lifty pasują dobrze do innych marek ciągników np. do lambo r3?

pasuja na pewno bo trac lifty robione sa nie tylko na zetora ale na inne tez gdzies w galerii jest nh z trac liftem


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Co do joysticków to nie wiem jak chodzą ale elektrozawory sie nie psują. Ja w swoim turze mam na 2 elektrozaworach i od kiedy go kupiłem (3 lata) wszystko jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

oj bartus bartus ;) czytaj. Ja nie pisze ze nie pasuje. Kazdy odpowiednio dobrany ładowacz bedzie pasował na ciagnik tylko chodzi o mocowania!!! A te od zetora na 100% nie beda pasowac do lambo :) I własnie w tym problem. tzn trzeba je specjalnie zamówic z czech. Nie wiem czy wiesz ale na polske sa sprowadzane tylko 3 modele track-liftów te które pasuja do ciagników zetor sprzedawanych w PL, a w Czechach jest ich dużo wiecej.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no fakt nie do czytałem do końca ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

ja bym brał oryginał zetora i teraz czy potrzebne ci poziomowanie czy nie to 100 lub 220 ja mam 200 na 7341 ( odpowiednik 220 do proxim) i jestem bardzo zadowolony


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj