ene

Jaki Fendt wybrac 310 czy 311 - zalet wady ?

Polecane posty

ene    1

W lubelskim 90r Mozna powiedziec ze wsio wynioslo 50k. W tych pieniądzach lepszego zlokalizować nie potrafiłem - nie myty wogole - jak by z pola go swiezo zdiął - teraz 5 pługów zagonowych szukam 5x45 - 5x50 (najlepiej z regulacją) ziemie mam light- owe wiec myślę że da rade - Znajomy ma JD cos kolo 100Ps i kolo 4x50 v&n ciąga i da rade normalnie wiec szukam ,,piątek". Jak macie namiary to proszę o nie na PW. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu. Noszę się z zamiarem zakupu Fendta i tu pojawia się pytanie: co wybrać 310 czy 311 (lata 97-00) a może coś z serii 500? Ciągnik ma być główną siłą w gospodarstwie. Maszyny z jakimi ciągnik ma współpracować:

- Lemken Opal lub Overum 4x40 obrotowy bądź 3x50 obrotowy

- agregat uprawowo siewny Agromasz 3m (wał packera) + Amazone d8 special 3m

- gruber Agromasz (lub inna firma) 2,6m

- prasa Krone KR 125 ( w planach KR 130 lub jakaś pasówka)

W ciągniku miałby zostać zamontowany przedni TUZ.

Areał 18 ha ornego - 35% ziemie gliniaste i ilaste oraz 10 ha łąk. W planach zwiększenie powierzchni.

Fundusze jakie mogę przeznaczyć na ciągnik to ok 100-120 tys zł.

Jakie są różnice w spalaniu między wyże wymienionymi modelami?

 

Każdą radę nagradzam punktami.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Już jak tyle inwestujesz to lepiej wybierz serie 500 najlepiej z roczników 99 00 były poprawione. Mam doczynienia z 512 i 515 jeśli chodzi o ciężką robote to lepiej 515 ma większy zapas mocy a to odczujesz mniejszym zużyciem paliwa przy ciężkich pracach. Masz 4 stopniowe półbiegi. w serii 300 tego nie ma a przy orce czy agregatach biernych na ciężkich glebach jest bardzo pomocne. 515 ma fabrycznie szersze opony co może być problemem przy orce z czym nie ma problemu 512. Zaraz jadę do firmy to jeszcze porównam i przypomnę wady i zalety tych ciągników bo są w parku maszynowym 311 312 512 515 822

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My mamy fendta 311 lsa bardzo dobrze sie sprawuje jezdzimy nim na pole malo pali ma 550 tys moto godzin i jeszcze nic nie bylo majstrowane polecam fendta 311 Lsa bez turba mamy jest super wytrzymaly silny i bardzo przydatny
My mamy fendta 311 lsa bardzo dobrze sie sprawuje jezdzimy nim na pole malo pali ma 550 tys moto godzin i jeszcze nic nie bylo majstrowane polecam fendta 311 Lsa bez turba mamy jest super wytrzymaly silny i bardzo przydatny
A rocznik fendta 311 Lsa to 1985r
A rocznik fendta 311 Lsa to 1985r
Tylkoa to baku olej i jezdzic bak 150 litrow wystarcza na bardzo duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj