Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha?

68 odpowiedzi na ten temat

#21 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 23 kwiecień 2012 - 20:52

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? zgadzam sei z Toba kolego sznajdik. pare lat temu milaem okazje kupic w tych samych pieniadzach zetora 8011 i 12111 i teraz zaluje zetamtego nie kupilem, ziemi przybylo i zetorek troche ciezko mial. a jesli juz kupicciagnik na pare lat to zzapasem mocy. Uwierz mi arek zetaki mf 6-cio cylindrowy nie spali ci duzo wiecej niz ta 4 z turbem.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? Dzisiaj, 23:26
  •  

#22 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 17:15

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? zerknij sobie na serio 61 lub 81 ;]

#23 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 17:38

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? @kravter kolega napisał ze do 40 tyś szuka ciagnika :) a serie 61 lub 81 to nie ma szans kupic za taka kwote pieniedzy..

#24 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 19:25

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? sorry nie popatrzylem :D

#25 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 19:35

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? spoko :D ale osobiscie chetnie bym sie skusił na takiego mf 6120 ;D

#26 Share arek888

arek888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 07:45

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? Najlepiej nowy ale niestety za mało ha żeby takie inwestycje prowadzić. Powoli do przodu żeby sobie nie narobić kłopotów. Komfort dla mnie już jest wielki przesiadając się z 4011 na coś większego dla tego nie jestem wybredny . Zastanawiam się też na belarusem 5 latki są po niecałe 50 tys a mth do 4000 tys. Są rożne opinie na ten temat ciągników. zaletami są tanie części i naprawa w swoim zakresie bo nie rożni się od ciągników 20 letnich niczym prostota w wykonaniu. wada ich jest wytrzymałość stare mtz chwalili a jak będzie z tymi modelami? zobaczymy jeden dba i jak igła wygląda a drugi nie dba i po 5 latach wygląda gorzej jak nie jedna 360 ulany olejem z każdej strony ale tu zależy dużo od właściciela czy wymieni lub też wystarczy dokręcić parę śrub jak nowy i będzie dobrze. w MF fajny wygląd i wygoda ale ta skrzynia przeraża z lekka koszt naprawy jej.

#27 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 08:57

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? myslalem tez na belarusem lub pronarem gdy kupowialem ciagnik, ale juz wolalem mf :) u mnie gosciu na wsi kupil nowego belarusa i za dwa dni pracy w bronach mu korba bokiem wyleciala :D a drugi gosciu ma pronara o wiaderko pod niego podstawai bo tak olej ciknie spod rozdzielacza. wedlug mnie jesli cos jest tanie to jest do d*py :) bo co jest wart taki belarus paroletni ktory kosztuje 50 tys i za starego zetora z napedem musisz dac 40 pare tysiecy zeby kupic w dobrym stanie..

#28 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna;Rolnictwo

Napisany 25 kwiecień 2012 - 09:06

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? kolego ja mam Masseya 3080 na 30 ha i chce go sprzedać ponieważ kupuje nowy.Massey jest z ładowaczem czołowym jak jesteś zainteresowany to pisz na PW

#29 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 09:35

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? Lepiej mieć zapas mocy niż jej brak a i przy rezerwie mocy spalanie ciągnika jest mniejsze ja bym brał 120-125KM ale to tylko moje zdanie.

#30 Share arek888

arek888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 13:48

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha?

myslalem tez na belarusem lub pronarem gdy kupowialem ciagnik, ale juz wolalem mf :) u mnie gosciu na wsi kupil nowego belarusa i za dwa dni pracy w bronach mu korba bokiem wyleciala :D a drugi gosciu ma pronara o wiaderko pod niego podstawai bo tak olej ciknie spod rozdzielacza. wedlug mnie jesli cos jest tanie to jest do d*py :) bo co jest wart taki belarus paroletni ktory kosztuje 50 tys i za starego zetora z napedem musisz dac 40 pare tysiecy zeby kupic w dobrym stanie..

Coś w tym może być ale dużo też zależy od właściciela jak się nie chce wymienić uszczelki czy dokręcić śruby to później są tego efekty. A belarus czy pronar to to samo tylko pronar ładniejszy a cała reszta to to samo. rolnik w sąsiedniej wsi ma belarusa kilku letniego 952 i bardzo sobie chwali za te pieniądze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 25 kwiecień 2012 - 16:53

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? Polecam MF3080 ponieważ sąsiad go ma i super mu się sprawuje,dał za niego 50tys ale z 5lat do tyłu,założył do niego tura i chwali go bardzo,naprawde dobry sprzęt,mało awaryjny,wmiarę zwinny i siłe to on ma,ciąga nim pług 5-cio skibowy na kole,taterzówkę 4,2m i radzi sobie z dobrze z nimi.

#32 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna;Rolnictwo

Napisany 25 kwiecień 2012 - 17:14

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? ja za swojego Massey Fergusona 3080 z ładowaczem chce 46 tyś do negocjacji !!!!!!!!!!

#33 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 18:27

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? powiem ci ze ruskie to sie leja niemilosiernie sasiad kupil nowego pronara to od razu dzojstik od tura padl a potygodni jazdy (jezdzil sobie po wsi takie docieranie:D) zaczol sie lac servis przyjechal zrobil ale co po 2 miesiacach znowu sie leje ale w ruskach komfort jest chyba na 0 :D wajchy te wielkie niewygodne :D jedynie to wpomaganie dobrze ze jest ;d

wojek ma mtz i tez ma tych wajch ze za psami rzucac :D a powiem ci cos tak jak pisales ktos dba i ladnie wyglada mu ciagnik, tu nie chodzi o wyglad tylko zeby jechal to nie samochod koles ma ursusa szesnastke jak stoi to normalnie igla swieci sie blyszczy a jak odpali to ruszyc nie moze a moja 1012 moze i obskurna ale idzie jej nie prosze :D wiec jak kupujesz ciagnik nie zwracaj uwagi na wyglad bo dasz 200zl i bedziesz mial nowke po tygodniu, patrz na czesci mechaniczne jak wchodzi na obroty (jak ma 6 cylindrow to ma tak wchodzic na obroty ze az bedzie nim bujac :D ) i czy wszystkie biegi elegancko wchodza ;]

Edytowany przez kravter, 25 kwiecień 2012 - 18:29.

#34 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 18:55

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? @kravter zgadzam sie z Toba co do tych oliworek xd tylko ze jak mowie otym oleju i korbie niektorym ludziom to mnie wysmiewaja no bo jak to mozliwe ze nowy ciagnik i takie jaja sa :D

#35 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 25 kwiecień 2012 - 19:27

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? MTZ czy pronary czy jeszcze jakie tam to szmelc zachodnie to jednak coś warte może i części drogie ale dużo rzadziej się psują komfort niesamowity w porównaniu z ruskimi a o skrzynie się nie martw jak sam nie kupisz z ukrytą jej wadą to ci się nie popsujeo ile będziesz pilnować MF to jednak marka do polecenia tylko pamiętaj ZAPAS MOCY musi być na przyszłość i dla komfortu pracy

#36 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 20:12

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? Ja też bym radził którąs szóstke , tak jak większośc pisze zapas mocy ,szybciej zrobisz,trafic wmiare zadbany ciągnik a długo posłuży

#37 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 17:19

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? jak bedziesz mial przeciazony silnik to wiecej spali niz ten z zapasem (ale nie ze zapas ma byc jakies 50 km bo wtedy to bedzie tez nie ekonomicznie :D) ale jakis zapas 20km to jest w sam raz no chyba ze planujesz sie rozwijac i kupic w przyszlosci wiekszy sprzet do niego :D i jak zaczolem przeciazony silnik to nie jest git dlugo tak nie pochodzi :D

#38 Share arek888

arek888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 19:42

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? Ktoś pisał tutaj ze po 93 były lepsze skrzynie czy cos takiego to prawda czy tylko pogłoski?

#39 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 19:48

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? Osobiście też o tym słyszałem. Ale czy to prawda... Jak zadbasz to bedziesz jezdził :) znam goscia co ma mf 3065 do zrywki drewna i sobie chwali :) i tam jakos mu skrzynia wytrzymuje :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share arek888

arek888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 19:56

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha? http://moto.allegro....2302751113.html co o tym sądzicie ?