FajnyMarcus

Wykonanie maski i kabiny do c-360 samemu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FajnyMarcus    1

Czy ktoś zrobił maskę samemu do c-360, chodzi mi o tą metalową, tą z Rogoźna. Jakieś plany, i wymiary? Kabinę też by pasowało zrobić po trochę ciężko widzę wydawanie 2,5 do 3k na samą kabinę. Kabina jakaś prosta w zrobieniu. Błotniki to bym sobie te kanciaste sprawił. Szukałem i nic nie mogłem znaleźć. Najlepsza by była kabina w stylu tej http://allegro.pl/nowa-kabina-do-t-25-t25-c330-c-330-c360-c-360-mf-i2289873882.html

Obecnie jest kabina czeska, ale nie dość że mało miejsca i te rury z tyłu to nie ma zabudowy i drzwi się rozlatują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Nie lepiej i łatwiej kupić używana w dobrym stanie. 60-ki się pomału wykańczają ale niektóre kabiny sa w całkiem niezłym stanie a można je kupić stosunkowo tanio w punktach z częściami ze zdemontowanych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

kolego moim zdaniem nie warto robic samemu takiej kobiny bo cena moze byc wieksza niz nowej wiem bo zrobilem taka do mojego zetora 5011 i wyniosla mnie okolo 3200zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja też tak uważam że budowa kabiny będzie nie opłacalna może cię to drożej wynieść a ile jeszcze pracy musisz w to włożyć by to zrobić więc może lepiej żebyś kupił jakąś używkę skoro nie chcesz nowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

największym problemem przy spawaniu kabiny będzie wichrowanie się profili nośnych(jabkbyś spawał tego nie unikniesz) więc jeśli masz już tą czeską to wykorzystaj ją jako ramę -jestes już wtedy jakieś 300-350 zł na materiale do przodu, i tydzień roboty. Dorób sobie do niej nowe drzwi, ewentualnie dach. Pewnie ramka tylnej szyby juz spróchniała... zabuduj ją elegancko, podnieś trochę podłogę, przerób te odstające tylne łapy na jakieś profile przy samych błotnikach. Jeśli uda ci się wykorzystać stare szyby to koszt modernizacji zmieści się w 3-4stówkach razem z farbą, bo osobiście nie widzę sensu robić całej budy od podstaw samemu.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Sąsiad robił kabinę od podstaw sam -wzorcem była "duża polska kabina" i powiem szczerze kupując wszystko od podstaw nowe-nic ze złomu czy też jakiegoś odzysku wyniosła go ok 3500,- jakieś 5 lat temu!!! Robił kabinę tylko z jednego względu-CHCIAŁ MIEĆ JĄ ZROBIONĄ TK JAK MU SIĘ PODOBAŁO A NIE JAK PRODUCENT CHCE! :D :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Dobra rozumiem, samemu się nie opłaca, a fajnych kabin za bardzo nie ma, a jak są w miarę w cenie to bardzo daleko 500KM, to się nie opłaca, Tej czeszki nie będę przerabiał bo nic z niej. Jak już mówiłem niby miejsca jest ale to się tylko tak zdaje bo za siedzeniem za mało miejsca dla pasażera, obok siedzenia też mało to nawet nie da się nic przewieść. A czy są jakieś kabiny które pasują od innych ciągników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

W mojej okolicy jest mechanik,który montuje do sześćdziesiątek kabiny od Fortschitta chyba z serii zt 300 i powiem,że wygląda to całkiem całkiem...koszt to ok 800-900,- z robocizną. Można również spróbować założyć kabinę od jakiegoś zetorka - jest ich obecnie w pip na części więc ze znalezieniem nie będzie problemu i cena też nie powinna być zbyt wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

a co ty chcesz wozić w tej kabinie ??? ja mam czeską i nie narzekam i pasażerowie których wożę też nie narzekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

soltys48 masz może fotkę jak prezentują się te c-360 w kabinie zt300? Klepk995 odpuść sobie, dobrze bo przynudzasz, ta kabina ODPADA. Mamy c-360 od 20lat i co roku kręci 400-500mtg. Pojeździj tyle po dziurach i po górkach to zobaczysz że zmienisz zdanie.

Edytowano przez FajnyMarcus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

za jakiś czas jak będę w tej wiosce w której mieszka ten mechanik to zrobię kilka fotek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon2002    0

Ja robiłem sobie większą kabinę od postaw i nie narzekam kosztowało mnie to 2950 zł teraz mogę w niej przewozić więcej niż poprzednio po paru latach zdecydowałem się na zamontowania przedniego napędu,radia i cb radia i koszt tego był 9000 zł pózniej zamontowałem tuza na przód i hydraulike do spycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matix_96    0

Masz jakieś zdjęcia ??

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Nie łykaj tej ceny 2950 zł to tona stali w profilach. To jakiś producencik dla zniechęcenia podał taką kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

wiem ze już dość stary temat, ale jakbym mógł dorzucić... wydaje mi się że taka zrobiona (zwłaszcza na modę czeskiej-rurowej-tylko powiedzmy szersza) będzie bezpieczniejsza, wiadomo jak na równinach, nie ma problemu, ale w terenach górzystych wolałbym sie nie przewróćic w tych firmowych nawet za 5tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Ceny podane w tym temacie są chyba brane z kosmosu,

Zacząłem robić kabine do władka na wzór naglaka, podam koszt.

Za komplet szyb(przód,tył,boczne i drzwi zapłaciłem 250 zł, szyby 4mm, hartowane,

Za profile na rame dałem 100 zł.

Mniejsze profile na ramke tylna i drzwi 50 zł

Płaskowniki do obsadzenia szyb 50 zł

Blacha na dach 100 zł,

Wygięcie jej "flaszka"

 

Plus taki że miałem uszczelki do szyb.

Dochodza jeszcze drobiazgi jak lusterko,swiatła,podbicie itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

co ty chłopie za ceny podajesz 100 zł to 6 metrowy profil kosztuje o gr 3mm a gdzie wzmocnienia. Chyba że tą kabinę robiłeś z profili od podwieszania sufitów :D

zrobienie samemu wyjdzie w podobnej cenie nie licząc roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Podpowiedz mi o jakie wzmocnienia Ci się rozchodzi? może takie po skosie przez szybe :D Proponował bym podjechać do nowo produkowanych kabin i pobrać samemu wymiary, co w moim wypadku tak było robione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj