Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 08:45

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Gęstszy olej będzie redukował efekt zużycia tego zaworu. A szukałeś używek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Dzisiaj, 15:54
  •  

#22 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 09:11

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Czyli zawór zużył się w ciągu wymiany oleju. Przed wymianą był dobry po wymianie już zuzyty. Jakiej uzywki chyba podobnie zuzytej jak ten który ma. Przecież tych ciagników nie produkują juz ze 20 lat. To nie osobówka, że kupisz coś z kilku letniego auta i ok.

#23 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 10:38

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Zawór jak jest zużyty to na gęstszym oleju będzie ok. Używke też można dostać sprawną a to ze ma 20 lat to nic nie szkodzi aby była sprawna. Ale mimo wszystko tańszym wyjsciem bedzie wymiana oleju na gęstszy, choć nie wiadomo na jak długo to pomoże.

#24 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 22:21

No chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie zdaniem powyżej. Skoro zmienia się działanie kierownicy wraz ze wzrostem temperatury a wiesz, że pompy masz w pożądku to głównym podejżanym jest olej. Trzeba było odrazu od tego zacząć a nie grzebać po jakichs zaworach.

Ale olej jest wlany taki jak ma być w hydraulice, a jeśli wleje GL-4 to w turze nie wydmucha mi uszczelniaczy. Bo teraz w lecie ok jest gorąco i jest on rzadki, a w zimie nie bedzie za gęsty???

#25 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 05:42

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Juz nie nadążam jaki olej miał być jaki jest itd. Skoro powinien być żadszy olej to faktycznie może to być wina zaworu. Tylko naprawde nie jestem pewien czy używka tu coś pomoże. Zakup takiej części to duża loteria i też nie wiadomo na jak długo rozwiąże problem i czy wogóle rozwiąże. Narazie na twojm miejscy bym zostawił jak jest. Jest sezon prac polowych itd. Zima czy jesienią można się grzebać. Myślę, że ten olej nie jest tak gesty aby co kolwiek mogło wydmuchać. Przecież są te zawory które pilnują ciśnienia. Zresztą ciągnik chwilkę można a nawet trzeba rozgrzać przed pracą zimą. Zwłaszcza ze względu na hydraulikę nawet jak jest olej taki jak trzeba.

#26 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 11:58

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku witam zmieniłem olej w silniku na turdus i gdy ciągnik jest bardzo rozgrzany (przy prasie )świeci mi ciśnienie oleju co mam robić
kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

#27 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 12:17

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Remont silnika, szlif wału napewno.

#28 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 12:38

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku a jakieś inne objawy powinien mieć ciągnik gdzy świeci ciśnienie i ile można jeżdzić jeszcze?

#29 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 13:55

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Następne objawy to coraz szybciej zapalająca się kontrolka, chodzi mi o wzrost temperatury silnika, potem stuki a na koniec zobaczysz co niektóre części na zewnątrz. Co do jazdy czym dłużej będziesz jeździł tym większe ryzyko obrócenia się panewki, a co za tym jdzie uszkodzenia wału tak, że nie wyda na szlif, urwania korbowodu, rozbicia bloku. Innymi słowy im wcześniej przystapisz do naprawy tym lepiej. Winna oczywiście może byc tez pompa, która daje niższe cisnienie, ale tego za bardzo nie sprawdzisz. Możesz jedynie zmierzyć ciśnienie zegarem aby wykluczyć czujnik. Nie wiem jakie ono powinno być a objawy w sumie i tak sa typowe dla słabego wału i panewek.

#30 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 15:14

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku dodam że oleju nie bierze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 17:28

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Powiedzmy, że góra była raz robiona a dół orginalny lub góra to już 3 komplet a dół raz był szlidowany. Lub sprzedający podszykował silnik do sprzedaży wymieniając pierścienie czy coś. Tak czy tak rozbiórka silnika wszystko pokażde.

#32 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 20:00

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Taki "remoncik" ile kosztuje na oko?

#33 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 21:45

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku silnik nie był malowany i rozbierany sądze że też nie bo nic nie widać a cene mugłbyś orientacyjną podać?

#34 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 07:45

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku jak można podać cenę jak nie wiadomo co trzeba wymienić. Jak same panewki i szlif to myśle,że cena kosmiczna nie będzie. Jeśli dojdą tuleje czy pierścienie to cena odpowiednio rośnie do tego komplet uszczelek itd. Jeśli obróci się panewka czy urwie korbowód to już kilka czy kilkanaście tys. Panewki radzę kupić w serwisie. Nie wiem czy sa jakies dobre podróby. O szlif można zapytać w firmach robiących te usługi. Jeśli silnik nie był napewno rozbierany góra też nie będzie w super stanie. Czyli napewno kilka tys wydać trzeba.

Edytowany przez hubertuss, 14 lipiec 2012 - 07:47.

#35 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 11:50

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku koledzy mam jeszcze jedno pytanie czy w pompie paliwowej wymienia się olej?

#36 Share fendtfarmer308lsa

fendtfarmer308lsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 12:26

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku a możesz spróbować dolać oleju do max to podniesie jego ciśnienie chyba

#37 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 21:44

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku a może ktoś skamerować zegar przy zapaleniu ciągnika jak wam świeci kontrolka ciśnienia kupie wzamian doładowanie na kom.

#38 Share fendtfarmer308lsa

fendtfarmer308lsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 18:14

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku znacie jakiś specy co robiąremonty silników mwm bo mój zaczoł ciężko palić i kopci przy zapalaniu na biało poza tym słabe ciśnienie ma

#39 Share Maniek2

Maniek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 17:34

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku do
Jarekb20

Ja Chciałbym sie dowiedzieć jak rozwiązał Pan problem z Fendem, chodzi mi o to ze u mnie tez wspomaganie po 30 min pracy zaczyna szwankować czy wymiana oleju pomoże i na jaki rodzaj oleju zmienić dodam ze u mnie podobnie jak u Pana problem ten pojawił sie wtedy jak dolałem oleju do hydrauliki. czy jednak będzie trzeba ten zawór wymienić który Pan zailustrowal wcześniej w temacie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wojt3p

wojt3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 10:32

witam , jak poradziliście sobie z tymi zaworami? mam podobny problem tylko ze z podnośnikiem