Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 21:07

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Witam kolegów.
Problem jest następujący, od jakiegoś czasu zaczęło mi przybywać oleju w silniku (2 miesiące temu). Okazało się, że to była wina pompki paliwowej ( pęknięta membrana). Pompę zmieniłem miesiąc temu na nową. I wszystko było ok. Aż do dzisiaj. Dodam jeszcze że przed wczoraj zmieniałem olej hydrauliczny w ciągniku (wymiana na HL-46 był wlany wcześniej GL-4) , wczoraj natomiast cały dzień pracowałem z ładowaczem czołowym i dzisiaj jak się okazało przybyło 1 centymetr oleju na bagnecie. Pompkę paliwową dzisiaj sprawdzałem i jest ok. Czy możliwe że olej przedostał się do silnika od strony pompy olejowej od hydrauliki (jest ona umieszczona tuż przy wlewie oleju do silnika), Czy mógł się tam jakiś simering rozszczelnić. Czy może wymiana oleju coś spowodowała. Chciałem dzisiaj rozebrać pompę hydrauliczną, ale wiąże się to ze zdjęciem chłodnicy żeby tam się dostać (bo są dwie pompy jedna przy drugiej) i pomyślałem że może ktoś z was miał podobny przypadek.
Proszę o pomoc i jakieś sensowne rozwiązanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Dzisiaj, 07:19
  •  

#2 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 21:42

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Prawdopodobnie awaria pompy hydraulicznej (defekt uszczelnienia) powoduje przedostawanie się oleju hydraulicznego do silnika. Poobserwuj nadal sytuację. Jeśli wraz z ubytkiem oleju hydraulicznego przybywa oleju w misce olejowej silnika to rozwiązanie jest proste.

#3 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 22:02

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku W firmie mieliśmy takie 2 przypadki. W jednym to była wina pompy a w drugim uszczelki na tulejach. Musisz sprawdzić czego ubywa

#4 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 07:35

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku No i teraz niech użytkownik pomyśli dlaczego do ukladu hydraulicznego producent zaleca olej uniwersalny a nie GL, albo HL?
Bo po przedostaniu się do silnika przez uszkodzona pompę i zmieszaniu z silnikowym nie spowoduje więcej szkód.

#5 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 19:29

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku a orientuje się ktoś jakie ciśnienie powinny dawać te pompy. Jakie ta od hydrauliki a jakie ta od orbitrolu

#6 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 19:41

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku orbitrol w fendzie bodajże 120 a hydraulika 150 oczywiście na te ciśnienia są ustawione zawory ale pewny nie jestem, jak coś to poprawcie

#7 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 19:47

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Cisnienie w obwodzie kierowniczym to 130 bar, a w głównym systemie hydraulicznym 180 bar.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#8 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 16:43

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Mierzyłem dzisiaj ciśnienie w układzie jest tak jak napisał kosti 130 i 180 bar na małych obrotach silnika. I ciśnienie nie spada. Czyli myślę, że pompa hydrauliczna może być w porządku na 99%.
Ale zastanawia mnie jedno czy możliwe jest, jeden z wtryskiwaczy może "lać" i przez to przybywa mi oleju w misce olejowej. Dodam że ciągnik raczej ma moc i nie kopci.

#9 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 16:58

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku oringi w pompie ci poszły najprędzej. wyjmiesz pompe spokojnie bez wyjmowania chłodnicy. Ciśnienie będzie dobre nawet jak olej idzie do silnika.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#10 Share TREPYK

TREPYK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 maj 2012 - 07:31

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku trochę pużno ale sprawdz czy nie leją ci wtryskiwacze ja tak jeden silnik zalatwiłem przedostawała się ropa do oleju olej zrobił się cierpki i obruciło panewkę główną na wle a wtedy kaplica

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 21:56

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Witam koledzy ponownie.
Jeśli chodzi o olej w silniku to się unormowało simeringi na pompie musiałem wymienić.
Natomiast pojawił się inny problem. Podczas jazdy z ładowaczem czołowym po pewnym czasie kręci się kierownicą coraz ciężej (dochodzi nawet do tego że w miejscu nie można skręcić).
Mierzyłem ciśnienie to w układzie głównym i kierowniczym to jest 180 i 120 bar ( na zimnym silniku).
Ale po pewnym czasie jest 180 i 50 bar (po godzinie pracy).
Próbowałem jeszcze takiej kombinacji (obydwie pompy połączyłem - zaworem pod prawymi schodkami) i podczas pracy, gdy ciężko się kierowało to sterowałem rozdzielaczem od hydrauliki wtedy ciśnienie wzrastało mi od 100 do 180 bar i wówczas można było kierować jednym palcem.
Jaka może być przyczyna takiej sytuacji. Dodam jeszcze, że dla pewności założyłem nową pompe hydrauliczną więc odpada, że stara pompa gdzieś przepuszcza.
Czy możliwe że padł mi orbitrol, czy może być układ zapowietrzony lub jakiś zawór po drodze od pompy do orbitrola zepsuty?????

#12 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 16 czerwiec 2012 - 13:13

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Raczej zawór. Bo jeśli na orbitrol podajesz ciśnienie z 2 pompy i jest dobrze to albo zawór albo z pompą coś nie tak mimo to ze jest nowa.Sprawdz jeszcze ciśnienie na pompie po rozgrzaniu

#13 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 23:04

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Ciśnienie na pompach sprawdzałem po podłączeniu manometru do przewodów hydraulicznych ( koło tłumika są takie zaślepki). I po rozgrzaniu pokazuje 50 bar (przy poprzedniej pompie też spadało do 50 bar)ale ciśnienie pokazuje wtedy gdy kręcę kierownicą. Tak samo z hydrauliką jeśli rozdzielaczem ruszam to wtedy pojawia się ciśnienie.
Kolego Harnas88 a jaki zawór mógłby być zepsuty? No i czy jest możliwość że siłownik w układzie kierowniczym z przodu na kołach może być uszkodzony w środku (przelewa się z jednej komory do drugiej)???

Edytowany przez Jarekb20, 17 czerwiec 2012 - 23:05.

#14 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 07:57

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Ciśnienie w układzie zawsze pojawia sie dopiero jak tego potrzebujesz, a tak to prawie na pusto sie przelewa. Chodzi mi o zawór tak zwany 3 drożny. W twoim ciągniku jest pod zbiornikiem paliwa tuż przed kabiną. Jeśli miał byś uszkodzony siłownik to ciągnik by strasznie myszkował po drodze

#15 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 07:25

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku U mnie pod zbiornikiem nie ma żadnego zaworu jedynie co to ten na zdjęciu poniżej. I jest on pod kabiną a możliwe że sprężynka już się wyciągnęła i nie trzyma ciśnienia???

Załączone pliki

#16 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 19:33

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Raczej będzie ten jeśli nie ma innego w układzie. Będe w firmie to przyjże sie dokładniej bo dawno przy nim nic nie robiłem. Sprężyna jak sprężyna ale może być iglica już zużyta i gdy jest jeszcze gęstszy olej to jest dobrze a jak sie rozgrzeje to ginie ciśnienie.

#17 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 21:57

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku W piątek rozbierałem ten zawór. W środku nie było widać jakiegoś zużycia, wyciągnąłem iglice i są na niej cztery nacięcia(po dwa na przeciw siebie), ale myślę, że są zrobione specjalnie ( zdjęcie poniżej). Sprężynę zmieniłem na nową - stara była troszkę krótsza.
Ale niestety nic nie pomogło.
I jak myślicie te nacięcia mogą świadczy o zużytej iglicy, czy raczej szukać nowego zaworu.

Załączone pliki

#18 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 07:52

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Nacięcia są zrobione raczej specjalnie ale zużycie może być po obwodzie ale pewności nie mam. Ale jeśli orbitrol działa poprawnie przy odpowiednim ciśnieniu nie zależnie od rozgrzania i pompa też jest ok to zostaje tylko ten zawór

#19 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 07:44

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku Witam. Jeśli chodzi o orbitrol to działa przy zimnym oleju, wszystko się zaczyna dopiero po 30 min pracy jak się nagrzeje, wówczas ciężko kręcić kierownicą. Olej jest wlany fusch Agrifarm - nie taki najgorszy.
Chciałem zmienić ten zawór na nowy ale niestety kosztuje on 2800zł +vat. I tak się zastanawiam może być to wina oleju, że jest za rzadki. Dodam, że jak wymieniłem olej z GL - 4 (hipol) na rzadszy hydrauliczny Agrifarm to wtedy pojawiło się ciężkie kręcenie kierownicą.

Jak mówicie zmienić z powrotem na GL - 4 ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 08:34

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku No chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie zdaniem powyżej. Skoro zmienia się działanie kierownicy wraz ze wzrostem temperatury a wiesz, że pompy masz w pożądku to głównym podejżanym jest olej. Trzeba było odrazu od tego zacząć a nie grzebać po jakichs zaworach.