cinekcinek211

Case JX/JXU- problemy ze sprzęglem

Polecane posty

Witam. Posiadam case jx 95 2008 r + TUR. Mam do was pytanie a mianowicie czy da się zmienić sprzęgło z mechanicznego na elektro-hydrauliczne bo to już moje 3 sprzęgło co wymieniłem??? albo może macie jakiś sposób na to żeby tak szybko nie siadało to sprzęgło bo 4 tys co sezon wydać to nie mało.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolocase    0

co tu duzo mówic wiadomo ze sprzegło w ciagniku wyposazonym w ładowacz czołowy wytrzyma krócej ale te 1000 to powinno bez problemu wytrzymać napisz ile masz mtg. i co ile mtg. je wymieniasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzes5    10

Witam wszystkich.Mam problem z sprzęgłem w Case JX 95, ma przepracowane zaledwie 700mtg,pracuje ciągle z turem i podczas cięższej pracy np. orka przestaje ciągnąć i jest czuć ślizganie sprzęgła.Czy miał ktoś taki problem? Co z tym zrobić? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Najwyraźniej było źle ustawione sprzęgło i tarcza się trochę podjechała i teraz już się ślizga.

Na początek regulacja a jak nie pomoże [tarcze będą już spalone czy zużyte] wymiana na nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam problem z sprzęgłem w Case JX 95, ma przepracowane zaledwie 700mtg,pracuje ciągle z turem i podczas cięższej pracy np. orka przestaje ciągnąć i jest czuć ślizganie sprzęgła.Czy miał ktoś taki problem? Co z tym zrobić? :(

 

sprzęgło do wymiany najprędzej. Miałem to samo. U mnie w JX siedzi już 3 sprzęgło 2340 mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2340 mth pierwsze oryginalne wytrzymało mi z 1200 mth. praktycznie co sezon wymiana. i teraz tez mam chyba do wymiany a przepracował może z 500 mth i to w zimę tak wiec praca tylko dowóz paszy do paszowozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseIHPOWER    10

Musisz poluzować linke też tak miałem jak wchodziłem pod górke z jedno przyczepo to musiałem mu jeden bieg zejść bo stawał -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tym razem problem nie leżał w sprzęgle tylko w lince od sprzęgła mechanior z case kiedyś mi mówił ze własnie padają tam często owe linki tak wiec miałem jedna na stanie wymieniłem i sprzęgło chodzi teraz leciutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

mam pytanie jak dostać się do linki sprzęgła w tym modelu? Mam 350 mth i padła mi linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

w moim case jx 80 pękła linka od sprzęgł .. ile może kosztować taka linka i jak wymienić tą linke co trzeba odkręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Linka to koszt w granicach 100-150zl. musisz roskrecic konsole z zegarami, mozesz tez opuscic zbiornik paliwa. Lecz jest przy tym troche roboty, ale jak go opuscisz to bedziesz mial latwy dostep do tej linki.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

mysle ze jak jutro zamowisz to pojutrze max w srode byś miał, ja jezdze sam bo mam 15 km do nich. Poproś ich ładnie żeby ci wysłali jutro to mysle ze nie bedzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romank1975    1

A ja kupuje od nich: http://www.pkt.pl/s/...yzacyjnych.html

 

Są mocniejsze niż fabryczne i linka to tdd/jx kosztuje ok 50 zł wiec wez od razu drugą na zapas. Pozdrawiam :)

 

Witam Ja tam polecam jednak orginał miałem darabianą linkę rozleciała mi się w miesiąć. Warto sprawdzić przyczynę zerwania , czy się coś nie zaciera bo nowa linka też długo nie podziała.

 

Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Nie tych linek sie nie smaruje. Ja jak kupowalem nowa to tak profilaktycznie troche oleju w pancerz wlalem.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

panowie a jak wymienić tą linkę? da radę bez demontowania baku-może wystarczy zdemontować zegary odkręcić bok kokpitu i ją jakoś wymienić-czy trzeba coś jeszcze zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

u mnie jak wymieniał gość z serwisu linkę to bak opuścił w dół, bez tego nie ma szans dostać się do drugiego końca linki, a swoją drogą u mnie linka padła zaraz jak tylko skończyła się gwarancja i a na liczniku było 370 mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Linke da sie wymienic bez opuszczania zbiornika tylko, wtedy jest trudny dostep. Jak moj tata prubowal to zrobic to nie dal rady. Ja sam to jakos zmienilem ale ja mam male rece. Wiec jak masz dosc duże rece to nawet nie próbuj tylko zbiornik opusc.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

Dzięki wszystkim za pomoc . Linke już wymieniłem i musiałem opuścić zbiornik . większych trudności nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj