Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amperomierz

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 16:11

Amperomierz Witam.
Mam problem a mianowicie. Elektryk poprawiał mi instalacje w ursusie c-385 wszystko zrobił oprócz amperomierza uznał że jest spalony i nie miałem go wtedy i zapomniałem się zapytać jak go podłączyć,dzisiaj go kupiłem. Sprawdzając w ciągniku jak jest podłączony ten stary to jest tak są dwa bolczyki w amperomierzu i dwa kable czerwone obydwa kable są podłączone pod prawy bolczyk w amperomierzu patrząc z góry od strony szkiełka jeden jest podłączony w wyłącznik ,,masy,, a drugi nie wiem gdzie ale w nim jest cały czas prąd bo sprawdzałem próbnikiem i jak one nie są razem podłączone ( bo je rozkręciłem z tego bolczyka ) to gaśnie kontrolka od ładowania jak je zetknę razem to znowu świeci oczywiście na zgaszonym ciągniku i na włączonej ,,masie,, i jak mase wyłączę to w tym drugim kablu cały czas jest prąd.
Jak to podłączyć aby nie zepsuć nowego amperomierza??????????
Z góry dziękuje za porady i rady.

I tak dostanie za 8 błędów ort

Edytowany przez lukaczmarek, 21 kwiecień 2012 - 18:06.

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amperomierz Dzisiaj, 05:13
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 21 kwiecień 2012 - 16:34

Amperomierz Tutaj masz schemat podłączenia. Wystarczyło poszukać. http://www.agrofoto....-elektrycznych/
Już podaruję Ci należne 10%, bo od razu musiałbyś bana dostać.

#3 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 16:34

Amperomierz Skoro nie masz tak podstawowej wiedzy jak działa amperomierz i jak się go podłącza to ty sie lepiej za to nie bierz, oczywiście jeśli ten ciągnik ma ci służyć jeszcze trochę. Zrobisz coś nie tak albo nie sprawdzisz izolacji albo coś jeszcze (jakąś głupotę zrobisz) i ciągnik ci z dymem pójdzie Tam są dwa przewody grube znaczy główne które przenoszą duże natężenia prądu bo zasilają całą instalacje więc trzeba to wykonać z należyta starannością co przy twoim braku wiedzy i umiejętności może nie być zapewnione.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2012 - 23:28

Amperomierz Jeżeli amperomierz był spalony to z twojego opisu wynika, że elektryk połączył oba kable wykorzystując jedno z wyprowadzeń amperomierza. W tym wypadku wystarczy kable podłączyć do wyprowadzeń amperomierza. Jak nie wiesz gdzie idzie który kabel to jak podłączysz na światłach bez włączania silnika będzie wskazywał ładowanie to musisz je zamienić miejscami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 22 kwiecień 2012 - 09:47

Amperomierz Na ten temat już wszystko zostało napisane, dlatego temat zamykam. Otworzę na prośbę autora na PW.