karol6b

Porada na temat kopcącego MF 255

Polecane posty

karol6b    0

Witam. Jaki może być powód kopcenia Mf-a ? Wtryski wymienione, pompa wtryskowa zregenerowana, oleju nie bierze, uszczelka pod głowicą nie przedmuchana? Jaki to może być powód ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Źle ustawiony kąt wtrysku, to te trzy śruby trzymające pompę, trzeba przyspieszyć wtrysk, bo za późno jest podawana dawka paliwa i jej nie spala.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Zawsze przed zdemontowaniem pompy paliwowej należy ostrym przecinakiem zaznaczyć na korpusie pompy ina bloku położenie prawidłowe pompy.Jest to pomocne przy późniejszym montażu. Sprawdź czy fabrycznie nie było tych znaków. Kojarzę że w 3P taki znak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ten znak jest, przy tej śrubie z przodu na obudowach pompy i osłon rozrządu. Kreski powinny się zgrywać.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Wrzuciłem zdjęcie tych nacięć na pompie, teraz wszystko zależy od moda.

Zdjęcie jest w mojej galerii, tylko nie podniecać się że taki czyściutki, skończy robotę to dostanie karczerem ;) .

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol6b    0

Ustawiłem na znak i kopci może i nawet więcej ; /

 

Teraz to już nie wiem zupełnie co to może być czy ta pompa źle zregenerowana albo coś ehh ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zawory robiłeś kiedyś. U mnie zawory siedziały.Po robocie zaworów zaczął dużo miej paliwa palić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak zrobisz zawory to przestanie kopcić. Pewnie masz takie ostre że golić się można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

A czy przypadkiem nie ustawiłeś zaworów w nie tym cyklu koła zamachowego tzn. o 360 stopni za wcześnie ? Luz zaworowy został ustawiony nie w tym cyklu pracy co trzeba.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arasowsky
      Witam,
      sprzedam mocowanie tura do ciągnika MF 255 - solidna rama.
      Cena 650 zł
      Możliwość transportu. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 576.704.089



    • Przez F3rdek
      Witam. Od dłuższego czasu rozglądam się za turem do mojego Ferdka. Mój fundusz to około 6tyś zł. Prosił bym o polecenie mi jakiegoś  godnego modelu (najlepiej linki).
      2 sprawa to pytanie nurtujące mnie od dłuższego czasu, mianowicie czy krokodyl do obornika nadaje się także do bel siana i słomy. Zależy mi na turze 3-sekcyjnym do którego będę mógł takowy założyć. Pozdrawiam.
    • Przez blackfish
      Jak się nazywa ten gumowy wąż fachowo, co go oznaczyłem na załączonym obrazku? żebym wiedział czego szukać,,, to jest wąż od układu chłodzenia tak?

    • Przez noris2000
      Witam! Mam nie lada problem po kilku latach od zamontowania ładowacza w mf 255, do tej pory wszystko było ok raptem pojawił się problem ładowacz nie chce opuszczać, a im większe obciążenie tym gorzej. Poprostu się zacina i stoi w miejscu. Siłowniki od pierwszej sekcji są jednostronnego działania, wszystko podłączone przez rozdzielacz pod siedzeniem i spływ bezpośrednio do skrzyni.  Pozostałe sekcje działają idealnie, rozdzielacz zwykły 3-sekcyjny. Pomoże ktoś? Może potrzebna jakaś regulacja. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez dzikitadzik94
      Witam wziąłem się za remont mojego mf 255. Okazało się że stary oryginalny rozdzielacz nigdy nie był używany (zapiekł się), więc postanowiłem go wymienić na trójdrożny. Oglądałem trochę zdjęć podłączenia i każdy inaczej podłącza przewody hydrauliczne do zaworu rozdzielacza głównego 
      Moje pytanie jest takie czy pozycja zaznaczona 1 to wyście płyny, a 2 to wejście i czy tak mogę podłączyć. Dodam że mam taki sam rozdzielacz 3 drożny zamontowany już w tym samym miejscu. Drugą stronę zaworu rozdzielacza głównego zostawiam na tura

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj