Skocz do zawartości

Zdjęcie

skubanie sie kur

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 1985Lukasz1985

1985Lukasz1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 20:50

skubanie sie kur witam

mam kłopot z kurami mają ok13 tygodni kupiłem jakiś tydzień temu jest ich 100 szt na ok 18 m2 oczywiście kurnik jest wyposażony jak należy. dzisiaj zauważyłem że 2 kurki są troszkę oskubane. I tu pytanie... co może być tego przyczyną ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skubanie sie kur Dzisiaj, 15:17
  •  

#2 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 21 kwiecień 2012 - 10:41

skubanie sie kur Witam

Jest już chyba podobny temat.
Na dorosłe kury przypada 7kur na m2. Czyli jest dobrze u ciebie. Gdzie one są obskubane? Na głowie czy koło kloaki? Narazie nie ma się zbytnio czym przejmować jak są 2 kury obdziobane na 100 sztuk. Co dajesz im do jedzenia? MOże jakiś witamin im brakuje? Gdzie bedziesz jajka sprzedawał jak można wiedzieć?

#3 Share 1985Lukasz1985

1985Lukasz1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 16:43

skubanie sie kur skubia się po grzbiecie. do jedzenia dostają pasze pelnowartosciowa trochę pszenicy(chociaż nie bardzo chcą ją jeść) próbuje je też nauczyć do jedzenia zielenizny ale mozolnie im to idzie. chyba dlatego że wcześniej były karmione tylko pasza .
Chce dawać im witaminy do młodych niosek ale nie wcześniej jak od przyszłego tygodnia

Tak mam zamiar sprzedawać jaja ale jeszcze się nie niosą więc za dużo o tym nie myślę gdzie je będę sprzedawał .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 21 kwiecień 2012 - 18:47

skubanie sie kur Narazie przeczekaj to skubanie. Jakby coś to pisz tu lub do innych drobiarzy na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 17:25

skubanie sie kur U mojej sąsiadki podobnie tylko kurki starsze, bo ponad 22 tygodnie (już się niosą) i zaczęły się ,,skubać,, tylko, że koło kloaki. Dostawały pszenicę + wybieg do dyspozycji, na którym już wszystko wyskubały do ziemi. Nawet 3 się wykrwawiły i okazało się, że brakuje im jakiś witamin i zaczęli dawać pszenicę z paszą gotową+ witaminy do wody i teraz już jest spokój. One dodatkowo dziobały się jak jedna siedziała i znosiła jajko, a inna chciała to jajko rozdziobać i ta pierwsza go broniła i tak długo walczyły, aż ta pierwsza się wykrwawiła na śmierć. Radzę podjechać do weterynarii, opisać problem i zakupić zalecone przez lek. wet. witaminy. Co do zieleniny to same stopniowo powinny się do niej przekonać.

#6 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 22 kwiecień 2012 - 17:54

skubanie sie kur Ja dzisiaj też zauważyłem u jednej takie mocniejsze zaczerwienienie koło kloaki. Te pióra one jedzą które są koło kolaki. Ja też dawałem witaminy do wody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share 1985Lukasz1985

1985Lukasz1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 09:44

skubanie sie kur przez weekend nie zauważyłem pogorszenia w moim stadku dzisiaj kupiłem polfamix i zacznę im dawdowac 2-3 razy w tygodniu.