KaziU91

Galaper Strong !

Polecane posty

bocecek087    14

trzeba bardzo uwazac na te środki które zwalczaja chwasty jedno liscienne bo jak wszyscy wiemy zborza tez sa roslinami jedno lisciennymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janka    1

zgadza się, ale galaper strong działa tylko na chwasty 2-liscienne, nie zwalacza on miotły ani owsika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Faktycznie ten stan żółknięcia zbóż po oprysku to przejściowe ale będę stosować mniejszą dawkę dla spokojnośći :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Kolego ja i tak zmniejszyłem dawkę i dałem większa ilość wody na ha i nic to nie dało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Może i zboża się zregenerują ale każde zachamowanie wzrostu to spadek w plonie!


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

U mnie w pszenicy ozimej po Gallaperze został chaber(robiłem poprawkę po jesiennym zabiegu, na polu miałem tylko chaber i kilka przytuli) . Trochu go przypaliło ale odbił i rośnie dalej. Na jarej dałem mniejszą dawkę(zestaw na 2,5ha poszedł na 3ha) Końcówki pszenicy gdzie niegdzie przyżółkły i może troszku zjaśniała ale nie kojarzyłem tego z tym herbicydem. Teraz jest już OK. Posumowująć zrobię tak jak w ich reklamie: prysłem raz-ostani raz. Nie ma szału, może i można go stosować w późnych fazach rozwojowych zbóż ale nie jest skuteczny w walce z wyrośniętymi chwastami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

U mnie w zbożach troche końcówki pożółkły, ale chwasty ładnie położyło. Wygląda na to że będzie OK! Teraz tylko susza doskwiera. Do kolegi @ lukejro z chwastami wyrośniętymi to mało , który środek sobie radzi, najlepiej ręcznie wyrwać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Dawka wystarczy 0,4-0,5 Galapera + 20g Galmetu i wtedy nie powinno przypalać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zbliża się nowy sezon , jakie doświadczenie mieliście z tym środkiem i czy jest godny polecenia , jeśli pryskaliście galaperem to czym zwalczaliście miotłę zborzową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dadaj jakiś izoproturon. To już zależy od ceny. Bierz który najtańszy.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

U nas galaper strong świetnie poradził sobie w pszenżycie jarym oraz pszenicy jsrej do samych żniw, zero chwastów. Odziwo w końcu jakiś środek położył u mnie oset.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szrotolot    7

Pryskałem w zeszłym roku w jęczmieniu jarym, tak jak koledzy wyżej napisali troszkę hamuje wzrost co widać ale jak pryśniesz mocznikiem i siarczanem magnezu to wielkiego spadku w plonie nie uświadczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

a w jeczmieniu ozimym ile dodac izoproturonu zeby wzieło miotłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Tylko z tym IPU nie ociągaj się za długo. Jak jęczmień dostanie kolana to pozamiatane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

A pryskał ktoś z was owies, bo mam kawałek i jak będę pryskał pszenice to też bym poleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

A pryskał ktoś galaperem +galmet razem z rozpuszczonym mocznikiem?? Nie osłabi to działania środka?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Kolego daj spokój z tym mieszaniem, każdy wie że herbicydów nie miesza się z nawozami, bo będzie kuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Ale to co się stanie? Upali?Bo słyszałem że niektórzy mieszają ale akurat nie wiem jak to jest z tym środkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes11    0

A co macie sprawdzonego na głuchy owies w jarych żeby zmieszać z Galaperem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj