Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroba bydła

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share toko7902

toko7902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 15:48

Choroba bydła Witam mam problem z bykiem mięsnym, otóż od jakiegoś czasu pojawiły się na głowie brązowe krosty przypominające kurzajkę, co to może byś, rośnie ich coraz więcej na ciele z każdej strony, jak je usunąć ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroba bydła Dzisiaj, 11:24
  •  

#2 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 19:39

Choroba bydła Nic nie usuwaj tylko zadzwoń po weta. Duze sa te krosty? Na głowie tylko czy na reszcie ciała też? Swędzi to go? Inne krowy tez mają te zmiany? są wyłysienia w tych miejscach?

#3 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 19:42

Choroba bydła może to grzybica jakaś , wyłysienie u bydła też widać ? z tych brodawek jakiś płyn wycieka? jeżeli tak 99% grzybica Mycoderm i smarowanie zakażonych miejsc. Ale najlepiej zaprosić weterynarza do siebie.
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#4 Share toko7902

toko7902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 20:09

Choroba bydła są to suche krosty na ciele 1- rocznego byka, na początku miał na głowie tuż przy rogach, a potem na brzuchu zaczęły rosnąć małe krosty i pod brodą, zaczynają się także powiększać, ciemnobrązowe chropowate, nie ma wyłysień w okolicach tych miejsc, płyn żaden nie wycieka, zobaczyłem jeszcze nad oczami po 3-4 z każdej strony ma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share lubelszczyzna

lubelszczyzna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 20:16

Choroba bydła mogą to być brodawki tylko że zadużo tych krost jeżeli to brodawki to jeszcze mogą urosnąć potem prawdopodobnie same zginą możesz spróbować szczepić biotropinął

#6 Share milewskir7

milewskir7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria, zwierzęta, motoryzacja

Napisany 20 kwiecień 2012 - 20:57

Choroba bydła Też tak miałem i te kurzaje się podwiązuje cienką żyłką, a po paru dniach same odpadną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 17:59

Choroba bydła Trzeba uważać jeśli ktoś będzie podwiązywał dużą kurzaję. U mnie byk ok 16 miesięczny miał taką 3-6 kg pod brzuchem i podwiązywaliśmy i pociaśnialiśmy mu co kilka dni i któregoś ranka byk był sztywny, bo mu się kurzaja zerwała i się wykrwawił na śmierć.