ociec82

Czy ktoś posiada EKO-pielnik?

Polecane posty

ociec82    1

jaka cena tej maszyny?jak to się sprawuje czy nie uszkadza roślin?dobre to jest czy takie sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

jeśli chodzi ci o ten z palnikami na propan-butan, to mam opinię bezpośrednią od dyrektora gospodarstwa doświadczalnego MODR w Radomiu, że a i owszem, jest działa, ale gazu idzie strasznie dużo, prędkość mała, łatwo jest też przegrzać kiełki roślin uprawianych które są tuż pod pow ziemii podczas zabiegu na wschodzących chwastach. do tego warunki muszą być bardzo dobre by roślinki byly pod a chwasty już nad ziemią.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

myśle że koledze 'ociec82' chodzi o eko pielnik od łuczaka tez bym z checia poczytal opini na jego temat pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remser    0

Siema posiadam to cudo od pana Łuczaka zdaje egzamin pięknie pieli i nawozi ciągnę go MF255 podnośnik po remoncie bo z nawozem waży sporo ale w polu nie ma problemu ,przerobiłem tylko kierownice bo rozwiązanie pana Łuczaka słabo się sprawdza po prostu pielnik jest ciężki i długi kręcenie masakra ale rozwiązanie jest proste każdy da rade zrobić przerób kie na dźwignie jak w wieloraku .Co do ceny sporo ja dałem 27 koła zbiorniki na nawóz 2x150 kilo 4 rzędowa .kolega ma 2 rzędowy śmiga c 330 ceny dwu rzędowego nie znam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej247    0

Koledzy Ten pielnik naprawdę jest tak dobry jak reklamuje producent?? Potrzebuję szczerej opinii bo chciałby kupić taki sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mój szwagier zrobił sobie sam takie cudo z pielnika od buraków. za pielnik buraczany dał 1000 zł kilka magicznych elementow za około 500zł i gra muzyka pieli i nawozi z powodzeniem i tym od 3 lat Jakby ktoś był bliżej zainteresowany to mógł bym kilka fot. zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję wysłuchać monologu Pana Łuczaka na temat tej cudownej maszyny. Był to monolog bo nie dał mi nawet do końca zadać pytania. Na moje oko jest to mega ciężki klamot. Ktoś już wyżej napisał że podobne urządzenie idzie zrobić we własnym zakresie. Podsiewacz nawozów to też nie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Też jestem zainteresowany tą maszyną, dlatego interesują mnie opinie użytkowników bo wiadomo, że producent zawsze będzie chwalił swój produkt. Tak naprawdę to w internecie ciężko znaleźć cokolwiek wiarygodnego na temat tego pielnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moje to to wcale nie będzie takie cudo. Gość mówi że nawet w cebuli nim robili, ale jest jedno ale. Kto sieje cebule w rozstawie 60 cm :blink: Na moje to to nie jest warte tych pieniedzy. wolę zwykły pielnik. Jak się go dobrze ustawi i operator obcykany to obetniesz na kilka cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Według tego co piszą na swojej stronie można go używać w rzędach od 25cm. Mnie by interesowała rozstawa 45cm, ale też się zastanawiam czy nie lepiej do zwykłego pielnika dołożyć gwiazdy i będzie podobny efekt. Ktoś tu wyżej pisał ze dał za to cudo 27tys... Wydaje mi się że trochu sporo no ale jeśli rzeczywiście jest taki niesamowity to można by się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Dzwoniłem dzisiaj do firmy Solan. Komplet na jeden rządek (gwiazdy + zawieszenie) 3075zł... hehehe. Chyba sobie odpuszczę temat modernizacji starego pielnika....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

Też miałem kupić w tym roku ale jak takie ceny mają to wole samemu zrobić w 500 zł się zmieszczę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czmochu97    17

Polecam gorąco, jeśli zastosuje się pielęgnację w odpowiednich terminach, to chwasty nie mają prawa urosnąć. My sadzimy 15ha kapusty i siejemy 4 ogórka. pielakowalismy 7 razy jak się nie myle. Wszystko szło tak jak powinno, jak dobrze się ustawi Pielak to wytnie wszystko. U nas ludzie "gracowali" w 6 15ha przez jeden dzień, zielska 0. Wiec coś świadczy o tym. Jakby ktoś miał jakieś pytania dotyczące tego pielnika chętnie odpowiem. Dawaliśmy za niego 20 tysięcy + VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

20 plus VAT to troche drogo, samemu nie ukleciłby czegos taniej? puki co to kusi mnie uzbroic to co mam w gwiazdy pielące, tylko czy to takie fajne jak wygląda?...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hesus37    1

witam, posiadam pielnik z gwiazdami i mogę powiedzieć, że jest to świetna sprawa, od 4 lat nie stosuje herbicydów w uprawie brokuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj