Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak zgody na Wybór szkoły!

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Michal97rolnik

Michal97rolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Różne różniste

Napisany 24 kwiecień 2012 - 16:41

Brak zgody na Wybór szkoły! Zgadzam się z kolegami wyżej.Musisz sobie wybrać taką szkołę do której będziesz chciał chodzić aby nauczyć się tego co Cię interesuje. Jeśli Twoi rodzice uważają inaczej są w błędzie.W moim przypadku było podobnie.Jak miałem 13 lat już wiedziałem że pozostanę w rolnictwie.Rodzice nie byli zbytnio szczęśliwi, ale pokazałem, że dałbym sobie rade i dzisiaj moi rodzice są dumni ze mnie że wybrałem sobie szkołę do której pójdę za rok aby poszerzyć swoją wiedzę.Musisz postawić na swoim i dobrze na tym wyjdziesz !!! Jeśli Twoi rodzice wybiorą Ci jeszcze z kim masz się ożenić to jest już nie halo :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brak zgody na Wybór szkoły! Dzisiaj, 07:07
  •  

#22 Share DanRol95

DanRol95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 kwiecień 2012 - 16:47

Brak zgody na Wybór szkoły! Ja też poszlem na TMR i nikt mi nie dyktował gdzie mam isć... Mama też wolała bardziej żebym poszedł na strażaka albo elektryka bo jej zdaniem to dobre zawody w co nie wątpie, ale nie chciałem nawet o tym słyszeć bo nie wyobrażałem siebie w innym zawodzie.

#23 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 19:27

Właśnie, mam takie pytanie, gdzie można by pracowac po TMR( jesli by nie wyszlo na gospodarce rodzicow), podajcie jakies przyklady zawodow ;)

Pomocnik na budowie, pracownik na stacji paliw, kelner, na kasie w sklepie, jako kierowca ciężarówki czyli wszędzie tam gdzie nie są potrzebne kwalifikacje a jedynie chęć do pracy.

Musisz sobie wybrać taką szkołę do której będziesz chciał chodzić aby nauczyć się tego co Cię interesuje

Tylko czy te nauczone zainteresowania dadzą mu pieniądze na życie? Bo jeżeli tylko pod takim względem wybieracie szkoły to później nie biadolcie w TV, że nie macie za co nawozów kupić albo że opłacalność jest niska i na strajkach także się nie pokazujcie.

Rodzice nie byli zbytnio szczęśliwi, ale pokazałem, że dałbym sobie rade i dzisiaj moi rodzice są dumni ze mnie że wybrałem sobie szkołę do której pójdę za rok aby poszerzyć swoją wiedzę

Polskie szkolnictwo jest na dość niskim poziomie a ty chcesz w technikum które pewnie ma jeszcze niższy poziom poszerzać swoją wiedzę? Szkołę powinno się najpierw wybierać według poziomu nauczania jaki ona przedstawia, tak aby maturę zdać na dobrym poziomie(która i tak nie jest trudna do zdania) tak aby mieć otwarty drzwi w przyszłości na lepsze uczelnie. Bo wybierając gównianą szkołę zamykasz sobie wyjścia awaryjne na przyszłość w razie jak nie wyjdzie Ci z pierwotnym planem.

Musisz postawić na swoim i dobrze na tym wyjdziesz !!!

Napisała to osoba która ma dopiero 15 lat i nawet jeszcze gimnazjum nie ukończyła.

#24 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 25 kwiecień 2012 - 20:16

Brak zgody na Wybór szkoły! Stasiek - czyli twoim zdaniem absolwenci TMR to nieuki bez kwalifikacji ?? a w dodatku ich szkoły są do bani - mnie jakoś ukończenie TMR-u nie przeszkodziło w dostaniu się na studia, które ukończyłem - w dodatku moi koledzy którzy nie poszli na studia po maturze a nie maja swoich gospodarstw z powodzeniem znaleźli prace w branży rolniczej - więc nie wiem na jakiej podstawie wysnuwasz powyższe wnioski

druga sprawa to następnym razem zanim pojedziesz po kims że po TMR znajdzie pracę jedynie tam gdzie "gdzie nie są potrzebne kwalifikacje" to pochwal się swoimi osiągnięciami edukacyjnymi mądralo
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#25 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 21:43

Brak zgody na Wybór szkoły! Mógłbym się pochwalić ale i tak nie uwierzysz więc szkoda mojego pisania.
A co do techników czy ogólnie do szkolnictwa polskiego. Czy aby dzisiaj skończyć technikum i zdać maturę potrzeba jakiś większych umiejętności? Jeżeli ktoś ledwo zdał maturę na poziomie podstawowym albo ledwo co skończył szkołę średnią jest dla mnie i tak nieukiem. Jeżeli skończyłeś technikum i studia związane z tym kierunkiem to gratuluję i oby więcej takich w Polsce. Ale nie broń reszty, bo na pewno miałeś w szkole czy nawet w klasie ludzi którzy nie powinni się tu znaleźć bo co najwyżej nadawali się do zamiatania ulic. A szkołę średnią wybierałaś według zainteresowań czy poziomu nauczania?

#26 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 25 kwiecień 2012 - 23:06

Brak zgody na Wybór szkoły! szkołę wybierałem według zainteresowań - miałem jednak to szczęscie ze trafiłem do jednej z lepszych w kraju
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 07:49

Mógłbym się pochwalić ale i tak nie uwierzysz więc szkoda mojego pisania.
A co do techników czy ogólnie do szkolnictwa polskiego. Czy aby dzisiaj skończyć technikum i zdać maturę potrzeba jakiś większych umiejętności? Jeżeli ktoś ledwo zdał maturę na poziomie podstawowym albo ledwo co skończył szkołę średnią jest dla mnie i tak nieukiem. Jeżeli skończyłeś technikum i studia związane z tym kierunkiem to gratuluję i oby więcej takich w Polsce. Ale nie broń reszty, bo na pewno miałeś w szkole czy nawet w klasie ludzi którzy nie powinni się tu znaleźć bo co najwyżej nadawali się do zamiatania ulic. A szkołę średnią wybierałaś według zainteresowań czy poziomu nauczania?

No pochwal się bo najlepiej się dyskutuje o innych nie podając swojego wykształcenia.

Co do szkolnictwa to nie tylko w średniej jest tak że tylko cześć osób coś zyskuje z nauki a reszta tylko przelatuje, na studiach na większości uczelniach jest to samo, jest mała grupa osób co naprawdę się interesuje i coś osiągają w tym, druga cześć to osoby co się uczą zdają ale nić więcej oraz trzecia grupa która leci na minimum i później i tak gówno z tego mają poza papierkiem. No już nie wspominając prywatnych uczelni na których ma się papierek za pieniądze.

#28 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 22:40

szkołę wybierałem według zainteresowań - miałem jednak to szczęscie ze trafiłem do jednej z lepszych w kraju

Widzisz. Skończyłeś dobre technikum i myślisz, że wszystkie są takie. Ale ciekawe czy reszta będzie miała tyle szczęścia co ty. Bo wydaje mi się, że trochę tak głupio wybierać sobie szkołę licząc na szczęście że będzie dobrze. A co gdybyś trafił do kiepskiego gdzie zdawalność matury wynosi tyle co IQ dziecka z Downem? Myślisz, że poszedłbyś na studia?

No już nie wspominając prywatnych uczelni na których ma się papierek za pieniądze.

Z tym się robi już coraz lepiej. Są już nawet prywatne uczelnie w Polsce które są wyżej oceniane w rankingach zagranicą niż te najlepsze państwowe. Ale to na razie pojedyncze przypadki.

Edytowany przez StasiekS, 26 kwiecień 2012 - 22:42.

#29 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 27 kwiecień 2012 - 11:21

Brak zgody na Wybór szkoły! StasiekS.
Ukończyłem technikum mechaniczne i ledwo zdałem maturę. Z przedmiotów nazwę to tak ogólnych typu polski, biologia, historia i inne, miałem same dwójki i trójki na świadectwie. Z przedmiotów zawodowych czwórki, piątki (większość) a nawet szóstki, wraz z kolegami reprezentowałem szkołę na olimpiadach dotyczących mechaniki i innych. Interesuje się mechaniką i elektroniką, lubię tą pracę, grzebanie w smarach mi nie przeszkadza. Nauczyciele stwierdzili, że mam dużą wiedzę o mechanice i powinienem dalej się kształcić w tym kierunku i co teraz idąc twoim tokiem myślenia jestem nieukiem i powinienem zamiatać ulice ?

Ja zacząłem swoją karierę zawodową w piekarni, ale od czegoś trzeba zacząć zwłaszcza gdy od razu idzie się żyć na własny rachunek. Teraz po 8 miesiącach pracy odłożyłem sobie kasy, poznałem życie w mieście na własny rachunek, a już teraz przeglądam oferty pracy by już na początku wakacji podjąć się pracy w wyuczonym zawodzie :)

Dlaczego od razu nie podjąłem się pracy w wyuczonym zawodzie ?
Bo trafiła się fajna praca za przyzwoite pieniążki i mieszkaniem (pokojem) za grosze :)
Wieczny kawaler ;)

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2012 - 12:56

Brak zgody na Wybór szkoły! @Stasku S jak czytam Twoję wypowiedzi to zastanawiam się co Ty za szkolę skończyłeś,poziom podstawówki,co dalej?wiem zaraz po mnie pojedziesz,ale mnie to nie zdziwi,chlopak ma zainteresowania niech je rozwija,pójdzie do szkoly co mu rodzice wybiorą ,co dalej ?ja wybrałam kierunek który mnie interesował,zakończyłam edukację z przyjemnością,a nie z przymusu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 14:41

Widzisz. Skończyłeś dobre technikum i myślisz, że wszystkie są takie. Ale ciekawe czy reszta będzie miała tyle szczęścia co ty. Bo wydaje mi się, że trochę tak głupio wybierać sobie szkołę licząc na szczęście że będzie dobrze. A co gdybyś trafił do kiepskiego gdzie zdawalność matury wynosi tyle co IQ dziecka z Downem? Myślisz, że poszedłbyś na studia?

zdaję sobie sprawę z tego że nie we wszystkich szkołach jest cacy oh i ah - ale to od ucznia zależy czy jako absolwent takiej czy innej szkoły będzie przedstawiał sobą jakąś wartość czy jego przydatność na rynku pracy będzie porównywalna z przydatnością gaśnicy pianowej - jeśli będzie się chciał uczyć i zdobywać wiedzę to nawet chu..owe technikum mu w tym nie przeszkodzi