Skocz do zawartości

Zdjęcie

4 skibowy kvenerland ED lub inny podobny

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 01:25

4 skibowy kvenerland ED lub inny podobny zastanawiam się nad powyższym pługiem w rozstawie korpusów 85 cm. Czy uważacie, że jest to dobry wybór? bo kvenerland jest dość drogi.... a może możecie mi polecić jakiś inny plug o podobnych parametrach i niższej cenie? pług ten powinien mieć zabezpieczenia non-stop i regulowaną skokowo szerokość orki do 50 cm na korpus. najlepiej gdydy był to pług 3+1
chodzi mi o nowe pługi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
4 skibowy kvenerland ED lub inny podobny Dzisiaj, 12:03
  •  

#2 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 08:49

zastanawiam się nad powyższym pługiem w rozstawie korpusów 85 cm. Czy uważacie, że jest to dobry wybór? bo kvenerland jest dość drogi.... a może możecie mi polecić jakiś inny plug o podobnych parametrach i niższej cenie? pług ten powinien mieć zabezpieczenia non-stop i regulowaną skokowo szerokość orki do 50 cm na korpus. najlepiej gdydy był to pług 3+1
chodzi mi o nowe pługi

ja mam IBISA3+1 xxls cena 35tys.z przdpłuzkami,moim zdaniem pług godny uwagi. zwolennikom zachodnich maszyn musze przypomniec ze IBIS przeszedł pewne zmiany na poczatku roku i teraz nie odstaje mocno od zachodnich!!!

#3 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 13:22

4 skibowy kvenerland ED lub inny podobny niestety jak dla mnie ten ibis byłby zbyt cięzki, no chyba, że trzyskibowy....

#4 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 19:20

niestety jak dla mnie ten ibis byłby zbyt cięzki, no chyba, że trzyskibowy....

kolejny mit!!!!np.pług zachodniej firmy cztero skibowu o takiej samej szerokosci roboczej i takich samych odkładniach nie rozni sie wagowo!!!!!! wiem bo sam to sprawdzałem!!!!!!mozesz wziasc mniejsze odkładnie i waga bedziemniejsza czy to w IBISIE czy innym zachodnim .

#5 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 10:11

4 skibowy kvenerland ED lub inny podobny Benek chodziło mi o to, że 4 skibowy ibis XXLS będzie dla mnie zbyt duży, bo miałby z nim współpracować ciągnik 100KM... Chciałbym, żeby pułg można było ustawić do 50cm/korpus dlatego, że gbyby ciągnik nie dawał rady w pługu 4 skibowym np. 4*42 cm., to po prostu bym odkręcił skibę i orał 3*50.... a może możesz coś powiedzieć na temat ibisów LS? pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 13:32

Benek chodziło mi o to, że 4 skibowy ibis XXLS będzie dla mnie zbyt duży, bo miałby z nim współpracować ciągnik 100KM... Chciałbym, żeby pułg można było ustawić do 50cm/korpus dlatego, że gbyby ciągnik nie dawał rady w pługu 4 skibowym np. 4*42 cm., to po prostu bym odkręcił skibę i orał 3*50.... a może możesz coś powiedzieć na temat ibisów LS? pozdrawiam

no to kup takiego jak ja mam i odkrecisz czwarta skibe i bedziesz smigał bez problemu!!

#7 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 13:36

4 skibowy kvenerland ED lub inny podobny Zastanawiales sie nad Kuhnem?? Bo ja wlasnie rozwazam zakup takiego pluga. Chodzi o mastera 102. Z 4 skibami wazy 960 kg i wlasnie pasuje do ciagnika 100k KM.

#8 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 21:27

4 skibowy kvenerland ED lub inny podobny a możesz coś więcej napisać o tym kuhnie?

#9 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 21:48

4 skibowy kvenerland ED lub inny podobny 4 skiby, szerokosc robocza to ustawia Ci na stale w zaleznosci jaka sobie zazyczysz,z zabezpieczeniami hydraulicznymi cena wyjsciowa 36 tys zl.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 13:29

no to kup takiego jak ja mam i odkrecisz czwarta skibe i bedziesz smigał bez problemu!!

O ile pamietam XXLS nie ma odkrecanej 4 skiby.Najmiejszy jaki wystepuje to 4+
Proponuje kupic XLS 3+1 na maxa bierze 4x48 i do 100 konnego silnika bedzie jak znalazł.