Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dyskusja o wydajności

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 21:17

Dyskusja o wydajności jak nie jesteś dzieckiem to trzeba ci mocno łopatologicznie tłumaczyć

widzę,że nie potrafisz zrozumieć różnicy, że pisze się że krowa dała w 305dni 10500litrów, a w całej laktacji 12tys. Tyle pisania na nic

widzę, że nie potrafisz zrozumieć, że w zeszłym roku, powtarzam w zeszłym roku, (tak na wypadek jakbyś nie zaskoczył) oddał średnio 10,5 tysięcy litrów mleka od krowy, jest to całkowita ilość mleka jaką oddał, mam nadzieję, że zrozumiałeś.
Dodatkowo napisał, że ma wydajność 10 500l mleka od krowy zrozumiałeś? czy powtórzyć?
ilość oddanego mleka w zeszłym roku u niego od jednej krowy (średnio, rozumiesz?) wynosi tyle co wydajność z 305 dni, rozumiesz? bo

Tyle pisania na nic

co do tych 90 i 130 krów, to sam masz jakieś problemy,

ty to masz problemy ze wzrokiem

a czy dla ciebie jest tak trudno pojąć że sam napisał iż od 90 krów oddał pomiędzy 900 a 1000 tyś litrów? to skoro w zeszłym roku miał średnio 10,5 tysięcy l mleka to jakim cudem teraz mu wzrosło o 20%?

"oddał" czas przeszły w zeszłym roku miał 90 krów obecnie twierdzi, że ma 130 jeszcze czegoś nie potrafisz pojąć. Lukasz1987 podał ci link i nr postu myślałem, że zaskoczysz ale widać, że nie

ponad 900tys. W tym roku będzie ponad milion, bo przez większość tamtego roku miałem mniej niż 90 sztuk.

tutaj masz 90 krów, tak na wypadek jakbyś do tej pory jeszcze nie zaskoczył

Jak dla mnie to w dyskusji mówiliśmy o wydajności od 130krów.

tak ale z odniesieniem do zeszłego roku gdy miał powtórzmy 90 krów

Tak samo z tymi 400tys. Jak dla mnie jasno napisał "400tys. na czysto w 6 miesiecy", a Ty zacząłeś myśleć, że 400tys. oddaje miesięcznie.

człowieku 400 tysięcy to złotych nie litrów, nap[isałem wyraźnie "skoro przez 6 miecha daje po 140 tysięcy" problem ze wzrokiem czy litrów od złotych nie odróżniasz

Jakiś inteligentny inaczej

Fajnie, że się w końcu przyznałeś, bo do bystrych to ty nie należysz jak ponownie czytać, ze zrozumieniem nie potrafisz.

ani nie stoje w tej dyskusji z niczyjej strony, oprócz strony logiki.

to dlaczego łamiesz zasady logiki?

Edytowany przez warzywkopl, 20 kwiecień 2012 - 21:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dyskusja o wydajności Dzisiaj, 17:56
  •  

#22 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 21:21

Dyskusja o wydajności Dodam coś od siebie niekoniecznie stricte o wydajności ale uwaga powiązana a mianowicie: wszyscy już odczuli mleczną górkę albo jak kto woli powódź. I teraz pytanie do was. Z czym to się wiąże? Z tym że oszukują nas na każdym kroku i teraz spekulują na cenach napychając worki pieniędzmi czy może to nasza wina bo zbyt dużo produkujemy?
Każdy kombinuje jak może aby zwiększyć obsadę, wydajność ale panie i panowie... Kto to kupi?
Co jakiś czas liczba sztuk potrzebna do zapewnienia "godnego życia" wzrasta. Kilka lat temu mówiono: 15 krów to minimum, potem liczbę zwiększono do 20, teraz mówi się że optymalna liczba to 60-70 aby zmniejszyć czas pracy przez automatyzację i robotyzację.
Ekonomiści twierdzą że małe gospodarstwa upadną i jedyne wyjście to powiększanie areału i obsady. Problem jest w tym że zwiększamy tą wydajność, zwiększamy stada i mimo wycofywania się małych gospodarstw z branży mleczarskiej ilość produkowanego mleka stale rośnie a spożycie jest na tym samym poziomie. Co to oznacza... a no to że będziemy pracować za darmo.
Zaraz pojawią się głosy że zazdroszczę i jestem zawistny ale apeluję do waszego zdrowego rozsądku szanowni rolnicy: niech każdy się zastanowi 100 razy zanim dobuduje kolejne 50m obory. Wielkim błędem jest wasze myślenie że im więcej będę hodował tym lepiej będę żył. Idzie marny czas, wielu nie wytrzyma ale spokojnie... będą nowi zapaleńcy.

#23 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 21:50

Dyskusja o wydajności

jak nie jesteś dzieckiem to trzeba ci mocno łopatologicznie tłumaczyć

widzę, że nie potrafisz zrozumieć, że w zeszłym roku, powtarzam w zeszłym roku, (tak na wypadek jakbyś nie zaskoczył) oddał średnio 10,5 tysięcy litrów mleka od krowy, jest to całkowita ilość mleka jaką oddał, mam nadzieję, że zrozumiałeś.
Dodatkowo napisał, że ma wydajność 10 500l mleka od krowy zrozumiałeś? czy powtórzyć?
ilość oddanego mleka w zeszłym roku u niego od jednej krowy (średnio, rozumiesz?) wynosi tyle co wydajność z 305 dni, rozumiesz? bo

te 10,5tys. tyczy się 305 dni. Spytaj się mądrych braci :)
A potem przyszedł 306, 307 itd. Więszkość tych krów dalej się doiła, to i ilość mleka oddanego do mleczarni wzrosła, ale wydajność z 305dni już nie wzrosła. Co tu jeszcze tłumaczyć.
nigdzie nie było napisane, że oddaje 10,5tys. od krowy, tylko taką ma średnią (wydajność), żeby nie było wątpliwośći napisał "w 305 dni". Napisał, że oddaje miesięcznie około 140tys, (pewnie obecnie, w zeszłym miesiącach, jak już miał te 130krów).
Nie wiem jak jeszcze inaczej Ci wytłumaczyć, że wydajność od krowy w 305dniach (bo tak się podaje), może się różnić od całości skupionego mleka podzielonego przez liczbę krów. Poddaję się.

Jeszcze co do tych 400tys, sam napisałeś o 400tys. spójrz na sam początek tematu ;)

Myślę, że ta dyskusja nie ma sensu, bo Tobie nie mieści się w głowie, że krowa może dać 10tys l, a średnią wydajność liczy się do 305dnia. Moim zdaniem w tych liczbach co podał miecz8 nie ma większego błędu, jeśli Piątnica mu płaci 1,57, ma te 130 krów, które dają 10500, to wszystko się zgadza.

Edytowany przez GRGOJ, 20 kwiecień 2012 - 21:55.

#24 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 21 kwiecień 2012 - 16:59

Dyskusja o wydajności groj wypominasz warzywkopl ze się myli a sam zacytowałeś fragment którego nie rozumiesz :lol: bo z tego co tutaj zostało zaznaczone oraz w podanych linkach wyraźnie jest napisane w jednym poście że ma wydajność 10 500l a w z drugiego wynika, iż tyle litrów średnio przypada na jedną krowę twierdzą tak warzywko, Lukasz i rmiecz , ostatnie zdanie z zacytowanej przez ciebie wypowiedzi ośmiesza 3/4 twojego postu ;)

Edytowany przez bushmaster, 21 kwiecień 2012 - 19:18.

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#25 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 21:03

Dyskusja o wydajności

140tys.l /30dni =4666 l na dzień
4666 l /130 krów = 36 l na dzień od jednej krowy
Przy mojej średniej 10500 l na 305 dni podobny wynik wychodzi
10500l / 305 dni = 34,4 l na dzień a to są dane z tamtego roku, a w tym roku powinienem mieć wyższą średnią.

W sumie, to nie dojdziemy nigdy do punktu wyjścia, dopóki rmiecz8 nie wklei tu swojej faktury i miejsca w tabeli z PFHBiPM. Oczywiście nikt nie każe mu tego robić. Ja swoich faktur też wklejać tu nie zamierzam, choć na forum jestem po nazwisku i każdy w książce może sprawdzić ile tej wydajności u mnie w stadzie jest (woj. śląskie).

Co tu jest niejasne?
Punkt wyjścia- powiedział, że w 6miesięcy na czysto zarabia 400tys, a miesięczna wypłata to 200tys. zł (nie miesięczny zysk, gdyby ktoś nie wiedział).
Oczywiście ta wypłata mogła być poniżej 200tys, mogła być powyżej.

200.000 / 1,57zł= 127.388litrów.
127.388 / 30 dni = 4.240 litrów/dzień
Powiedział, że na jedną cysternę oddaje 9tys.

I tyle. Jeśli podzielimy te litry na ilość krów, to nie wyjdzie średnia wydajność, bo krowy po 305dniu też dają mleko- tak jak napisałem tutaj jest to kilka procent. Średnia wydajność zostaje na poziomie 10500, ale średnia ilość mleka oddanego od krowy rośnie, bo rośnie total produkcja. Oczywiście wtedy wydłuża się okres miedzywycieleniowy.
W poście nr 13. rmiecz8 napisał, że za 365 dni to byłoby ponad 12000l.

Sprostowanie - w poście 14. warzywkopl ma rację tutaj (proszę o wybaczenie):

przy 90 krowach odprowadziłeś pomiędzy 900 tyś a 1 mln l w ciągu roku to daje max 11 tyś l mleka na krowę, także 10,5 tysiąca średnia w stadzie nie jest dla mnie abstrakcją.

natomiast następnie zdanie jest nieprawdziwe- średnią wydajność krowy podaje się w 305 dniach, tak jak na zdjęciu, które wkleiłem. Tak pisze się w papierach z PFHBiPM.

Pozostają więc 3 możliwości:
1. albo rmiecz miał w 2011 bardzo krótki okres międzywycieleniowy, praktycznie średnia w stadzie 305dni.
2. albo wyniki z próbnego udoju podawane do PFHBiPM są zawyżane, natomiast litry oddane do mleczarni są takie jak w rzeczywistości,
3. albo po prostu podał niewłaściwe (niedokładne, zawyżone, albo zaniżone dane), ewentualnie w 2011 tych krów było średnio mniej niż 90, albo litrów ponad 1000.000.

Piszcie dokładnie, co waszym zdaniem się nie zgadza.
ps. faktycznie bushmaster, namieszałem w tamtym poście. Chodziło mi o to, że mógł mieć średnią wydajność/305 dni 10500l, a do mleczarni oddać >900tys.

edycja:
w tym poście napisał, że średnia była poniżej 90krów, więc rachunek by się zgadzał.

Edytowany przez GRGOJ, 21 kwiecień 2012 - 21:54.
Post pod postem

#26 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 21 kwiecień 2012 - 23:50

Dyskusja o wydajności Grgoj chyba nie rozumiesz co warzywko ci tłumaczy
A mianowicie rok temu rmiecz sprzedał do mleczarni w ciągu 365dni 900tys. litrów mleka od 90 krów czyli daje nam to 10tys w skali roku.
W tym roku 140tys. miesiecznie od 130 krów co da nam w skali roku te 12,6tys litrów czyli wzrost o 20 % rozumiesz.
Może miał wiecej wycieleń akurat i tak moglo byc teoretycznie a jak jest nie wnikam.
A i jeszcze jedna sprawa wyniki z oceny a ilośc sprzedanego mleka do mleczarni zawsze się róznią na niekorzyść sprzedanego mleka bo zawsze sprzedamy go mniej niż jest w wynikach z róznych powodów zapewne dokladnie znanym nam wszystkim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 00:42

Dyskusja o wydajności spoko, zrozumiałem w końcu.
Wszystko wynikło z niedogadania, a raczej niedoczytania przeze mnie jednego linka.
Inna sprawa jeszcze taka, że jeśli mu przybyło 40krów przez ostatnie pare miesięcy, to teraz są w szczycie laktacji, więc i w zbiorniku jest więcej niż będzie za pół roku przy tej samej liczbie krów (chyba, że dokupi jeszcze więcej nowych jałówek/krów), więc i sztucznie większa wydajność/sztuke wychodzi, już nieważne czy w 305dniach, czy w całym roku.

ps. dzięki Kargo, że w końcu ktoś napisał poprawnie mój nick :)

Edytowany przez GRGOJ, 22 kwiecień 2012 - 00:46.

#28 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 kwiecień 2012 - 11:23

Dyskusja o wydajności q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 14:20.

#29 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 23 kwiecień 2012 - 20:58

Dyskusja o wydajności

Jeszcze co do tych 400tys, sam napisałeś o 400tys. spójrz na sam początek tematu ;)

tam jest o złotych nie litrach :) błąd polega na zysku on policzył 12x400 a powinno być 2x400

nie wiem dziecko w której klasie podstawówki jesteś bo na pewno nie w gimnazjum tam takich niedouków chyba nie ma :wacko:

Po prostu nie mogę jak dzieciaki kit na forum walą, że się w pale nie mieści.
Swoją drogą jak piszesz teksty typu

już nie musisz tego udowadniać, przedstawił swoją cakowitą wartość w temacie 120KM tylko z jakiej stajni :D
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#30 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 11:55

Dyskusja o wydajności

te 10,5tys. tyczy się 305 dni. Spytaj się mądrych braci :)
A potem przyszedł 306, 307 itd. Więszkość tych krów dalej się doiła, to i ilość mleka oddanego do mleczarni wzrosła, ale wydajność z 305dni już nie wzrosła. Co tu jeszcze tłumaczyć.
nigdzie nie było napisane, że oddaje 10,5tys. od krowy, tylko taką ma średnią (wydajność), żeby nie było wątpliwośći napisał "w 305 dni". Napisał, że oddaje miesięcznie około 140tys, (pewnie obecnie, w zeszłym miesiącach, jak już miał te 130krów).
Nie wiem jak jeszcze inaczej Ci wytłumaczyć, że wydajność od krowy w 305dniach (bo tak się podaje), może się różnić od całości skupionego mleka podzielonego przez liczbę krów. Poddaję się.

Myślę, że ta dyskusja nie ma sensu, bo Tobie nie mieści się w głowie, że krowa może dać 10tys l, a średnią wydajność liczy się do 305dnia. Moim zdaniem w tych liczbach co podał miecz8 nie ma większego błędu, jeśli Piątnica mu płaci 1,57, ma te 130 krów, które dają 10500, to wszystko się zgadza.

cały post czysty bezsens
a tutaj masz dlaczego, dobrze że przynajmniej sam sobie na to odpowiedziałeś

Myślę, że ta dyskusja nie ma sensu, bo Tobie nie mieści się w głowie

Nie mogę zrozumieć jak podniesiona została wydajność w ciągu roku o 20% a nie to, że krowa dała 10,5 tysiąca litrów
Gdzie w pierwszym poście masz 400 tysięcy litrów mleka miesięcznie? :blink: Jest błąd tak ale w ilości zysku a nie litrów.

Grgoj chyba nie rozumiesz co warzywko ci tłumaczy
A mianowicie rok temu rmiecz sprzedał do mleczarni w ciągu 365dni 900tys. litrów mleka od 90 krów czyli daje nam to 10tys w skali roku.
W tym roku 140tys. miesiecznie od 130 krów co da nam w skali roku te 12,6tys litrów czyli wzrost o 20 % rozumiesz.
Może miał wiecej wycieleń akurat i tak moglo byc teoretycznie a jak jest nie wnikam.
A i jeszcze jedna sprawa wyniki z oceny a ilośc sprzedanego mleka do mleczarni zawsze się róznią na niekorzyść sprzedanego mleka bo zawsze sprzedamy go mniej niż jest w wynikach z róznych powodów zapewne dokladnie znanym nam wszystkim.

Dzięki o wielki bo już myślałem, że jakimś innym językiem się posługuję :)

Nie mam zamiaru niczego nikomu udowadniać bo wydajność to moja sprawa i nie musicie w to wierzyć. Znajdźcie sobie inny temat np. o warzywach.

nie ma problemu a o czym chcesz? uprawa pomidora na macie wodnej? :D
Łukasz dzięki zauważyłem, że dzieciak popisuje się też w innych tematach. Myślałem, że ja po nim jadę ale w tym 120KM to w ogóle dają chłopaki po całości :D

Masz prawo się nie zgadzać z wypowiedzią kolegi, ale nie prowokuj do kłótni !!!!!! OSTRZEGAM !!!!!!!!!

Edytowany przez MAT912, 24 kwiecień 2012 - 13:16.

#31 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2012 - 19:54

Dyskusja o wydajności q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 14:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:03

Dyskusja o wydajności

Masz prawo się nie zgadzać z wypowiedzią kolegi, ale nie prowokuj do kłótni !!!!!! OSTRZEGAM !!!!!!!!!

dzięki za ostrzeżenie (a dokładnie jego brak) więcej na ten temat nie mam zamiaru się wypowiadać, bo napisałem wszystko co napisać miałem