Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dyskusja o wydajności

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 18:20

Dyskusja o wydajności Temat podzielony

Poprzednia część wątku tutaj
http://www.agrofoto....778#entry928778

Przy moich zarobkach na produkcji mleka 400tys. to mam w 6 miesięcy na czysto. Może przesadziłem z tym ponad milion, bo chciałem zaznaczyć mniej więcej ile kosztuje a nie szczegółowo.

pierdel serdel burdel jak mawiał Marszałek Piłsudski
400 tyś*12 =4800 tyś rocznie
twierdzisz, że masz 130 krów

od 130 dojnych

cena mleka 1,57 zł

OSM Piątnica 1,57zł/l za marzec , białko 3,41%, tłuszcz 4,30%. Miesięcznie oddaję ponad 140tys.l, na odbiór ponad 9000 l.

http://www.agrofoto..../page__st__2300
4 800 000/1,57= ok 3 057 tyś litrów mleka
3 057 000/130= ok 23 500 litrów mleka od krowy na sam zysk
istny szał :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dyskusja o wydajności Dzisiaj, 09:29
  •  

#2 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2012 - 18:28

Dyskusja o wydajności q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 13:52.

#3 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 18 kwiecień 2012 - 18:34

Dyskusja o wydajności To i tak 400 tys na 6 miesięcy to nie jest 200 na miesiąc, no chyba że razem z innymi dochodami, albo to jest tylko przychód.

#4 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2012 - 18:45

Dyskusja o wydajności q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 13:55.

#5 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 19:59

Dyskusja o wydajności to zacznij pisać sensownie bo stylistyka to u ciebie leży i kwiczy, ale dalej twierdzę, że zwykły ściemniacz z ciebie
bo niby jakim cudem można przy 130 krowach oddać 140 tysięcy mleka na miecha? no chyba że się doją przez 365 dni :lol:

#6 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:02

Dyskusja o wydajności q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 13:57.

#7 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:39

Dyskusja o wydajności Nie każdym się udaje i nie każdy ma możliwość osiągnąć taką wydajność ze stada.

#8 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2012 - 22:05

Dyskusja o wydajności q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 14:10.

#9 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 11:54

Dyskusja o wydajności

140tys.l /30dni =4666 l na dzień
4666 l /130 krów = 36 l na dzień od jednej krowy
Przy mojej średniej 10500 l na 305 dni podobny wynik wychodzi
10500l / 305 dni = 34,4 l na dzień a to są dane z tamtego roku, a w tym roku powinienem mieć wyższą średnią.
Więc nie wiem dlaczego dla ciebie jest to nierealny wynik, bo średnia dzienna produkcja 36 l to wcale nie jest kosmos

nie wiem dziecko w której klasie podstawówki jesteś bo na pewno nie w gimnazjum tam takich niedouków chyba nie ma :wacko:
rok ma 365 dni a nie 305
rok ma 12 miesięcy
12*140 000= 1680 000
1 680 000/130 = 12 920 l na sztukę rocznie
a ty twierdzisz, że masz 10,5 tyś rocznie także ok 113 000 l miesięcznie no chyba że masz raptem wzrost wydajności o ponad 20% :lol:
dla mnie to po prostu coś od rodziców usłyszysz do końca nie wiesz o co chodzi i tak piszesz, o nóż widelec ktoś uwierzy.
Zaraz pewnie się dowiemy, że przez 10 miesięcy tylko mleko odstawiacie :D

#10 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 kwiecień 2012 - 13:03

Dyskusja o wydajności q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 14:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 13:07

Dyskusja o wydajności Wydaje mi się , że te 305 dni to okres wydajnej laktacji krowy .
spóźniłem się ;[

Edytowany przez zorzyk2, 19 kwiecień 2012 - 13:08.

#12 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 13:23

Dyskusja o wydajności warzywkopl, sorry, ale w kwestii krów i teraz też wychodzi, że matematyki, to jesteś kompletnym ignorantem i nieukiem. Kolega policzył ci wszystko tak, jak jest i jeśli to prawda (a można spokojnie sprawdzić w książce z Federacji czy faktycznie ma/miał w 2011 te 130 krów i 10500 od nich), to szukasz dziury w całym, czepiasz się i tylko bijesz pianę,
Swoją drogą miecz8, do tego co ci wychodzi z krów średnio w laktacji musisz dodać to mleko które już dają po 305dniu. Wtedy rachunek się w 100% zgadza, ale to tylko niuans ~5%.

co do sieczkarni- NH najłatwiej znajdziesz w tej cenie, we Francji np. jest pełno, ale praktycznie w każdą trzeba jeszcze wsadzić trochę $.
poszukaj na agriaffaires albo traktorpool

Edytowany przez GRGOJ, 19 kwiecień 2012 - 13:32.

#13 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 kwiecień 2012 - 16:05

Dyskusja o wydajności q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 14:12.

#14 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 16:16

Dyskusja o wydajności gdyby krowy dawały po 300dniu laktacji tyle co w 100., to może i tak :)
mi chodziło o sumę mleka, które odbiera mleczarnia- składa się na to i to co wyprodukują w 305dni i później. Średnią wydajność podaje się tylko do 305dnia, a kasy za mleko jest więcej.

#15 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 16:29

Dyskusja o wydajności

Średnią wydajność dla krów liczy się na 305 dni a krowa mleko oddaje dużo dłużej i doje ją do kiedy chcę. Proszę nie pisz już tych głupot bo widzę że nie znasz się na krowach. Ja mam 31 lat i nie mam zamiaru czytać twoich wypowiedzi.

Problem polega na tym, że jest nas 5, ja mam warzywka a 4 braci bydło mleczne i na krowach to się akurat znam bo jak któryś chce pojechać gdzieś na wakacje to ja mam pieczę nad stadem a średnia w rodzinie to 210 DJP ( licząc 4 gospodarstwa)
Mnie nie interesuje, średnia produkcja mleka w laktacji bo krzywa produkcji jest różna dla każdej krowy)
skoro twierdzisz, że przy 90 krowach odprowadziłeś pomiędzy 900 tyś a 1 mln l w ciągu roku to daje max 11 tyś l mleka na krowę, także 10,5 tysiąca średnia w stadzie nie jest dla mnie abstrakcją.
Wydajność krowy to całe mleko jakie odda/wyprodukuje w ciągu roku, no chyba że zootechnik z montagro kłamie :D

Wydaje mi się , że te 305 dni to okres wydajnej laktacji krowy .

Tak, ale te pozostałe 60 dni w roku to krowa jest zasuszona albo karmi cielaka więc mleka do mleczarni nie odda.

warzywkopl, sorry, ale w kwestii krów i teraz też wychodzi, że matematyki, to jesteś kompletnym ignorantem i nieukiem. Kolega policzył ci wszystko tak, jak jest i jeśli to prawda (a można spokojnie sprawdzić w książce z Federacji czy faktycznie ma/miał w 2011 te 130 krów i 10500 od nich), to szukasz dziury w całym, czepiasz się i tylko bijesz pianę,
Swoją drogą miecz8, do tego co ci wychodzi z krów średnio w laktacji musisz dodać to mleko które już dają po 305dniu. Wtedy rachunek się w 100% zgadza, ale to tylko niuans ~5%.

jeśli dla ciebie i ogółu ilość oddanego mleka w ciągu roku nie jest iloczynem 12 miesięcy i liczby oddanego mleka w ciągu miesiąca, to tak jestem niedoukiem. Ale jakoś nie możesz tego udowodnić, ciekawe dlaczego?
Na radzie to się śmieję na całego, a nie pianę biję. Po prostu nie mogę zrozumieć jak przy średniej 10,5 tyś. i 130 krowach można oddawać miesięcznie 140 tyś. l mleka? wydajność w ciągu roku wzrosła o 20%? przecież twierdzi, że przez 6 miesięcy ma 140 tyś :) to co później nie oddaje?

Przecież on sie plącze za każdym razem :) teraz raptem wydajność wzrosła mu do ponad 12 tyś :D
Po prostu nie mogę jak dzieciaki kit na forum walą, że się w pale nie mieści.
Swoją drogą jak piszesz teksty typu

JD też kiedyś posiadałem i wypalił mi tyle paliwa przez 5 lat co ten Fendt przez całe moje życie nie spali. Awarie też tam często występowały i więcej JD bym nie kupił.

jakie modele, ile i oczywiście co to ciężko

to faktycznie jesteś mocno bystry jak na 31 lat :lol:
dobra starczy tego nabijania bo zaraz mnie zlinczują, że się z dzieciaka nabijam :D

#16 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 kwiecień 2012 - 16:30

Dyskusja o wydajności q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 14:14.

#17 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 18:09

Dyskusja o wydajności

Problem polega na tym, że jest nas 5, ja mam warzywka a 4 braci bydło mleczne i na krowach to się akurat znam bo jak któryś chce pojechać gdzieś na wakacje to ja mam pieczę nad stadem a średnia w rodzinie to 210 DJP ( licząc 4 gospodarstwa)
Mnie nie interesuje, średnia produkcja mleka w laktacji bo krzywa produkcji jest różna dla każdej krowy)
skoro twierdzisz, że przy 90 krowach odprowadziłeś pomiędzy 900 tyś a 1 mln l w ciągu roku to daje max 11 tyś l mleka na krowę, także 10,5 tysiąca średnia w stadzie nie jest dla mnie abstrakcją.
Wydajność krowy to całe mleko jakie odda/wyprodukuje w ciągu roku, no chyba że zootechnik z montagro kłamie :D

Tak, ale te pozostałe 60 dni w roku to krowa jest zasuszona albo karmi cielaka więc mleka do mleczarni nie odda.

jeśli dla ciebie i ogółu ilość oddanego mleka w ciągu roku nie jest iloczynem 12 miesięcy i liczby oddanego mleka w ciągu miesiąca, to tak jestem niedoukiem. Ale jakoś nie możesz tego udowodnić, ciekawe dlaczego?
Na radzie to się śmieję na całego, a nie pianę biję. Po prostu nie mogę zrozumieć jak przy średniej 10,5 tyś. i 130 krowach można oddawać miesięcznie 140 tyś. l mleka? wydajność w ciągu roku wzrosła o 20%? przecież twierdzi, że przez 6 miesięcy ma 140 tyś :) to co później nie oddaje?

Przecież on sie plącze za każdym razem :) teraz raptem wydajność wzrosła mu do ponad 12 tyś :D

myślę, że to Ty się plączesz, co widać nawet w tym jednym poście :)
Po kolei:
miecz9 nie napisał że ma 90 krów, a 130. Może akurat się przejęzyczyłeś z tymi 90krowami warzywko, to nie problem.

Miecz8 napisał, że jego krowy dały w 2011 10500litrów/305dni. To jest ogólnie przyjęta metoda mierzenia produkcji w Europie, nikt z tym nie dyskutuje. Chodzi w tym o to, że wysokowydajne krowy ciężko się zacielają (czyli zachodzą w ciążę), więc nie jest to taki pewnik, czy jej laktacja (cała) będzie trwała 305 czy 400dni, a może nawet 500. Co oczywiste wtedy mleka wyprodukuje więcej, niż w 305.
W 305dniu zasusza się krowy, które zaszły w ciążę po 2,5-3miesiącach od poprzedniego porodu. Powtarzam- to nie jest pewnik, to nawet w wielu stadach nie jest standard.
Powinieneś sobie przyswoić dwa różne pojęcia: wydajność z laktacji, a wydajność z 305dni (to jest właśnie ta różnica pomiędzy 10500, a ponad 12000). Jest różnica, a technik z montagro chyba nie powiedział Ci wszystkiego, co wiedział.

Kolejna sprawa:
"jeśli dla ciebie i ogółu ilość oddanego mleka w ciągu roku nie jest iloczynem 12 miesięcy i liczby oddanego mleka w ciągu miesiąca, to tak jestem niedoukiem", a chwilę wcześniej mówiłeś coś o krzywej laktacji, wg której wydajność krowy zmienia się. To tak jakbyś pomnożył średnią opadów ze stycznia x12 i uważasz, że znasz opady całkowite.
Swoją drogą ciekaw jestem jak się zmienia Twoim zdaniem ta krzywa laktacji? :)
Wobec tego nie możesz pomnożyć wartości z jednego miesiąca przez 12, żeby wyszła Ci wydajność z całego roku, nieważne czy się to tyczy jednej krowy, czy całego stada. Ilość tego mleka zależy od wielu rzeczy.

I na koniec
to co jest w kartotekach krów i w notesie oborowym wypełnianym przez zootechnika, a to co jest na fakturze z mleczarni ma prawo się różnić, chyba, że mierzysz ilość mleka od każdej krowy codziennie i wpisujesz (zootechnik wpisuje/system komputreowy w dojarni) do jakiegoś arkusza.
Gdy krowa ma karencję na mleko, nie dostajesz za nie pieniędzy z mleczarni, bo to mleko się wylewa. Ale gdy akurat jest pomiar z federacji, to tę ilość wylanego mleka wpisuje się krowie do kartoteki.

Generalnie to tylko takie małe dygresje, które w uprawie warzyw się nie przydają :)
ale myślę, że najpierw powinno się poznać fakty, a dopiero później oceniać.
Pozdrawiam

Edytowany przez GRGOJ, 19 kwiecień 2012 - 18:11.

#18 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 19 kwiecień 2012 - 20:04

Dyskusja o wydajności goraj
http://www.agrofoto..../page__st__2320
post 2324
jak na Mnie to o to mu chodzi ;)
zobacz w ile chce nazbierać 400 tyś

Przy moich zarobkach na produkcji mleka 400tys. to mam w 6 miesięcy na czysto

jak dla Mnie to ta jego krzywa przez pół roku jest prosta
ale co można oczekiwać po osobie która twierdzi:

Powiem ci że maszyny to gówno mnie obchodzą bo kupuję najlepsze i niech pracownicy sobie nimi jeżdżą, a jak się zepsują to sprzedaję. Wiem że jest to rozrzutne ale stać mnie na to.

:D

Edytowany przez Lukasz1987, 19 kwiecień 2012 - 20:06.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#19 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 17:26

Dyskusja o wydajności grgoj obrońco pokrzywdzonych dzieci

Po kolei:
miecz9 nie napisał że ma 90 krów, a 130. Może akurat się przejęzyczyłeś z tymi 90krowami warzywko, to nie problem.

to już widzę, zostało wyjaśnione

Miecz8 napisał, że jego krowy dały w 2011 10500litrów/305dni. To jest ogólnie przyjęta metoda mierzenia produkcji w Europie, nikt z tym nie dyskutuje. Chodzi w tym o to, że wysokowydajne krowy ciężko się zacielają (czyli zachodzą w ciążę), więc nie jest to taki pewnik, czy jej laktacja (cała) będzie trwała 305 czy 400dni, a może nawet 500. Co oczywiste wtedy mleka wyprodukuje więcej, niż w 305.

a czy dla ciebie jest tak trudno pojąć że sam napisał iż od 90 krów oddał pomiędzy 900 a 1000 tyś litrów? to skoro w zeszłym roku miał średnio 10,5 tysięcy l mleka to jakim cudem teraz mu wzrosło o 20%? czy ty kiedyś widziałeś jak ciężko jest podnieść wydajność w dobrym stadzie o 5% a co mówić o 20 :lol:

Powinieneś sobie przyswoić dwa różne pojęcia: wydajność z laktacji, a wydajność z 305dni (to jest właśnie ta różnica pomiędzy 10500, a ponad 12000). Jest różnica, a technik z montagro chyba nie powiedział Ci wszystkiego, co wiedział.

umiesz czytać ze zrozumieniem czy nie? bo z tego co widzę to nie dość że matma u ciebie leży to i jeszcze nie potrafisz czytać. Roczna wydajność to roczna wydajność okres 365 dni jakbyś nie wiedział.

a chwilę wcześniej mówiłeś coś o krzywej laktacji, wg której wydajność krowy zmienia się. To tak jakbyś pomnożył średnią opadów ze stycznia x12 i uważasz, że znasz opady całkowite.

skoro przez 6 miecha daje po 140 tysięcy l a mamy wiosnę, to w lecie jeszcze wydajność powinna wzrosnąć, skoro pisze, że oddaje tyle mleka na miesiąc to są to dane z zimy gdzie krowa daje mniej mleka. Nie wiem co z twoją geografią ale jak dla Mnie to opady są zmienne, a w dobrych oborach tak są krowy ustawiane, aby zniżek w produkcji nie było lub były znikome, a jeśli mamy podane ile odda przez pół roku a obecnie zmierza ku górze wydajność to jesteś w stanie określić ile odda w drugim półroczu w którym to wydajność spadnie bo przyjdzie zima. Tego też nie rozumiesz

Swoją drogą ciekaw jestem jak się zmienia Twoim zdaniem ta krzywa laktacji? :)rozumiesz?

nawet jakbym ci to narysował to coś mi mówi że byś nie wiedział kiedy rośnie kiedy maleje\ :lol:

I na koniec
to co jest w kartotekach krów i w notesie oborowym wypełnianym przez zootechnika, a to co jest na fakturze z mleczarni ma prawo się różnić, chyba, że mierzysz ilość mleka od każdej krowy codziennie i wpisujesz (zootechnik wpisuje/system komputreowy w dojarni) do jakiegoś arkusza.
Gdy krowa ma karencję na mleko, nie dostajesz za nie pieniędzy z mleczarni, bo to mleko się wylewa. Ale gdy akurat jest pomiar z federacji, to tę ilość wylanego mleka wpisuje się krowie do kartoteki.

ty u niego pracujesz, że tak tyle wiesz? rok temu mleko wylewał,, bo była karencja? a teraz raptem zdrowotność krów tyle w górę, że wydajność poszła o 20% wzwyż?
dla Mnie to zwykły ściemniacz, który chciał zaszpanować ile to jego ojca krowy mleka dają

Jestem pełen podziwy dla moda, myślałem, że nas wy banują a tu odrębny temat dał :)

Edytowany przez warzywkopl, 20 kwiecień 2012 - 17:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 20:50

Dyskusja o wydajności widzę,że nie potrafisz zrozumieć różnicy, że pisze się że krowa dała w 305dni 10500litrów, a w całej laktacji 12tys. Tyle pisania na nic. Proszę, zrozum chociaż to:
Dodany obrazek
Dodany obrazek

co do tych 90 i 130 krów, to sam masz jakieś problemy, bo w pierwszym poście 2razy napisałeś, że 130, a teraz nagle wyjeżdżasz z 90. Jak dla mnie to w dyskusji mówiliśmy o wydajności od 130krów.
Tak samo z tymi 400tys. Jak dla mnie jasno napisał "400tys. na czysto w 6 miesiecy", a Ty zacząłeś myśleć, że 400tys. oddaje miesięcznie. WTF? Jakiś inteligentny inaczej?
Nie mam ochoty na głupie wycieczki o podstawówkach, niedouctwie itd., ale kolego najpierw czytaj, potem myśl, a na końcu pisz.

Pozdrawiam :)

ps. tak, rok ma 365 dni

pps. jak dla mnie obaj jesteście anonimami, nie bronie tu niczyjego interesu, ani nie stoje w tej dyskusji z niczyjej strony, oprócz strony logiki.