Skocz do zawartości

Zdjęcie

obrócona panewka belarus

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krystiannh6030

krystiannh6030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:40

obrócona panewka belarus witam.dzis podczas orki w silniku zaczelo cos stukac nie wiadomo bylo co podejrzewany był wtrys ze mogł sie zapiec po zholowaniu do warsztatu mechanik powiedział ze panewka na wale obrócona w 4 letnim ciągniku.moje pytanie jaki moze byc orientacyjny koszt naprawy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
obrócona panewka belarus Dzisiaj, 06:58
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8335 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:45

obrócona panewka belarus Szlif wału, uszczelki i panewki główne. Robota mechanika.

#3 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 18 kwiecień 2012 - 22:36

obrócona panewka belarus Co do szlifu wału to ja bym się zastanowił....Ale szlif pewnie ok.300/400zł,panewki ok.70zł,uszczelki ok.70zł+mechanik nie chcę cię martwić ale ja za taką operację w t25 mechanik u mnie bierze 800zł a belarus to kawał klamota i roboty więcej jest........A co do wału to ja bym rozważał nowy bo wschodnich wałów podobnież się nie szlifuje -co sam doświadczyłem...
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#4 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 19 kwiecień 2012 - 08:50

obrócona panewka belarus musisz remont kapitalny najlepiej zrobić i wszystko nowe tak będzie najpewniej wiesz po szlifie mogą być odchyły sam tak miałem w c 330 i musiałem żyletki podkładać pod panewki jak jest okazja to sprawdz luzy na tłokach i wymień pierścienie na nowe

#5 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 20:02

obrócona panewka belarus Zależy od firmy jak jest dobra to niema problemu ja szlif już zrobiłem 7-lat temu i maszyna chodzi .

#6 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 19 kwiecień 2012 - 21:25

obrócona panewka belarus Ale 952 ma turbo czyli ok 15KM więcej ,więc obciążenie trochę większe więc może być różnie
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#7 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 11:57

obrócona panewka belarus 800 zł. za remont silnika t-25..drogo jak masz pojecie o mechanice to remont silnika sam zrobisz te silniki sa proste w konstrukcji ja sam naprawiałem zetora 8045 zestawy naprawcze panewki itd....
wez jakiegos kolege gogos podpytaj czego niewiesz i sam zrob

i tak jak radzi ci rami@ korbowody przetulejowac aby luzow nie było na swozniu tłoka

#8 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 13:16

obrócona panewka belarus Szliw można śmiało robić, tylko w dobrym warsztacie. Ja w swoim rusku robiłem i nie było żadnych kłopotów.Poza tym jeśli jest to 4 letni traktor to nawet dużo nie będzie trzeba zbierać do tego panewki i pierścienie i po kłopocie .Ja w swoim sam z teściem robiłem i jedyne na co trzeba bardzo uważać to ustawienie rozrządu a tak to normalna robota.

#9 Share misiek18lo

misiek18lo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 21:14

obrócona panewka belarus Ludzie o czym wy piszecie, przecież jeżeli obróciło panewkę główną to czasem nawet blok jest do wymiany a wy martwicie się o wal, jeżeli na korbowodzie to wymienić i po problemie.

#10 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 18:25

obrócona panewka belarus panewka jest miekka zerwie zamek i ja obruci...ale zeby blok uszkodzic....to sie nazywa peszek<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 718 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 20:40

obrócona panewka belarus Czasami nawet nie wiesz że panewka główna na wale obróciła na( korbowodowej szybciej). Stanie się np rano a dopiero jutro będzie stukać Wał od silnika turbo po szlifie trzeba utwardzić (azotować) będzie śmigał ,tylko jak cenowo jest tańszy nowy . Nie zapomnieć o osiowaniu bloku.Z cenom robociznom mechanika to , jest dobry to się ceni rusek potrzebuje myślenia , niby prosty a ma swoje zagadki .

#12 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2778 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 23:29

obrócona panewka belarus 800 zł za t25 przegięcie. Kasuje jak Agroma service. Ja mam dobrego mechanika pracował w POM, SKR na koniec w prywatnym gospodarstwie. więcej jak 200 zł by nie wział. Bo jego zadanie to 2 dni roboty
Mój Wladimirec podbija świat

#13 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 22 kwiecień 2012 - 10:57

obrócona panewka belarus 800 zł jak na fuchę to drogo ale jak na warsztat to przyzwoite pieniądze.

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2012 - 07:20

obrócona panewka belarus

800 zł za t25 przegięcie. Kasuje jak Agroma service. Ja mam dobrego mechanika pracował w POM, SKR na koniec w prywatnym gospodarstwie. więcej jak 200 zł by nie wział. Bo jego zadanie to 2 dni roboty

Ty byś robił za 100 zł dziennie? 50zł/h to w mechanice normalna stawka, w mojej firmie biorę 50-100 zł za godzinę.
Co do wału to MTZ kolegi jest po 3 szlifie i ma przepracowane 18 000 mth. Więc proszę nie pisać bzdur, że wałów się nie szlifuje.

#15 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 718 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 10:48

obrócona panewka belarus Popieram Elektrotechnika rozebrać cały silnik i złożyć wiecheć do skrzyni zamontować przedni napęd poskręcać instalacja odpalić skasować wycieki za 200 złoty to daj namiary na tego mechanika załatwię mu robotę

Edytowany przez JANCZAK1176, 24 kwiecień 2012 - 10:48.

#16 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:09

obrócona panewka belarus 100 zł dziennie to nawet na pokrycie kosztów często mało

#17 Share krystiannh6030

krystiannh6030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 10:52

obrócona panewka belarus ciągnik juz na podwórku aktalnie docierany co do kosztów to tak szlif wału wyniósł mnie 369zl panewki i uszczelki 365zł filtr olej płyn do chlodnicy 304zł a mechanik szok 1500zł czyli ladna sumka sie nazbierała mi

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2012 - 18:49

obrócona panewka belarus Ja tam do mechanika bym ciągnika czy maszyny nie dał jak se zrobię sam to wiem że mam to zrobione dobrze a nie byle jak spie*******. A z ojcem robiliśmy już chyba wszystko silniki skrzynie pompy wtryskowe rozdzielacze tylne mosty zwolnice itp. Tak samo z innymi maszynami nie ma opcji żeby nie zrobić ;)

#19 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8335 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 18:55

obrócona panewka belarus To ty zrobisz, a nie którzy to przykręcić śrubki nie potrafią. Nie mierz wszystkich jedną miarą. Bo ty potrafisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share asienkarolniczka

asienkarolniczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 22:17

obrócona panewka belarus dokładnie. ja tez jestesm zdania ze nich zrobi ktoś co sie zna np sćiany niech maluje malarz bułki piekarz a ciagniki mechanik kazdy ma swoj fach wiec jak ktoś nie ma pojecia to nich lepiej sie nie birze za coś :)

Dodaj odpowiedź