Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie.

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share daniu

daniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 21:03

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie. jak zdazaja ci sie wylgle zboza to z szerokim hederm bedzie gozej zbierac(chyba ze masz pola rowne jak stoł) no i przy lezacym zbozu wysuwane motowidla przydadza sie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie. Dzisiaj, 15:48
  •  

#22 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 26 kwiecień 2012 - 21:51

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie. Właśnie. Z równością pól różnie to bywa bo pług zagonowy. Ale obrotowy już stoi w garażu to może się nieco poprawi od tego roku:)
Większość kombajnów trafia mi się z hederem 3.60 niestety. No i te wysuwane motowidła spotkałem tylko w 1 dominatorze.

Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania...

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

#23 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 21:38

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie. Odnowię temat, bo kombajn dalej nie kupiony:) Obejrzałem 2 dominatory 76 w okolicy i bez zachwytu. Porozwalane, spawane, hedry w stanie opłakanym tym mniemniej wszystko działające. Ceny 47-50 tys. Dziś oglądałem dominatora 86 :http://www.anonse24....ie/view/2261711
Ten prezentuje się zdecydowanie lepiej. Brak wycieków, nie pogięty, nie spawany pasy super stan, opony z maym protektorem ale ogłonie dobre bez pęknięć. Przebieg 3500mtH silnik mercedes, bierze 0k 3 l oleju na 50 ha wg właściciela. Co o tym sądzicie ? Wart 55 tys? (tyle utargowałem wstępnie)

#24 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 23:14

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie. Troche długo ta 86 się sprzedaje (zdjęcia jeszcze z zimy). Lepiej poczekać, więcej pojeździć, poszukać i kupić coś lepszego. Byłeś w Modliborzycach? Do żniw napewno coś sensownego znajdziesz.
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#25 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 01 maj 2012 - 08:24

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie. W Modliborzycach byłem. Nic godnego zainteresowania a poza tym ceny z kosmosu np merkator podpicowany za 43 tys, dominator bez kabiny z hedrem 3m za 53 tys. Moim zdaniem ceny 5-10 tys za wysokie. i nic praktycznie nie chcą opuścić.
Co do tego że się długo sprzedaje to zauważyłem, ale jak rozmawiałem z właścicielem to mówił, że nie ma praktycznie żadnego zainteresowania kupnem. Byłem chyba 2 osobą co go wogóle oglądała. A kombajn wydaje się zadbany. Właściciel pokazał mi wszystkie drobne mankamenty oraz co sam naprawiał. I facet konkretny i rzeczowy. Inny plus jest taki, że jest to 50 km ode mnie i można tym ewentualnie przyjechać na kołach. Odpadną koszty transportu a te już są nie małe. Ale dalej nie jestem w 100% zdecydowany:)

#26 Share detom

detom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 01 maj 2012 - 15:36

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie. Wygląda nieżle ale te 3 litry oleju to dużo (zakładając że właściciel mówi prawdę i z tych 3 nie zrobi sie 6l ). Uruchamialiście ten silnik?
Dobrze byłoby zmierzyć ciśnienie oleju a najlepiej ciśnienie sprężania na cylindrach ale na to zapewne właściciel sie nie zgodzi.

Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

#27 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisany 01 maj 2012 - 18:59

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie. Jak właściciel będzie madry to i ciśnienie zrobi,kup coś z ihc z serii 900 i będziesz zadowolony ,a kasa ci zostanie bo one sa mniej popularne idużo tańsze a wydajność mają bardzo duża.

#28 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 03 maj 2012 - 08:51

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie. Rok temu kupowalem kombajn.
Zjezdzilem na paliwo pare tysiecy i obejzelam naprawde wiele.
Za te pieniadze co masz na twoim miejscu kupilbym Bizona Supra w stanie mozna powiedziec ze idealnym mozna juz znalesc.
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 03 maj 2012 - 10:06

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie. Kolega @kombinator18 ma troche racji. 40 tys to kwota za "lepszego klamota" zachodniego lub dobrego polskiego supra.10 lat temu ceny były podobne ale stany techniczne były o niebo lepsze i było w czym wybierac.

#30 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 03 maj 2012 - 10:57

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie. Silnik był uruchamiany oczywiście. Po odpaleniu troszkę zadymił ale po 3 minutach już nic nie wychodziło z rury. Pracował ładnie.młocarnia po uruchomianiu pracowała cicho, bez stuków i innych niepokojących dźwięków. Sieczkarni przktycznie nie było słychać ani czuć, że pracuje. Zadnych wibracji ani drgań. JUtro wybieramy się we 3 dokładniej to obejrzeć.

#31 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 04 maj 2012 - 21:36

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie. Zakup jednak dokonany. W domu będzie gdzieś za 2 tyg, bo klient musi przygotować wózek do hedra. Cena po długich negocjacjach 54 tys. Oglądał go dokładnie ze mną właściciel dominatora 76 i powiedział, że ta 86-tka warta swojej ceny. Okaże się za 2 miesiące:)
Jeszcze pozostaje kupić stół do rzepaku:)

#32 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 06 maj 2012 - 00:48

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie.

Kolega @kombinator18 ma troche racji. 40 tys to kwota za "lepszego klamota" zachodniego lub dobrego polskiego supra.10 lat temu ceny były podobne ale stany techniczne były o niebo lepsze i było w czym wybierac.

Prawda jest taka ze co dobre to przyjezdzalo z Niemiec nasi juz tam prawie cały dobytek dwudziestego wieku wykupili i zostalo niewiele.
Teraz sciagaja z Francji Anglii itd ale to juz nie jest to samo co Niemcy dbaja o maszyny i sprzet.
A za cos godnego uwagi trzeba wydac naprawde duze pieniadze.
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#33 Share olo5310

olo5310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:09

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie. A gdzie można w wojewodztwie lubelskim kupić dobrego dominatora 76
Może ktoś poleci jakiś handlarzy ?

#34 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4042 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:57

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie. Modliborzyce
w tamtym roku stalo w huk kombajnow
do tego Dragany, Kosobudy k Zamoscia

Polska B

#35 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 21:10

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie. Ja kupiłem swojego w końcu od rolnika. W modliborzycach stoi faktycznie wiele, ale jak już pisałem ceny z kosmosu a stan jak to ja określam "pod publikę" czyli zrobione to co widać gołym okiem albo i nie. Ale podjechać i porównać warto.
Ja w trakcie jak szukałem swojego kombajnu oglądałem 76 w okolicach Ryk. Stan był zachęcający, silnik jak zegarek, troszkę malowany ale technicznie wyglądał ok. Niestety heder w opłakanym stanie i to mnie zniechęciło do kupna. Niby nie był ani przerdzewiały ani pokrzywiony ale wszystkie tulejki, pasy itd do wymiany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 22:17

Dominator, Senator czy może jakiś JD?? Doradźcie. koledzy może wiecie gdzie są dobre kąbajny na podkarpaciu lub gdziesi koło tego wojewudztwa