Skocz do zawartości

Zdjęcie

Konie jako hobby - koszt utrzymania

185 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 18:05

Konie jako hobby - koszt utrzymania stables@ masz rację, jak mi się koń znudzi albo będę potrzebowała nagły przypływ gotówki to wrzucę konia na przeładowaną pakę a niech jedzie sobie 24 godz do Włoch a co mi tam. W sumie to nie wiem po co z naszymi opasami się tak cackamy i wywozimy je żeby miały warunki do końca dobre. Po co dbać o zwierzęta skoro i tak idą pod nóż...

Ludzie, naprawdę jesteśmy i będziemy sto lat za murzynami z takim podejściem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Konie jako hobby - koszt utrzymania Dzisiaj, 21:48
  •  

#162 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 19:56

Te małopolskie to tak w ramach hobby czy też zarobku na jazdach ?

Witam. nie na zarobek tylko dla mnie i rodziny pozdrawam

#163 Share stables

stables

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Konie,konie i jeszcze raz konie ;)

Napisany 18 kwiecień 2013 - 18:01

Konie jako hobby - koszt utrzymania Olecka-czytaj ze zrozumieniem..W tym calym temacie rzezni nie chodzi o sam jej fakt, tylko o humanitarny przewoz zwierzat.Konie byly wywozone,sa i beda,rozumiem twoje wzburzenie ale pewnych rzeczy sie nie zmieni.Dla przykladu moge podac temat pewnego ogiera huculskiego ktory kilka lat temu w trakcie pokazu na płycie zaatakował prezentera tratujac go kopytami,mezczyzna trafil na kilka tygodni do szpitala a koń nagle zniknal i po kilku tygodniach okazalo sie ze padł,podobno jakas tajemnicza choroba..i powiedz mi skoro jestes taka madra, co Ty zrobila bys z tym koniem,bo z tego co mi sie wydaje,lepiej ocalic zycie ludzkie niz jednego konia, ktory jest niebezpieczny.Pewnie niepootrzebnie to pisze bo sami super znawcy i hodowcy tu sa ale co tam..;))

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 19:14

Konie jako hobby - koszt utrzymania Stables ja również proponuję czytać to co piszę ze zrozumieniem. Cały czas dążę do tego żeby robić to w sposób humanitarny i dbać o to w jakim stanie konie jadą do rzeźni.

Powiem Ci tyle w swojej karierze miałam już kilku agresywnych byków (koni nie spotkałam) i jeden po podobnym ataku po prostu został uśpiony.
Jeśli dla Ciebie lepiej wywieźć konia na mięcho bo jest groźny zamiast dać jeden zastrzyk to życzę powodzenia.

Ale po co ja w sumie tu piszę skoro rzekomo ( w ironiczny sposóB) jestem "super znawcą i hodowcą"...

#165 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 18 kwiecień 2013 - 19:20

Konie jako hobby - koszt utrzymania zwierzęta to zwierzęta sa nie obliczalne nie da sie przewidzieć zachowania ja miałem incydent z bykiem 750 kg docisną mnie do ziemi przeszedł po mnie i wziął sie za ojca sprzedaliśmy jego przy pierwszej okazi bo mi to mi ale jak by komuś coś zrobił nie było już by tak wesoło moim zdaniem żeby konie nie jeździły do Włoch po parę set km trzeba wspierać polskie ubojnie i promować polską żywność koninę także ja wieprzowiny nie jem na drobiu tylko :D koninę w tamtym roku spróbowałem na targach jadła wiejskiego i jesiennych targach w Olsztynie i pod pasowała ale chyba ciężko dostać

#166 Share stables

stables

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 23:04

Konie jako hobby - koszt utrzymania Oj Olecka,no juz nie bądź taka skromna,bez Ciebie ten watek dawno by umarł..;)

#167 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 20 kwiecień 2013 - 21:16

Konie jako hobby - koszt utrzymania Nie mam koni i nie miałem i w tym temecie wypowiem sie tylko że nie ważne czy świnia, koń, pies, kot czy szczur. Byle dobrze smakowało. Jestem zdeklarowanym mięsożercą. Bardzo chętnie sprubowałbym mięsa nutrii gdyby nadarzyła się okacja. Ważne żeby hodowcy we właściwy sposób dbali o swoje zwierzęta. Zeby pięniądze nie zagłuszyły uczuć, serca. Tak jak wcześniej pisałem dabre życie dobra śmierć.

Co do ogiera. Pewnie ktoś kto się na tym zna stwierdził że nic z niego nie będzie. Zresztą wiadomo że agresja pomimo jej różnych przyczyn najczęściej jest dziedziczna. Dwa wyjścia wałach albo konina. Co w tym złego?

#168 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 22:26

Nie mam koni i nie miałem i w tym temecie wypowiem sie tylko że nie ważne czy świnia, koń, pies, kot czy szczur. Byle dobrze smakowało. Jestem zdeklarowanym mięsożercą. Bardzo chętnie sprubowałbym mięsa nutrii gdyby nadarzyła się okacja.

Proponowałabym dodać jeszcze ludzkie mięso, w końcu też jesteśmy ssakami i mamy takie same mięśnie jak w/w zwierzęta.

Dobra miałam się nie "mądrzyć", bo za pewne jeszcze bardziej się kompromituje w oczach innych...

#169 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2013 - 07:48

Konie jako hobby - koszt utrzymania Tak czytam i czytam kanibalizm sie zalacza widze ;) A tak rzeczowo juz to co do transportu koniny to wina lezy jedynie po stronie rzadzacych bo powinni pomagac firmaw-rzeznia chodzi o konine i transport surowca za granice, strusie sa tak samo traktowane jak konie. Tak jak wyzej ktos napisal promowac a nie pchac w swoja kieszen

#170 Share stables

stables

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 12:27

Konie jako hobby - koszt utrzymania Z tego co mi wiadomo zadanie forum polega na tym,ze wyraza sie rozne opinie i punkty widzenia, a nie miejsce gdzie przyklaskuje komus i wychwala jego zdanie,takie jest zycie;))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 21 kwiecień 2013 - 13:45

Koniny i wołowiny nie jem i nie zamierzam.

a można wiedzieć dlaczego nie jesz wołowiny skoro hodujesz opasy?

kurde dałem się wciągnąć w bezsensowną dyskusje w temacie o koniach. Tyle z mojej strony wrócę tu jak kupię sobie konia

#172 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 14:34

Konie jako hobby - koszt utrzymania Właśnie dlatego, że je hoduję i czerpię z tego zysk. W którym filmie był dobry cytat "Nie jadam swoich ofiar."

#173 Share rolnik6920

rolnik6920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo i fotografia :)

Napisany 21 kwiecień 2013 - 16:07

Konie jako hobby - koszt utrzymania Dla nie których nie jest to pojęte, no ale niestety ten świat tak działa, ekonomia i konsumpcjonizm społeczny.
Są organizacje które ratują konie od losu w rzeźniach, ale to ich interes, jak rolnik będzie potrzebował pięniędzy to oczywiste jest to że sprzeda konie na rzeź, albo innym hodowcą - tego się nie zmieni, jeśli rolnik dał dobre warunki do życia koniu i po kilku latach chcę go sprzedać, to nie wiem w czym problem, tak czy siak wszyscy prędzej czy później umrą, nawet my.
Zresztą z takim podejściem byśmy nie mieli ani mięsa wołowego, ani wieprzowego ;)

#174 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 21 kwiecień 2013 - 20:23

Konie jako hobby - koszt utrzymania ja wychodzę z założenia co sobie sam uchoduje uprawie to wiem przynajmniej co jem biore 10 indyków co roku nie po to by sie na nich patrzeć jak taki indor 25kg dochodzi do dojrzałości płciowej i kaleczy indyczki inne ptaki to sie nie przyglądam idzie na schaboszczaki wiem co jadł ze nie ma chemii lub wody za którą płaci sie kupując produkty polski rynek trzeba wspierać pomagać im bo jak tak dalej będzie ze wołowina tylko na eksport to wystarczy jeden duży potentat nie będzie chciał to na nas sie odbije czy to jest bydło koń czy świnia nie nie jest wcale koń mądrzejszy od tych zwierząt nie ma co go faworyzować przyrównywać do ludzi dyskusje mogą być długie ja bym radził zmienić temat idzie wiosna zaraz bydło wyjdzie trzeba myśleć co tu zrobić żeby nie ganiał mi krów

#175 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 22 kwiecień 2013 - 19:46

Konie jako hobby - koszt utrzymania Wiecie co, tak sobie myslałam że to tak fajnie, wspaniale mieć konika takiego fajnego, trochę na nim pojeździć i td. Dla mnie koszty utrzymania byłyby bez większej róznicy bo mam 40 szt bydła w różnym wieku, więc tą belke siana w ta czy w tamtą to bez większego znaczenia, haziajstwo mam spore i git. Ale niestety nie zdawałam sobie sprawy z tego że konie pomimo iż są "takie fajne" są właściwie bardzo ciężkie w utrzymaniu i pielęgnacji. Miałam zajęcia praktyczne w stajni na uczelni, trzeba było rozczyścić konia, cieżka sprawa samemu takie rzeczy robić. Szacunek dla koniarzy, to naprawdę ciężka robota przy koniach, zwłasza że trzeba wszystko robic ręcznie. Zastanowię się zanim konia kupię, czy hodując krowy będę miała dla niego czas...

#176 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2013 - 18:34

Konie jako hobby - koszt utrzymania Fakt, robota ciężka jak każda inna ale jaka potem satysfakcja ;)
Są przypadki gdzie ludzie decydują się na zakup konia, a dopiero potem okazuje się, że jednak nie do końca jest czas żeby nim się zająć.
Ale teraz jest dużo możliwości, chociażby współdzierżawa ;)

#177 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 14:31

Wiecie co, tak sobie myslałam że to tak fajnie, wspaniale mieć konika takiego fajnego, trochę na nim pojeździć i td. Dla mnie koszty utrzymania byłyby bez większej róznicy bo mam 40 szt bydła w różnym wieku, więc tą belke siana w ta czy w tamtą to bez większego znaczenia, haziajstwo mam spore i git. Ale niestety nie zdawałam sobie sprawy z tego że konie pomimo iż są "takie fajne" są właściwie bardzo ciężkie w utrzymaniu i pielęgnacji. Miałam zajęcia praktyczne w stajni na uczelni, trzeba było rozczyścić konia, cieżka sprawa samemu takie rzeczy robić. Szacunek dla koniarzy, to naprawdę ciężka robota przy koniach, zwłasza że trzeba wszystko robic ręcznie. Zastanowię się zanim konia kupię, czy hodując krowy będę miała dla niego czas...

Kwestia organizacji. Ja pomagam rodzicom w gospodarstwie utrzymuję konia i jeszcze studiuję. Więc jak się chce to wszystko można i jaka satysfakcja potem jest :)

#178 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 25 kwiecień 2013 - 21:14

Konie jako hobby - koszt utrzymania @Olecka a na jakich studiach jesteś?

#179 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 16:20

Konie jako hobby - koszt utrzymania Biologia analityczna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share twix123

twix123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. samochody, pszczelarstwo- trochę hobby trochę zawód

Napisany 26 kwiecień 2013 - 21:13

Konie jako hobby - koszt utrzymania hobby fajne tylko jak ktoś ma gdzie trzymac konika to spoko, ja niestety bedę jeszcze musiał troszke poczekac Chociaz to troche koliduje z tym co teraz się zajmuje poniewaz posiadam pasiekę a konie nie lubią pszczół a pszczoły koni. Ale może uda się to jakoś pogodzic.