Skocz do zawartości

Zdjęcie

UWAGA BUBEL

95 odpowiedzi na ten temat

#61 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 29 marzec 2014 - 08:24

UWAGA BUBEL Klawiatura... 2 razy byłem wczoraj w sklepie wymieniać i dalej nie pasuje, koliduje ze sprężynami zaworów - szpilki proste, a luzy mają większe od starych :P

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UWAGA BUBEL Dzisiaj, 23:57
  •  

#62 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 21:54

UWAGA BUBEL Te klawiatury, to chyba gdzieś w stodole robią. Ja też kupiłem rok temu i leżą gdzieś w kącie. Stare po przeczyszczeniu śmigają dalej, bo nowe mają większe luzy niż te stare. Ogólnie jakość wykonania pozostawia bardzo wiele do życzenia.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#63 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 19 kwiecień 2014 - 20:49

UWAGA BUBEL

Kupiłem włącznik do świateł pochodził nie całe dwa tygodnie. To był już chyba 6 włącznik. Lepiej zamontować od czegoś innego i będzie spokój.

Ja założyłem włączniki od Poloneza i działają już chyba z 10 lat, a jak się zepsuje to łatwo dokupić nowy. Mówię o włącznikach świateł na desce metalowej po prawej stronie. Od Poloneza dlatego, że były 2 w jednej obudowie. Trochę wiercenia i pilnikowania i spokój na kilka lat, a włączniki dobrze przy okazji wyglądają w tym miejscu.

#64 Share arek10220

arek10220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja samochodowa,rolnicza itp.

Napisany 20 kwiecień 2014 - 10:32

UWAGA BUBEL Jak te mi teraz padna to napewno założe jakieś inne, może od MTZa

#65 Share rafik84

rafik84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 21:12

UWAGA BUBEL pompka paliwa na pompie wtryskowej nowa puszczała olej z na jej obudowe nawet pomimo oryginalnej uszczelki. silikon zalatwil sprawe, pompka ręczna która była kupiona w komplecie wraz z nią puszczala paliwo .... Załozyłem starą i jest ok ;-) Co za badziewie !!!

przewód łączący rurkę gumową odstojnika z pomką paliwa po roku puscił lut przy wejściu do niej tu gdzie jest wkrecana śruba...

#66 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 08:23

UWAGA BUBEL Bubli na dzień dzisiejszy to robią bardzo dużo i nie tylko do t 25 tylko do wszystkich ciągników.Musieli byście rozebrać skrzynie biegów w mf 255 to byś dopiero przeklinał na jakość i dostępność części do skrzyni ale przede wszystkim jakość to powala z nóg.

#67 Share luki08

luki08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 22:46

UWAGA BUBEL

kolejny bubel kolumna kierownicza cena ok600zl po roku luzy jeszcze wieksze ja w starej któraq chodzila ponad 30 lat,po rozebraniu wygladało jakby to robił drwal a nie tokarz po prostu upierd...ne od siekiery,reklamacja nie uwzgledniona bo 2 tygodnie za pózno

teraz chce ja przerobic tak jak pisza na forach -przesunac slimacznice 2 mmw strone slimaka

#68 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 23:36

UWAGA BUBEL

A ja z swojej strony ostrzegam przed bublami które ostatnio mi się przydarzyły:

Koło pasowe- brak jakich kol wiek znaków niezbędnych do ustawienia pompy

Klawiatury - w złych miejscach wywiercone otwory musowo rozwiercić w bok ok 2mm

Rurki paliwowe (pompa/filtry)- rurki są źle wygięte trzeba je podginać

Niby oryginalne uszczelki do silnika- 85% nie użytych bo nie pasują

#69 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 00:17

UWAGA BUBEL

luki08 Za 600zł to miałbyś używane wspomaganie z wózka widłowego.Lub dorzucił byś drugie 600 i zrobił wspomaganie w całości na nowych elementach i zero problemów z luzami.Nie wiem co cię podkusiło żeby kupić nową kolumnę.

Wracając do bubli.Cylindry jakiejś litewskiej firmy.Po kilku mtg rozsadziło jeden ( pękł od góry do dołu) a później to samo stało się z drugim.Na szczęście wymienione w sklepie bez problemu na kolejne litewskie.Te o dziwo chodzą B)

#70 Share luki08

luki08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 14:41

UWAGA BUBEL

wiesz czlowiek madry po szkodzie,dales mi dobty pomysl z tym wspomaganiem z wozka widlowego wlasnie ogladam jakby to wygladalo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 21:24

UWAGA BUBEL

Rurki paliwowe (pompa/filtry)- rurki są źle wygięte trzeba je podginać

To jest już standard od jakiś 15 lat. -_-

#72 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 22:31

UWAGA BUBEL

jednym słowem teraz w sklepach/internecie jest max 10% oryginalnych części, nawet jak sprzedawca zarzeka się że części są oryginalne to zazwyczaj jest to taki sam szans jak inne lecz za większe pieniądze inaczej mówiąc szara rzeczywistość

#73 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 18:58

UWAGA BUBEL

Nie wszyscy producenci części zamiennych wypuszczają szmelc. Jeżeli piszemy o bublu, piszmy kto jest  producentem.

#74 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 21:56

UWAGA BUBEL

Nie wszystkie części mają podanego producenta.

Z bubli to jeszcze wąs kierowniczy prawy.Stary miał delikatny luz na klinie.Pomyślałem że nowy będzie lepszy niż naprawa starego.Kupiłem nowy ,szczęśliwy że wszystko pasowało pojechałem na pole.Dwie godzinki na polu i wąs rozpadł się na dwie części.

Kolega Hari napisał że w sklepach jest max 10 % oryginalnych części i to jest prawda.Kiedyś obdzwoniłem wszystkie sklepy jakie znalazłem w internecie w poszukiwaniu podłogi do władka i przy okazji wypytałem każdego jak to jest z oryginalnością części.I wszyscy sprzedający (nikt nie szedł w zaparte że jest inaczej) stwierdzili że już nie ma oryginalnych części.Jeżeli coś się jeszcze trafi to są to stare zapasy sprzed kilkunastu lat które się jeszcze nie sprzedały.

Jedynie sklep w Czarnej Białostockiej dał info że trochę oryginalnych  części do silnika (tylko do silnika) są w stanie sprowadzić z Rosji.

#75 Share marci_nnn92

marci_nnn92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 14:41

UWAGA BUBEL

Ja przy remoncie skrzyni załorzyłem nowy wałek satelit mechanizmu różnicowego w t25. Efekt był taki, że po przetalerzowaniu 5ha wałek i satelity do wymiany( ułamał się kawałek wałka przy wyfrezowaniu i zatarł satelitę).

#76 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 11 styczeń 2015 - 14:49

UWAGA BUBEL

kolejny bubel kolumna kierownicza cena ok600zl po roku luzy jeszcze wieksze ja w starej któraq chodzila ponad 30 lat,po rozebraniu wygladało jakby to robił drwal a nie tokarz po prostu upierd...ne od siekiery,reklamacja nie uwzgledniona bo 2 tygodnie za pózno

teraz chce ja przerobic tak jak pisza na forach -przesunac slimacznice 2 mmw strone slimaka

Jest jeszcze niezgodność towaru z umową, na to jest czas 2 lat od zakupu.

#77 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 10:06

UWAGA BUBEL

Koledzy ,muszę wymienić komplet kół :rewersu  i jazdy w przód , przesuwkę ,tulejkę . Są oferty w internetowych sklepach ale ,który komplet wybrać tak ,żeby dłużej pochodził ??

nowy

#78 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 16 sierpień 2015 - 20:41

UWAGA BUBEL co do tematu, z czystym sumieniem moge NIE polecić części firmy skropol. szkoda roboty przy nich, po wypryskaniu połowy beczki oprysku ścieło frez wałka womu w skrzyni c-360, i jrszcze wiele, wiele innych przykładów.

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#79 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Elektryka w polskich maszynach rolniczych

Napisany 03 wrzesień 2015 - 17:43

UWAGA BUBEL Przez sześć lat zajmowania się elektryką w maszynach rolniczych, elektrykę naprawiłem w trzech władimircach. Również natrafiałem na części marnej jakości, np. plastikowe lampy tylne od kierunków, pozycji i stopu oraz przednie od kierunków i pozycji - miały one luźne konektory, trzeba było je lutować, żeby dobrze łączyły, na dodatek blaszki miedziane miały słaby kontakt z zaciskiem żarówki (mimo doginania). Lampy produkcji ukraińskiej.

Drugi wadliwy produkt to amperomierz, który powodował zwarcie, ponieważ korpus ustroju pomiarowego (metalowy) stykał do metalowej obudowy amperomierza. Wymieniałem stary, zepsuty amperomierz na nowy, gdy już go wymieniłem, to przed włączeniem odłącznika masy sprawdziłem miernikiem na mierzenie oporu, czy nie ma zwarcia w instalacji, zawszę tak robię po poważniejszych naprawach lub po wymianie instalacji na nową (końcówki miernika przyłożone były tak: jeden przy + akumulatora, a drugi do kadłuba silnika). Wynik omomierza: 00.3 ohma. Ewidentne zwarcie!. Na starym amperomierzu nie było zwarcia. Nowy amperomierz udało mi się doprowadzić do stanu bezpiecznej używalności i z tego, co mi wiadomo, działa do dzisiaj, choć od naprawy minęło 1,5 roku.

Ostatni bubel, z jakim się zetknąłem to były wcześniej wspomniane przez moich przedmówców przełączniki świateł i kierunków - słabo łączą, wypalają się szybko i na dodatek pękają płytki ze stykami. Lepiej naprawiać stare.

Pozdrawiam.

Edytowany przez Ares, 04 wrzesień 2015 - 17:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 31 grudzień 2015 - 19:35

UWAGA BUBEL

Ostatnio spotkałem się z wadliwą linką licznika. Linka produkcji polskiej - Linex. Za krótki rdzeń i nie łapie licznika

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311