Skocz do zawartości

Zdjęcie

JAKA przystawka heder do kuku kukurydzy do dominatora 98 ?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 21:48

JAKA przystawka heder do kuku kukurydzy do dominatora 98 ? witam,
czy moglby ktos sie podzielic swoim doswiadczeniem i napisac ktore (claas JD itd itp) bylyby warte uwagi?:)
do dominatora 98 sl maxi.. czy 4 rzedy czy 5?? ?(nie wiem czy w przypadku 4 bd sie miescil kombajn..)
i tak przy okazji.. czy klepisko trzeba wymieniac co sezon czy obedzie sie na jakims uniwersalnym?? (rzepak, pszenica, jeczmien itp)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JAKA przystawka heder do kuku kukurydzy do dominatora 98 ? Dzisiaj, 15:07
  •  

#2 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 07:35

JAKA przystawka heder do kuku kukurydzy do dominatora 98 ? Witam ja posiadam Dominatora 98sl , przystawkę mam 5 rzędową Claasa nie pamiętam co za model w tym momencie ale jak sprawdzę to napiszę , jedyny ból z tą przystawką to ścinanie resztek po kukurydzy , jeżeli jest trochę wilgotno wszystko owija się na nożach i trzeba ręcznie odwijać ;/ co do klepiska my przezbrajamy cały kombajn co sezon mniej więcej 2 godziny roboty dla wprawnej ręki :) jeżeli chcesz nic nie rób z klepiskiem itd ale wiąże Ci się to z większą eksploatacją części przy kuku a to generuje koszty później.
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#3 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 19:22

JAKA przystawka heder do kuku kukurydzy do dominatora 98 ? i wg Cb 4 rzedowa tez by sie nadala?? z 5 rz jak szybko sie jezdzi? (np w porownaniu do mlucenia pszenicy przy hederze 4.5m)
co do tych resztek to mowisz o tym slimaku ?! nie o docinaczu?..
to mowisz ze klepisko w 2 h wymieniasz? ja cepy kiedys wymienialem to db pol dnia zeszlo..
klepisko do kuku mam na oku za 900zl (juz nie wiem ale mozliwe ze jest to uniwersalne nawet) na zbozowym kiedys mlucilem i ze zwyklym hederem to calych nie ruszonych nasion praktycznie nie bylo.. wiec chyba zbozowe to sie nie nada...

#4 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 13 maj 2012 - 21:04

JAKA przystawka heder do kuku kukurydzy do dominatora 98 ? 4 rzedowa też będzie dobra pewnie, nie mam doświadczenia z taką więc Ci nie powiem, czasami nawinie się na docinaczu resztek ale to musi być wilgotna mocno no i wtedy niestety wolniej trzeba jechać , ale jak jest sucha to hydrostat na maksa do przodu i na nic nie patrzę , zwykły heder to się raczej do tego nie nadaje pierwsze słysze żeby ktoś kukurydze tak zbierał :D przezbrajaj kombajn przynajmniej będziesz miał pewność że ziarno będzie całe , strat nie będzie no i przyjemniejsza robota napewo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 14 maj 2012 - 20:04

JAKA przystawka heder do kuku kukurydzy do dominatora 98 ? co do klepiska to masz typowe do kuku?! nie wiesz jak jest z uniwersalnym (czy sie nadaje do kuku i pszenicy/rzepaku)? co do mojego mlucenia zwyklym hederem to byla sytuacja wujatkowa ;) to byl chyba luty a wydajnosc kuku oscylowala chyba w granicach 5-6 ton ;)

#6 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 15 maj 2012 - 06:25

JAKA przystawka heder do kuku kukurydzy do dominatora 98 ? tak mam typowe do kukurydzy , zmieniam je po prostu jak sezon przychodzi , a jak z uniwersalnym jest to nie mam pojęcia niestety ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Jacek23

Jacek23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 10:34

JAKA przystawka heder do kuku kukurydzy do dominatora 98 ? Przy 4-rzędowej jest o tyle lepiej, że na dużych polach łatwiej zaplanować wysyp.
Im więcej rzędów tym zbiornik szybciej się zapełnia a przy dużych plonach i długim polu to jest problem.

Dodaj odpowiedź