Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polmot Warfama czy Zetor Proxima

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jack74

Jack74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 08:35

Polmot Warfama czy Zetor Proxima Witajcie

Zamierzam kupić nowy ciągnik 80 koni za ok 130000 zł. Który będzie lepszy czy Polmot Warfama 8014H czy Zetor Proxima???

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Polmot Warfama czy Zetor Proxima Dzisiaj, 19:54
  •  

#2 Share Dawid381010

Dawid381010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja :))

Napisany 16 kwiecień 2012 - 09:26

Polmot Warfama czy Zetor Proxima do tura ? ile ha bedzie obrabiał ten ciągnik ? produkcja bydło trzoda?

#3 Share Jack74

Jack74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 10:27

Polmot Warfama czy Zetor Proxima Ma on być jako główny w gospodarstwie. Produkcja to trzoda. Areał 24 ha.
Co handlowiec to zachwala swojego.

#4 Share Dawid381010

Dawid381010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja :))

Napisany 16 kwiecień 2012 - 13:15

Polmot Warfama czy Zetor Proxima zetor bym wybrał mówiąc krótko zetor robi konkretne maszyny może paliwa trochę więcej wezną ale bedzie ci chodził i chodził !

#5 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 13:39

Polmot Warfama czy Zetor Proxima powiem ci tak to wszystko zależy od tego czy jesteś ryzykantem czy nie ;P
Powiem ci mój przykład byłem pierwszym posiadaczem samochodu marki KIA w moim rejonie jak go brałem każdy się pukał w czoło a jeździłem nim 10 lat zrobiłem 350 tys i nic się nie działo i z tego co wiem to nowy właściciel też nie narzeka ;) dlaczego dałem ten przykład a dlatego ze po pierwsze musisz porównać wyposażenie i parametry obu ciągników i cenne ;) Bynajmniej ja bym się strasznie nie bał polmota bo znam 3 osoby które go mają i nawet jedną która ma polmota i proxę i nie wiem dlaczego ale praktycznie cały czas widzę jak robi w polu polmotem a zetora oszczędza. Drugi argument jest taki ze warfama stała się już dosyć dużą firmą i podejrzewam ze będą sie rozwijać a tak na marginesie najbardziej w moim guście to jest TYM http://otomoto.pl/ty...03-A110969.html może i orientalna marka ale jeżeli te 130 tys ma być netto chociaż z tego co widzę to ma być brutto ale to według mnie TYM byłby fajnym ciągnikiem ;)
A co do zetora jest na tym forum tylu fanatyków ze na pewno przedstawią ci plusy i minusy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Jack74

Jack74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 13:55

Polmot Warfama czy Zetor Proxima Szczerze sam jestem bardziej za Polmotem. Ma oszczędny silnik perkinsa a przeniesienie napedu z Valtry. Fakt o Zteorach jest tyle dobrych co złych zdań. 130 tyś to ma być cena brutto.

#7 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 14:19

Polmot Warfama czy Zetor Proxima Według mnie 130 tys to taka kasa nijaka bo zaproponował bym mtz ale każdy powie ze za tą kasę kupuje się sprzęty z innej półki ale za 130 tys to ta inna półka to są nie oszukujmy się składaki(zaraz ktoś napisze ze powiedzmy MF czy JD też składak a wogóle to już chińczyk bo połowe części w chinach robią ale nie o to mi chodzi) Powiem tak będąc na twoim miejscu kupił bym Mtz w lepszej wersji za 130 tys to kupisz 952 (chyba to ten model) z rewersem i podejrzewam ze jeszcze na tura wystarczy a na 25 ha to on spokojnie wystarczy i nie bedzie drogi w eksploatacji z częściami bez problemu prosty i bezawaryjny a jak już coś kupić z lepszych to wydaje mi się ze musiałbyś chociaż z 50 tys dołożyć ;) Polmot osobiście mi się podoba ale też nie jest jakimś cudem ;) Ostatnio też mieliśmy sprawić sobie nowy ciągnik to wybierałem własnie pomiędzy mtz a polmotem i decyzja jednak padła na mtz (tylko niestety nie dostałem kredytu) na zetora cię nie namówię bo uważam ze te ciągniki są takie jakie są i nie uważam ze są jakieś super a nawet uważam ze są trochę za drogie jak na taki ciągnik.
Reasumując decyzja należy do Ciebie ale na 25 ha wydaje mi się ze mtz wystarczy a za resztę kasy lepiej kupić jakąś maszynę albo spełnić jakąś swoją zachciankę ;P

#8 Share ROLpomorza

ROLpomorza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 08:52

Polmot Warfama czy Zetor Proxima MAm Polmota od 1,5 roku - jestem mile zaskoczony in plus ,sąsiad kupił 7 miesięcy po mnie Polmota (po mojej namowie) i do dzisiaj pracujemy bez awaryjnie.
Gwarancje jest bardzo ważna dla mnie ,a oni maja :
36 miesięcy gwarancji + możliwość przedłużenia do 6 lat

Polmot =Ursus ,a jakość ponoć coraz lepsza , podobno nowe modele są jeszcze bardziej ulepszone :
http://ursus.com.pl/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Jack74

Jack74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 14:04

Polmot Warfama czy Zetor Proxima Choc Ursus 8014H to jest wierna kopia Polmota 8014H tylko zmieniona maska (nalepka). Natomiast Ursus 9024 fakt jest juz wykonany na innych podzespołach, bez rewersu no i jest droższy.

Dodaj odpowiedź