Skocz do zawartości

Zdjęcie

MERLO - 30.6 Multifarmer czy poradzi sobie w roli podstawowego ciągnika w gospodarstwie

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darko38

darko38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 00:16

MERLO - 30.6 Multifarmer czy poradzi sobie w roli podstawowego ciągnika w gospodarstwie maszyna ma pracować na 25 ha posiadam hodowle i a wymiary ładowarki są duzum plusem na moje niskie budynki w których mieści się hodowla. a do których dojazd jest nie mozliwy c-360 z kabina.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MERLO - 30.6 Multifarmer czy poradzi sobie w roli podstawowego ciągnika w gospodarstwie Dzisiaj, 03:11
  •  

#2 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 10:28

MERLO - 30.6 Multifarmer czy poradzi sobie w roli podstawowego ciągnika w gospodarstwie Moim zdaniem Merlo robi najlepsze ładowarki, nie wiem jak to jest z użytkowaniem, ale wykonanie to pierwsza klasa wg. mnie.

Myślę ze na te hektary to powinna wystarczyć, ale to musisz sam ocenić, spróbój może wziąć na testy jakąś ładowarkę.

Ile KM ma ta ładowarka bo ta na filmie ma chyba trochę więcej bo ma w nazwie TOP ale nie wiem?

#3 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 08 lipiec 2012 - 14:17

MERLO - 30.6 Multifarmer czy poradzi sobie w roli podstawowego ciągnika w gospodarstwie @rower do jakiej ładowarki ja porównujesz? JCB czy Manitou także są bardzo dobrze wykonane. :) Merlo jest na hydrostacie, lepsze do precyzyjnych podjazdów, ale do ciężkiej roboty ( spychanie, ciągnięcie przyczep, praca w błocie( błoto takie 30cm :D) . Nie miałem styczności z multifarmerem czy McC/Landini ale wg mnie ta ładowarka prędzej wyeksploatuje się przy pracach polowych niż ciągnik.
25ha no dobra, jakie masz ciągniki i jaką hodowlę? Taka ładowarka to koszt grubo ponad 300tys, no ale skoro masz kaprys to i pieniądze, tak? Lepszym rozwiązaniem będzie zakup 2 maszyn, ciągnika i ładowarki. Podaj jeszcze wymiary drzwi budynków.
KPK - Ochrona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MERLO - 30.6 Multifarmer czy poradzi sobie w roli podstawowego ciągnika w gospodarstwie Dzisiaj, 03:11
  •  

#4 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 12:56

MERLO - 30.6 Multifarmer czy poradzi sobie w roli podstawowego ciągnika w gospodarstwie A czy ja mówie że JCB czy Manitou nie są dobrze wykonane ;)
A więc uważasz zapewne też, że hydro np. w Fendach również "lepsze do precyzyjnych podjazdów" niż do ciężkiej roboty?
Tak wiem, że może Fendy mają inne przekładnie, inne rozwiązania techniczne, ale w końcu hydrostat to hydrostat no nie :D
Ja mogę powiedzieć,że przekonałem się do ciągnika z turem niż do ładowarki, bo skoro nie potrzebne mi podnoszenie ładunku na 7m to niepotrzebna mi ładowarka , wszystko da rade zrobić ciągnikiem z turem dopóki nie trzeba będzie podnosić ładunku wyżej.
​Powiem tak jeżeli nie musisz podnosić nic wysoko np. Big Baga ze zbożem do siewnika to dobrym rozwiązaniem jest dobry ciągnik z dobrym turem ale twój wybór.

Edytowany przez rower56, 26 sierpień 2012 - 12:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 30 grudzień 2012 - 18:53

MERLO - 30.6 Multifarmer czy poradzi sobie w roli podstawowego ciągnika w gospodarstwie Dopiero teraz to przeczytałem. :D Co do Vario to nie wiem, nie miałem możliwości zasiąść za sterami. ale jak sam napisałeś, to inne rozwiązania. Kiedyś Adrian pisał, że 312 Vario radzi sobie z beczka Fliegla 8600 niewiele lepiej niż słabszy 307Ci ze zwykła skrzynią.
Pracowałeś kiedyś jakąś ładowarką? Praca nieporównywalna, podnoszenia na duże wysokości to nie jedyna zaleta ładowarek teleskopowych. Ładowarki są o wiele skrętniejsze, manewrowanie w budynkach nie sprawia tylu problemów co ciągnikiem z ładowaczem. Ładowarką podniesiesz też więcej, przy rozładunku palet czy BB z nawozami to ma to duże znaczenie. N o i zalety samego teleskopu to nie tylko podnoszenie ładunków ( i ludzi) na wysokości. W moim przypadku przy wybieraniu obornika ze stodoły nie ma potrzeby wjeżdżania do kojca, wystarczy wysunąć teleskop. Z Farmerem było sporo zabawy... Przy podczepianiu osprzętu czy jakimś bardziej precyzyjnym podjeździe też niejednokrotnie wykorzystywałem wysuwane ramię. Mieliśmy też sytuację, że psy z kotami rozdarły nam baloty, ładowarką z wyschniętym teleskopem dało radę go wydostać i ocalić przed zgniciem, w przypadku ciągnika takiej możliwości by nie było. Przy obsypywaniu szerokich pryzm piachem tez się przydaje bo nie trzeba nosić i rzucać piachu z brzegu pryzmy. W skrócie nie wyobrażam sobie teraz gospodarowania bez teleskopówki. :D Owszem ciągnik z ładowaczem też sie przyda, przy zwózkach bel itd. z dalszych pól.
KPK - Ochrona

Dodaj odpowiedź