Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy po samochodówce można byc rolnikiem

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:11

Czy po samochodówce można byc rolnikiem Witam

Kolega chodzi do Technikum mechanicznego pojazdów samochodowych i ojciec jego ma gospodarstwo i czy po tej szkole będzie mógł je przejąć i dalej prowadzić czy po tym technikum będzie zmuszony pójść na studia rolnicze czy jakies inne. Jego ojeciec też jest po tym technikum i prowadzi to gospodarstwo więc się zastanawiamy czy teraz też tak może być. Jeśli nie będzie miał wykrztałcenia rolniczego to wszystko będzie ok, czy nie dostanie dopłat do ziemy czy dotacji do maszyn czy dostanie to jak rolnik z wykrztałceniem rolniczym?

Dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy po samochodówce można byc rolnikiem Dzisiaj, 17:45
  •  

#2 Share leszcz8

leszcz8

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 156 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:19

Czy po samochodówce można byc rolnikiem Mój ojciec uczył się w Technikum mechanicznym i teraz ma gospodarstwo i nie ma żadnych problemów z dopłatami . Myślę że się nić nie zmieniło .
Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

#3 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:23

Czy po samochodówce można byc rolnikiem jak nie będziesz miał rolniczego to na starci nie dostaniesz młodego rolnika a to było tylko 75ty a czy dalej będzie nie wiadomo

#4 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:31

Czy po samochodówce można byc rolnikiem rolnikiem może być tylko z dopłatami typu młody rolnik mogą być problemy

#5 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:32

Czy po samochodówce można byc rolnikiem A co z dopłatami do ziemi dotacjami do maszyn itd?

#6 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:43

Czy po samochodówce można byc rolnikiem Na PROW nie ma co liczyć. Sam jestem po samochodówce i teraz kończe studia rolnicze bo bez papieru to ciężko nawet ziemie kupic

#7 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:14

Czy po samochodówce można byc rolnikiem A co z dopłatami do ziemi? Bo jego ojciec to ta dawno robił tą samochodówke więc jemu może dają już spokój ale jemu może nie pujśc już tak łatwo co?

#8 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:18

Czy po samochodówce można byc rolnikiem dopłaty do uprawy ziemi będzie dostawał

#9 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:35

Czy po samochodówce można byc rolnikiem To dzięki wam za info.
Podsumowując to
NIe dostanie PROW'u młodego rolnika
Dostanie dopłaty do uprawy ziemi i koniec tak czy coś jeszcze?

#10 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:40

Czy po samochodówce można byc rolnikiem Nie dostanie się na żadne działanie z PROW tak to ujmijmy czyli Młody Rolnik, Modernizacja Gospodarstw Rolnych, Różnicowanie w Kierunku Działalności Nierolniczej czy jakoś tak i jeszcze jakieś z prow-u
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:56

Czy po samochodówce można byc rolnikiem No czyli tak jak napisałem ze na nic z PROW'u nie ma co liczyć tak?

#12 Share krzysiu82

krzysiu82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:00

Czy po samochodówce można byc rolnikiem czyli co dostanie gospodarstwo i bendzie dostawał tylko dotacje do pola co są co rok? i kase za paliwo bendą oddawać ? te 80gr na 1l czy podobnie bo nie kumam

#13 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:05

Czy po samochodówce można byc rolnikiem do przyznania kredytu tez biora wyksztalcenie pod uwage.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share kamil07147

kamil07147

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, produkcja roślinna i zwierzęca

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:11

Czy po samochodówce można byc rolnikiem tak jest kolego nic z PROW-u nie dostanie jeśli chce na to liczyć musi ukończyć szkołę o kierunku rolniczym (studia bądź coś policealnego zaocznie) i do tej pory byłą możliwość uzyskania tych przywilejów przez opłatę KRUS-u bodajże przez okres 5 lat...
Właściciele Massey Ferguson wpisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50935-klub-wlascicieli-massey-ferguson

#15 Share krzysiu82

krzysiu82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:16

Czy po samochodówce można byc rolnikiem A ile lat czeba chodzic do takiej szkoły rolniczej?? czy są też jakieś kursy co trwają krudzej i sie zrobi wykształcenie?
To jak z tymi dopłatami sa dopłaty do ziemi te co wszyscy dostawają i ta kasa na rope czy nie jak sie nie ma zawodu?

A ile lat czeba chodzic do takiej szkoły rolniczej?? czy są też jakieś kursy co trwają krudzej i sie zrobi wykształcenie?
To jak z tymi dopłatami sa dopłaty do ziemi te co wszyscy dostawają i ta kasa na rope czy nie jak sie nie ma zawodu?

A i takie pytanie mój znajomy nie ukończył gimnazjum i np. jak by teraz chciał isc do szkoły rolniczej to musi najpierw ukończyć gimnazjum czy da sie to ominąć pytam tak tylko z ciekawosci bo ma gospodarstwo to chyba mu przepiszą ale ja nie wiem odpiszcie

#16 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 22:06

Czy po samochodówce można byc rolnikiem No niestety gimnazjum musi skończyć:P kursów nie ma jedynie szkoły 2letnie policealne ale jak sama nazwa mówi to liceum trzeba ukończyć. Jednak to się już kończy od września nie będzie. Pozostaje mu technikum rolnicze lub studia ale jak nie ma gimnazjum to raczej jak je ukończy niech idzie do technikum.

#17 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 15 kwiecień 2012 - 22:13

Czy po samochodówce można byc rolnikiem co za temat! żeby dostawać dopłaty bezpośrednie to nawet podstawówki nie trzeba mieć skończonej, trzeba tylko umieć pisać(co nie wszyscy tutaj potrafią oraz posiadać jeden hektar ziemi) dopłaty do paliwa to samo. co do dopłat z PROW typu młody rolnik, modernizacja czy różnicowanie to jest to regulowane osobno, w MR trzeba mieć a w różnicowaniu np nie, natomiat w KRUSIE trzeba być ubezpieczonym. jakby to kogoś interesowało to KRUS można zapłacić wstecz...

#18 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 22:43

Czy po samochodówce można byc rolnikiem Pogadamy kolego po 2013 jak wprowadzą nowe przepisy. Coś jest na rzeczy skoro likwidowane są zaoczne szkoły policealne które przygotowują do egzaminu na technika rolnika.

#19 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 07:36

Czy po samochodówce można byc rolnikiem Ale ściemniacie. Ja jestem po samochodówce i mimo to młodego rolnika dostałem, dopłaty bezpośrednie biorę, dopłaty na paliwo biorę, do materiału siewnego również biorę. I kupiłem 2 ha ziemi rolnej i nikt nie pytał o szkołę.
Ale dodam że od 16 roku życia jestem ubezpieczony w KRUS. To jest własnie haczykiem. Mam nadzieję że w programie po roku 2013 równiez nie będzie wymagane wykształcenie rolnicze bo zamierzam korzystać w miare możliwości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 10:47

Czy po samochodówce można byc rolnikiem Właśnie staż w pracy w gospodarstwie ileś tam lat jest liczony jako wykształcenie. A gdzie mogę znaleźć listę zawodów które kwalifikują się jako wykształcenie rolnicze ?? Ponieważ studiuje na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie na stacjonarnych, kierunek Geodezja i Kartografia specjalizacja geodezja rolna i wycena nieruchomości... Raczej ten kierunek nie będzie się liczył ale myślę o czymś zaocznym na tej uczelni tylko jaki kierunek ? A może wystarczy już ten kierunek co mam ... Rodzice mają gospodarstwo to może się kiedyś przydać .