Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie chce zapalać z guzika

45 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 18:34

Nie chce zapalać z guzika dlatego przestałem cokolwiek pisać-trudno cokolwiek zrozumieć,gdzie i co on podłącza-może pisze szybko,ale tak szybko jakby kto go gonił.
jakby poświęcił chwilkę dłużej i bardziej zrozumiale napisał,a potem dokładnie i ze zrozumieniem przeczytał to co pisaliście już dawno by palił ze startera.
nawet nowy rozrusznik lub ten sam po naprawie i go podłączać będzie jak dotychczas,to to on z guzika nie zapali.

na elektromagnesie są dwie śruby 10-ta bliżej korpusu jest zarezerwowana na ten przewód który wychodzi z rozrusznika(ten króciutki)
do drugiej śruby podłączony jest kabel gruby od akumulatora,zasilanie od prądnicy,lub alternatora,i zasilanie na instalację,nic więcej
z boku tych śrub(tak trochę cofnięte)jest przyłącze startera,jest tam taka blaszka na śrubę 4 i na wkrętak-taki zacisk-tam właśnie podłącza się ten cienki kabelek.

prościej i zarazem dokładniej już nie umiem-jeśli tak podłączysz to będzie działać,żaden mechanik nie będzie potrzebny-tylko DOKŁADNIE wedle wskazówek,nie kombinuj po swojemu,wedle naszych wskazówek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie chce zapalać z guzika Dzisiaj, 01:59
  •  

#42 Share lukaszxd94

lukaszxd94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 21:04

Nie chce zapalać z guzika Mat miałeś racje wuj po rozłożeniu na częsci pierwsze rozrusznika znalazł kawałki drucików które nie wiadomo z kąd sie wzieły i powodowały one prawdopodobnie zwarcie bo teraz wszystko cacy chodzi thx wszystkim za pomoc temat można usunąć

#43 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 21:47

Nie chce zapalać z guzika Ja miałem podobny problem. Na krótko palić na dotyk, a guzik tylko cewka pukała.
Rozwiązanie: wymiana cienkiego przewodu do cewki na grubszy przewód do cewki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 07:13

Nie chce zapalać z guzika @lukaszxd94-i po co było to całe zawracanie?
mówiłem-rozebrać,wyczyścić ,posprawdzać
upierałeś się że rozrusznik 100% sprawny,a chyba nawet nie zajrzałeś w niego-tak jest na prawdę ciężko cokolwiek pomóc.

na przyszłość-podstawa to czystość w rozruszniku-od tego powinno się zaczynać.

#45 Share vanhool

vanhool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 12:25

Witam, w moim perkinsie 3p wystąpił następujący problem:  gdy chciałem go odpalić zaczął kręcić ale przy tym rozrusznik zaczął wydawać dźwięki jakby trących o siebie zębów kół zębatych (przy czym to nie bendix) po kilku próbach nagle zaczął bardzo płynie działać i momentalnie przekręcać silnik (jak nigdy przedtem) z tym że podziałał aż 1 dzień. Dziś problem się powtórzył ale nie zrobiłem nawet 2 próby bo już nie zakręcił. Wyjąłem rozrusznik, zdjąłem ten dekielek od przodu i wysypał się nie tyle co pyłek ze szczotek co całe grudki :P sprawdziłem wszystkie i są zurzyte w miarę równo do połowy. I tu chciałbym zapytać o kilka rzeczy: czy grudki pochodzą z samych szczotek czy mogło sypnąć się coś innego??  Czy na razie skupić się na czyszczeniu wszystkiego i wymianie szczotek czy zwrócić uwagę jeszcze na coś??

Klemy wyczyszczone, bendix "pykał", przy zapłonie nic nie przygasało.

Edytowany przez vanhool, 24 wrzesień 2014 - 12:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share denis667

denis667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 19:16

Najlepiej rozbierz cały ten rozrusznik i sprawdzaj co jest zużyte i wymień tulejki i szczotki.