FajnyMarcus

Czy ursusa c-360 warto wymienić na renault 60-70KM?

Polecane posty

FajnyMarcus    1

Mamy już jedną renówkę i to dzięki niej myślimy o zamianie c-360 na jakiś inny.

Coś w stylu 61.12/14 albo 68.12/14. Ale czy to się opłaca? Temat do dyskusji bo jak bym zmieniał to po sezonie. C-360 nie ma tego komfortu ale jakby się dołożyło te 15 tyś ( bo renia to tak za 27tyś) to ciągnik nie do poznania. Kabina za 3tyś maski i inne elementy metalowe to 1,5 tyś. Szerokie opony 16.9R28 i można śmigać. Ceny napraw c-360 duże nie są. A znając życie to najmniejszemu ciągnikowi w gospodarstwie najtrudniej jest, bo zawsze jest wysilany no i mtg leci podczas różnych pierdółek. A renia wiadomo klasa. Wspomaganie, 12x12, podnośnik 3,5t , komfort inny, nie psuje się tak. Ale ceny niektórych rzeczy są 3 droższe ale w większości to 1,5 do 2 razów droższe jest. No nie wiem w co inwestować bo jak by to miała być c-360 to bym zaczął remontować ją. A jak reno to wolałbym sobie zbierać kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właściwie to sam wypisałeś wszystkie + i -.Na twoim miejscu wyremontowałbym c-360,ponieważ tak jak napisałeś części tanie i wiesz co w tej maszynie siedzi.A jeśli coś kupujesz,możesz trafić na takie badziewie,że i tak będziesz remontował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

a ja mam dosc 60 i chetnie wymienilbym na taka 551-751.4

moze czesci troche drozsze, ale lepszej jakosci, pozatym komfort, no i wspomaganie, o spalaniu nie wspominajac

60 jest jak skarbonka, zaczniesz w nia inwestowac a to dalej bedzie malo udana konstrukcja z konca 70 lat


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

No nawet po remoncie 60 nigdy nie będzie takiego komfortu. A co do spalania to myślę ze 60 jest bardzooo oszczędna nie wiem jak Renia o podobnej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

spalanie 60 w plugu jakies 7-8l, dla porownania renia 70-80KM z napedem nie spali wiecej

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil07147    9

kase na kupke i mysl o czyms komfortowym takie jest moje zdanie tutaj tak czy inaczej ciagle cos bedzie wypadac a jesli bys jeszcze myslal o TURZE to tam wspomaganie juz bedzie i wogóle hydraulika wydajniejsza takze ja bym wybral renie sam chce zamienic stare c 360 na cos wiekszego i 4x4

Edytowano przez kamil07147

Case 5150 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

No ale ja już mam coś większego. Zn renię 75.14 i ona teraz powoli przejmuje wszystkie obowiązki. W tamtym roku jak miałem belarusa 82 to c-360 robiłem 2/3 prac a teraz renią robię 2/3. W tym roku tylko c-360 kultywatorowałem ale to się jeszcze zmieni bo tata nie chciał się bawić w regulowanie kultywatora pod renatę. A i jeszcze wywiozłem c-360 11 rozrzutników ale przecież jak renówką ładuję obornik to nie ma sensu żeby się przepinać w szczególności że obornik był rozrzucany średnio 100m od miejsca załadunku. A na ten mniejszy ciągnik miałby do roboty tak na teraz 100% wywieść 15 rozrzutników, pracować z prasą, owijarką, kosiarką, przetrząsaczem, zgrabiarką, beczką na wodę, przyczepą samozbierającą. Ale może przybyć jeszcze c-330 i odbierze c-360 3/4 obowiązków, no oprócz prasy. Bo np. z rozrzutnikiem 3t powinna sobie teoretycznie radzić z przyczepą samozbierającą która ma 32m3 pojemności też a jak nie to renio będzie z nią hulało. Z kosiarką to renia ale nie wiem czy nie będzie za duża bo kosiarka ma 1,65m a do kosiarki może też iść c-330. Ten ciągnik miałby różne prace, ale nie byłby też niezastąpiony, jedynie z wygody będę go stosował w niektórych pracach. Ale np. zostaje mu tylko ta prasa rolująca, ale może się okazać że po 2,3 latach w ogóle nie będzie dla niej roboty bo może się zmieni prasę na prasę z rotorem i na siatkę a w tedy będziemy myśleli o reni 103.14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

jak dla mnie sprawa jest jasna. kup renie bo nie warto pakować kasy w sprzęt (ursusa) którego ludzie zaczynają się powoli pozbywać. tak jak kolega @izydor napisał "to dalej będzie mało udana konstrukcja z końca 70 lat"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Jeśli masz szansę wymiany 60-tki na taką renię to wymieniaj jak najbardziej. :)

Ze względu choćby na samą kabinę i 4x4 w reni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Renia będzie lepsza od 60 do póki nie zacznie sie psuć. 60 to kazdy Ci naprawi młotkiem w stodole a renie juz nie bardzo i jak mówi @asharot ceny są bardzo wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

osobiscie nie przemawia do mnie poprzedni post

renie z serii .14 sa rownie proste w naprawie jak 60, jedynym problemem jest dostep do skrzyni, trzeba demontowac kabine,


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dość Ursusa, moja C 360 była w dobrym stanie sprzedałem bo męcząca jest praca takimi sprzętami po całym dniu pracy słyszałem w uszach dźwięk zwolnic taki już urok naszych ciągników z lat 70, 80. Zmieniłem na Fendta Farmera 306 LS.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renolik    2

Jedyny fajny z tych to ten humelian.


jeśli fan alkoholu to alkoholik to fan renówek to Renolik! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu kupił bym Zetora 7211. Jest w podobnych cena co te wyżej wymienione. Zetory mają tanie i części i są ogólnodostępne. Gdy będziesz miał trochę wolnej gotówki założysz do niego przedni napęd. Ten Zetor posiada prostą konstrukcję tak więc naprawi Ci go każdy mechanik.


Kup japońca, bo kręci się do końca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rachu    7

a co myślisz o tych ?

http://moto.allegro.pl/renault-651s-65km-nie-zetor-case-ursus-i2290292157.html

http://moto.allegro.pl/ciagnik-rolniczy-renault-781-stan-bardzo-dobry-i2301877330.html

http://otomoto.pl/case-A100468.html

http://moto.allegro.pl/ciagnik-case-885xl-i2301865812.html

http://otomoto.pl/case-renault-landini-ferguson-john-new-745-xl-675-885-3060-4512-7550-A163878.html

mój sąsiad ma podobną renie do tych dwóch pierwszych tylko że z napędem i on mówi że na swoje 30 ha nie chce lepszego ciągnika mów że bardzo mało pali a komfort jest bardzo duży podałem ci jeszcze link do trzech case bo wydaje mi się że to są dobre ciągniki wiem bo mam case na spalanie nie mogę narzekać a komfort jest wielki pronar się chowa przy nim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody4564    12

też polecam renie mój znajomy miał 4 renie i na żądnej się nie zawiódł :) a komfort lepszy niż w ciężkim ursusie i za te same pieniądze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego jak masz małe ale silne gospodarstwo kupuj renaulta zdrowie ważniejsze jak jest inaczej to będziesz brał kredyt na gwarantowane remonty. 700 zł tarcza sprzęgła a z dociskiem koło 2 jki. Ja nie widziałem części która by kosztowała mniej jak 5 i więcej razy jak do 60tki. Ktoś tam wyżej proponował zetora miał rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Powiem ci tak że ursusa mam i renówkę i to żadna różnica bo niby do c-360 to taniej ale większość części jest albo w kompletach albo są są to części nie modułowe, a do reni każdy duperel dokupisz. Zetor, to powiem ci że nigdy mi renia nie zakopciła nawet pod obciążeniem tyle co zetor jak sam się po prostej rozpędza. Sąsiad ma 7245 i to ani skrętne ani mocne, a budowa to trochę c-360 przypomina. A z ciągników to tak 50-65KM 4x2 choć jakby mały skrętny się znalazł to ok. Musi mieć wspomaganie, i cena do 30k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rachu    7
Napisano (edytowany)

a byłeś już coś oglądać ?

Edytowano przez rachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renolik    2

Mnie ten temat bardzo interesuje też ale ja myślę nad ciągnikiem 45KM-65KM do 30k i 4x4. Zetory ,nieeee.....


jeśli fan alkoholu to alkoholik to fan renówek to Renolik! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek144    0

Witam, ja również zastanawiam się nad wymianą c360 na renię ok 70-75 koni 4x4 tylko u mnie byłby to ciągnik główny ale przerażają mnie ceny części do maszyn zachodnich. Ostatnio chciałem kupić końcówki drążków kierowniczych do mf 187 i z dostępnością niema problemu ale ta cena 150-170zł szt :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj