Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#1961 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 16:10

Ceny ziemi dopóki ziemia nie zacznie tanieć i dopóki będzie gwarantowała taki yield, dopóty będzie przedmiotem zainteresowania osób wyłącznie inwestujących kapitał, sytuację może również trochę uleczyć kryzys w branży budowlanej, gdy drogowcy przerzucą się na budowlankę mieszkaniową, rolnik zarabiający na każdym hektarze 2tys. zł rocznie będzie skłonny zapłacić za grunt 40tys. zł, czyli spadek dochodowości również przełoży się na ceny gruntów, należy jednak zauważyć, iż ceny gruntów nieprzerwanie rosną od kilkunastu lat, więc ziemia gwarantuje bezpieczeństwo kapitału i pewne zyski, jeśli nie z produkcji to z dzierżawy itd, najwięcej zależy w tym momencie od decydentów, czyli od formy finansowania rolnictwa w kolejnej perspektywie finansowej oraz na krajowym podwórku od kształtowania ustroju rolnego, między innymi poprzez warunki udzielania kredytów preferencyjnych (swoją drogą bardzo mi się nie podoba, że nie ogranicza się maksymalnej wielkości udzielanych kredytów - maksymalna pula sięga kilku milionów złotych dla jednego kredytobiorcy) na przykład podnosząc ich koszt o 50% i 1500% w przypadku kredytów klęskowych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 01:52
  •  

#1962 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 10 sierpień 2012 - 06:36

Ceny ziemi nie potrzebuję na razie kupować.
Przede wszystkim gdyby nie te dziadowskie dopłaty żaden warszawiak nie zainteresowałby się ziemią. Niby są przepisy na takich "rolników" ale nawet urząd ich nie respektuje.

#1963 Share newhollandtd80

newhollandtd80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 21:37

Ceny ziemi nieżle ludzi już grzeje dać 40tyś za ha , kiedy to się wzruci jak z ha max 2,5 tyś zysku na rok, u nas ludzie jednak nie takie głupie po wyżej 14tyś za lepsze kawałki, nikt nie chce dać , a przeważnie to pole chodzi od 11 do 12tyś , nie wiem jak u waz ale u nas na polu złoto nie rośnie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1964 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 09:25

Ceny ziemi Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj: ponad 5 lat temu nabyłem pole z ANR, trochę mi nie pasuje lokalizacja i sprzedałbym je, ale nie wiem czy już mogę bo miałem umorzony podatek rolny przez 5 lat teraz jest 6 i płacę chyba 25% a w następnym coś tam jeszcze umorzą i w 8 będzie już sto %. Pytanie czy jak bym teraz sprzedał to nie będę musiał zwracać podatku?
I drugie pytanie to jak mam dzierżawę z gminy już 10 lat to czy przysługuje mi prawo pierwokupu?

#1965 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 09:37

Ceny ziemi prawo pierwokupu przysługuje po trzech latach (trwania jednej umowy) http://www.mir.pl/dzierzawa_gruntu.htm

#1966 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 10:04

Ceny ziemi Zapomniałeś dodać, że musi być podpisana jeszcze umowa pisemna z datą pewną.

#1967 Share pio066

pio066

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 12:08

Ceny ziemi

#1968 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 22:42

Ceny ziemi Cena ziemi zależy od jej możliwości nabycia w okolicy. Cenę kształtuje lokalny rynek jeżeli w mojej okolicy ziemia sprzedawana jest w małych kawałkach sporadycznie przez upadajace gospodarswa to i cena ok 50-60 tys za hektar nikogo nie dziwi. Gdyby było jej pod dostatkiem to i cena zaewne by mocno spadła.

#1969 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 11:47

Ceny ziemi To ja trochę dodam bo dzisiaj byłem w BGŻ i Pani mi powiedziała że mają mieć decyzje odnośnie 2% kredytów koniec września początek października. Ale dzisiaj dostali info że nie będzie ich na zakup całości ziemi tylko 50% kredyt 2 % a 50% kredyt komercyjny 7 z kawałkiem%. Makroregion Grudziądzki chyba dobrze pisze. Mają złożone na 2mln zł tyle rolnicy ubiegają się a prawdopodobnie dostaną 1mln zł. Więc płacąc za 10h 300tys zł wpłacamy 20% z kieszonki swojej a 40 dostajemy na 2% a kolejne 40 na 7 z kawałkiem aktualnie. Nie można wziąć samego 40 % na 2%.

#1970 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 20:43

Ceny ziemi I jak żyjąc w tym kraju nie dostać nerwicy? Kartofel sawicki trąbił wszem i wobec że priorytetem jest zabieranie ziemi wielkim dzierżawcom aby trafiła w ręce mniejszych rolników Gdy już przepchnęli ta ustawę pod płaszczykiem szczytnych idei to dziwnym trafem ktoś blokuje środki na kredyty Więc za co ma być kupowana ta ziemia? Tak zleci czas do końca 2013 roku na mydleniu oczu a potem winę się zrzuci na te paskudne i złe przepisy unijne które zabronią przyznawania prefencyjnych kredytów a kartofle z PSL-u powiedzą że przecież zrobili wszystko co mogli tylko ci głupi rolnicy nie kupowali ziemi gdy był na to czas Co za państwo - ręce opadają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1971 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 20:51

Ceny ziemi mi gość za działkę 1.8ha w tym 0.4ha nieużytku z 37tys zł uzgodnionych wiosną podniósł się do 55tys zł i sobie odpuściłem kupno. Ziemia klasy 5 trochę tylko 4.

#1972 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 21:48

Ceny ziemi Hatetusk, a może ty oddasz tym mniejszym rolnikom swoją ziemię skoro jest Ci ich szkoda?

#1973 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 22:01

Ceny ziemi W tym rzecz Stasiek że nikt się nie pyta czy ktoś chce oddać dzierżawioną od państwa ziemię tylko ją zabierają zmieniając w trakcie zapisy umowy dzierżawy Ale to tylko część problemu - bo to zabieranie było propagowane pod hasłem że ta ziemia ma trafić w ręce rolników Gdy ustawę przepchnięto to nagle raptem blokowane sa kredyty preferencyjne Do korzystania z tych kredytów uprawnieni są wszyscy rolnicy a słowo mniejsi użyłem w odniesieniu do wielkich dzierżawców co dzierżawią tysiące hektarów Absolutnie nie jestem jednak za zabieraniem im dzierżaw bo skoro państwo łamie zapisy zawartej umowy to co w tym kraju ma być pewne? Skoro już jednak do tego doszło a jednocześnie uniemożliwia się kupno tej ziemi przez rolników - to ja się pytam retorycznie "O co chodzi?"

#1974 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 22:11

Ceny ziemi O populizm. Rolnicy domagali się ziemi więc w teorii ją dostali. Przecież rząd dał taką możliwość. A że mamy dziurawy budżet więc nasz minister zaczął zaciskać pasa. Więc zaczął od dofinansowań do kredytów. Przecież kto będzie bębnił w mediach, że zabrali rolnikom dopłaty do oprocentowania? A kupić, ktoś na pewno kupi więc i finanse będą się zgadzać.

#1975 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 07:19

Ceny ziemi Ludzie glupieja strasznie z cenami ziemii ja teraz kupuje hektar klasa 3,4,5 za 26 tys zl plus ja place za geodete i notariusza czyli 30000 w tej samej wsi kobieta sprzedala 2 ha po 47 tysiecy tylko dlatego ze sasiad chcial miec dobry dojazd do budynkow a ze mu zalezalo to go wydoili jak mogli.
Co do filmiku to pokazali jak dziala Polski system, czlowiek bezprawnie uzytkujacy pole zostaje a wlasciciel z 13. Milionami kredytu ktory jest wlascicielem zostaje wygnany przez policje. Co za kraj

#1976 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 08:18

Ceny ziemi Ceny ziemi urealnią się po 2013 roku jak skończą się kredyty preferencyjne.Tylko one tak podbijają stawki.Później trzeba będzie wliczyć w cenę ziemi koszt kredytu komercyjnego , a to spowoduje spadek ceny ziemi.Kryzys panujący w europie jest też i u nas ,położył już sporą część budowlanki.Jak wpadnie w rolnictwo to zlicytują sporą część gospodarstw zadłużonych ponad miarę.W mojej okolicy jest sporo takich gospodarstw które przebijają się z ofertami zakupu ziemi,a jak przychodzi do kupna to nie dostają kredytu ze względu na brak zdolności kredytowej.Mają hipotekę na każdym kawałku pola i na budynkach.

Edytowany przez ZF9641, 09 wrzesień 2012 - 08:19.

#1977 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 09:24

Ceny ziemi ZF - nie byłbym takim optymistą bo kredytów praktycznie to na razie nie ma jeśli jeszcze nie zauważyłeś a cena ziemi rośnie Po prostu kupują ją ludzie którzy chcą gdzieś zainwestować kasę i to oni podbijają ceny bo patrząc na to co można zarobić na uprawie tej ziemi to ceny sa wręcz nierealne i taka inwestycja patrząc tylko na zysk z rolnictwa jest zupełnie bezsensowna Ci co wykładają taką kase liczą głównie na to że po 2016 roku ceny podbiją cudzoziemcy - ale ja myślę że tak nie będzie - cudzoziemcy jeśli chcą to i w tej chwili omijają prawo - owszem może zdarzą się sporadyczne przypadki że wykupią jakieś wielkie połacie gruntów ale przecież nikt się nie połasi na kilka - kilkanaście ha gruntu bo po co im to bedzie potrzebne?

#1978 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 11:08

Ceny ziemi dokładnie koledzy.już teraz Duńczycy kupują ziemię za podstawionych polskich pseudo rolników. a swoją drogą to fakt, my mamy do kupienia ok 4 ha ziemi od agencji,ale nasz bank nie ma limitu na kredyty preferencyjne i staneło na tym że znowu dzierżawa na rok... z drugiej strony sąsiadce zmarł mąż, syn za diabła robić nie chce a ta ojcu powiedziała 8 zł za metr kw, ziemia 6 klasa kamieni w pip, a ja nawinąłem z 2ch ha 27 balotów słomy żytniej... ludzi grzeje z ceną ziemi...

#1979 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 12:28

Ceny ziemi Ja słyszałm że po 2015 roku ziemia znacznie podrozeje gdyż zostani uwolniony rynek.Co o tym myślicie ile w tym prawdy?

Edytowany przez konrad82, 09 wrzesień 2012 - 12:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1980 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 13:36

Ceny ziemi Dalszy sąsiad kupił 7ha po 35tys za hektar klasa 3-4.