Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 20:55

Ceny ziemi Gornej granicy nie ma :P Dolna... 30-50 tys na moje oko w zależności od klasy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 06:04
  •  

#1942 Share pio066

pio066

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 09:55

Ceny ziemi u nas ostatnio poszło 50ha 2-4a za 80tys ha :D a inne ziemie po cenie wywoławczej ok50tys B)

#1943 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 08:28

Ceny ziemi My 5h będziemy brali klasa 3b po 30tys. za h

#1944 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 12:26

Ceny ziemi To jeszcze jako tako, drogo ale idzie wytrzymać. 2 lata temu za 4-5klasę znalazł się głupek co zapłacił 27tys - 5 ha kupił.

#1945 Share Maluch

Maluch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 17:51

Ceny ziemi A w mojej okolicy ANR wyceniła 19 ha po 15000 za ha klasa ziemi 4

#1946 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 18:18

Ceny ziemi A jak to jest z prawem pierwokupu? Mam działkę 4ha a obok niej sąsiad ma 2 ha. Trudny to człowiek i przyjdzie czas że sprzeda tą ziemię. Da się coś zdziałać gdyby nie chciał sprzedać mi tylko innemu rolnikowi który nie ma sąsiadującej działki?

Nie chcę nowego tematu zakładać a nic znaleźć na ten temat nie mogę.

#1947 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 sierpień 2012 - 19:17

Ceny ziemi Jego ziemia, jego sprawa komu sprzeda.

#1948 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 20:08

Ceny ziemi Nie da się. Prawo pierwokupu przysługuje tylko dzierżawcom, współwłaścicielom, ANR, SP i samorządom jeżeli spełnione zostaną określone warunki.

Edytowany przez StasiekS, 06 sierpień 2012 - 20:10.

#1949 Share Maluch

Maluch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 20:33

Ceny ziemi Powyżej 5 ha ogólnej powierzchni gruntów rolnych agencja może odkupić poprzez tzw warunkowa umowa sprzedaży. Np. sąsiad sprzedaje 6 ha dla warszawiaka zgłaszasz zainteresowanie dotyczące tej ziemi do anr, izby rolniczej i gminy ze taka sprzedaż nastąpi. Anr odkupuje od sąsiada a potem wystawia na przetarg ograniczony dla zainteresowanych. Właśnie w ten sposób blokuje wszystkie transakcje w mojej wsi, które nie są kupowane przez mieszkańców mojej gminy.
Jeśli macie pytania to na gg

#1950 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 22:56

Ceny ziemi Myślałem że istnieje jakieś prawo typu "pierwokup sąsiedzki" w celu zmniejszania parcelacji działek. Widać nici z tego...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 07 sierpień 2012 - 06:10

Ceny ziemi takie jest prawo że zawsze ktoś z układami ma pierwszeństwo. I nie tylko z tym
We Francji zawsze pierwszeństwo kupna ma właściciel sąsiadującej działki nawet jak to będzie 1 ar.

#1952 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 10:31

Ceny ziemi Maluch, pewnie w swojej gminie masz pseudonim Kapuś? Ciekawe gdybym donosił do ARiMR, że nie spełniasz wymogów dobrostanu zwierząt czy innych, czy byś był zadawolony? W końcu robię to w imieniu prawa i bronię interesu konsumentów.

Na tym polega właśnie prawo własności. Robię z moja rzeczą co chce i sprzedaje komu chce a sąsiadom czy maluchowi nic do tego nie powinno być.

#1953 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 10:56

Ceny ziemi Tutaj można podyskutować. Jeśli chodzi o ziemię - chyba łatwiej uprawiać 10ha w kawałku niż 10ha w 7 działkach. Powinno być coś takiego jak sąsiedzkie prawo pierwokupu. Kiedyś dokonywano komasacji - to też nie takie proste i kasy na to poszło - a teraz nie ma prawnej możliwości dokonywania scalania w większe działki niemal zerowym kosztem.

#1954 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 11:34

Ceny ziemi Ale czy wtedy będziesz się nazywał właścicielem? Jeżeli wprowadzimy jeszcze prawo pierwokupu przez sąsiada to bliżej ci będzie do użytkownika niż do właściciela. A ja np. nie lubię gdy ktoś ogranicza moje prawo własności i decyduje za mnie co powinienem najpierw zrobić. Jeżeli sąsiad nie będzie chciał mi sprzedać to jego święte prawo. I argument, że to pomoże scaleniu działek jest bezsennsu. Po takie argumenty można wszystko podciągniąć np. odbierzmy ziemię małorolnym i oddajmy tym większym aby byli jeszcze więksi albo na odwrót. Tylko dlaczego jest takie oburzenie, gdy kogoś wywłaszczają pod budowę drogi. W końcu to także szczytny cel.

#1955 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 11:53

Ceny ziemi Polak ma taka mentalność, że woli sprzedać obcemu niż sąsiadowi - bo po co sąsiad ma mieć lepiej. Posiadam ponad 20 ha w kilkunastu kawałkach, w kilku miejscach graniczę z tymi samymi rolnikami, proponowałem zamiany aby scalać kawałki - nie chcą nawet gadać. Prawdziwym problemem na polskiej wsi są przedsiębiorcy KRUS-owcy - nie uprawiają, nie wydzierżawią, nie chcą się zamienić na korzystnych warunkach - tylko leżą ich kawałki odłogiem i rozsiewają chwasty. Co do tematu - w mojej gminie człowiek od kilku miesięcy ogłasza 3 ha za 80 tyś/całość.Brak chętnych - chyba dlatego, że to 6 klasa.

#1956 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 13:33

Ceny ziemi I chcesz zmieniać tą mentalność prawem? Rozumiem oszustwa czy kradzieże sankcjonować ale niechęć wobec sąsiada także? Czyli jak Twój sąsiad nie będzie chciał Ci sprzedać ziemi albo się zamienić, to doniesiesz w odpowiednie miejsce, powołasz się na odpowiednie przepisy, że będzie musiał to zrobić. Ciekawe podejście. A co jeśli ten sąsiad będzie chciał abyś zburzył oborę? Wcześniej problemów nie stwarzał ale teraz chce ją zburzyć bo mu śmierdzi albo zasłania widok. Bez problemu ją zburzysz?

#1957 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 16:05

Ceny ziemi Stachu - jak zwykle u Ciebie wszystko anty jeśli chodzi o rolnictwo. Jeżeli zapłacę sąsiadowi tyle ile oferują inni albo i więcej to jaką stratę poniesie na wyzbyciu się własności? Przecież nikt mu prawa własności nie ogranicza, zwiększa się jedynie prawa sąsiada do nabycia, nikt nie wymaga żeby to nabywca określał cenę, cenę określa ten kto sprzedaje. I co ma do tego obora?

#1958 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 09 sierpień 2012 - 06:08

Ceny ziemi dokładnie. Ziemia nie powinna być towarem do handlu. A niestety jest

#1959 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 12:54

Ceny ziemi Dlaczego nie powinna być towarem? Bo jesteś rolnikiem i sąsiad nie chce Ci sprzedać więc zróbmy tak żeby to zrobił? Bo jakim prawem on może komuś innego sprzedać? Może wróćmy w ogóle do poprzedniego rozwiązania, znacjonalizujmy ziemię, utwórzmy PGR a byłych rolników tam zatrudnijmy? Ten pomysł ma same zalety. Ziemia nie trafi do warszawiaków ani innych osób, rolnicy dalej będą uprawiać ale już nie będą się martwić o opłacalność ani pogodę bo co miesiąc dostaną wypłatę. Same plusy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 15:26

Ceny ziemi Ale po co takie przykłady niezwiązane z tematem? Słowem nikt nie wspomniał o PGR czy o pogodzie i opłacalności...
Chodzi tylko o taką kwestię że sąsiad osoby sprzedającej ma prawo do nabycia działki jako pierwszy ale po najkorzystniejszej dla sprzedającego cenie i tyle. Warszawiak da więcej to kupi i po temacie.

I żeby nie było.. nie chodzi tylko o rolników. Masz działkę na obrzeżach miasta - obok jest kolejna działka do sprzedania, dajesz najwięcej i mimo to koleś nie chce sprzedać bo nie. Tobie jest potrzebna a jemu potrzebna kasa ale nie sprzeda bo nie.

Edytowany przez pawelol111, 09 sierpień 2012 - 15:28.