Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

mam całość gospodarstwa na obszarze natura2000 i niczemu to nie przeszkadza w moim gospodarowaniu, no poza zalesieniem jednej działki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krone125    10

Witam nie znalazłem podobnego tematu,i chciałbym was się doradzić drodzy koledzy ile za działkę 0,5ha mogę zapłacić sąsiadowi,podkreślę ze jest w bardzo złej kulturze rolnej,zaniedbana itp itd.30 tysięcy to chyba z zadowoleniem powinien przyjąć tę sumę,a prowadziłem z nim wstępną rozmowę to nic nie marudził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

30 tys to za hektar zaniedbanej działki to wygórowana cena. Osobiście za zaniedbaną działkę o powierzchni 0,5 ha więcej jak 15 tys bym nie dał, co innego jak by to była działka budowlana, ale to wszystko zależy od klasy gleby czy niepodmokła itd. Na miejscu sąsiada nawet bym się nie targował, bo za tą działkę mógł by sobie kupić 1 hektar lepszej, więc dobrze to przemyśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

Witam nie znalazłem podobnego tematu,i chciałbym was się doradzić drodzy koledzy ile za działkę 0,5ha mogę zapłacić sąsiadowi,podkreślę ze jest w bardzo złej kulturze rolnej,zaniedbana itp itd.30 tysięcy to chyba z zadowoleniem powinien przyjąć tę sumę,a prowadziłem z nim wstępną rozmowę to nic nie marudził :)

 

 

zależy jaka klasa i czy orne, pastwisko, ale 30tyś to za dużo; za 0,5ha ok. 10 tyś max., no chyba że to działka w atrakcyjnej lokalizacji to co innego, ale jak zwykła mędzypolna to więcej nie warta raczej

 

koledzy poradźcie, jest do wzięcia 3,56 ha (0,4 ha - klasa 4b, a reszta 5 i 6) ale na całym obszarze pola natura 2000. agencja z wyceną zwleka bo jakieś kwitki im brakują... połowa terenu jak stół, druga to dość spora górka. nie pamiętam dokładnie ale z 5 lat temu za całość chcieli 12-15 tyś, teraz aż boję się pomyśleć... ogólnie pole w średnim stanie bo jest tam pastwisko, no i co z tą naturą?

 

 

teraz pewnie będzie z 40-50tys. za coś takiego, trzeba było kupować 5lat temu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

petzi ty mnie nie strasz... :( można było ale się nie kupiło, sam już nie wiem czy dobrze czy źle...

Nikita to weź poradź, bo ja słyszałem że tam na tej naturze cuda się dzieją... kolega ma na takim terenie las i dostał jakieś dyrektywy to mówi ze nawet złamanej gałęzi nie może z tego lasu wynieść... a z łąkami to ponoć jeszcze gorzej bo tylko jedno-kośne i to po 20 września...wszystko musi być na swoim miejscu - natura rodzi, natura zabiera...

a z drugiej strony sąsiad ma ziemie i zaczął ją wykupywać jeszcze przed naturą, a jak weszła to wystopował bo gadał że nic z tą ziemią nie zrobi, ani jej nie zrobi na budowlaną, ani siedliskową no nic nawet żwirku nie wykopie.... to jest prawda?

 

no jak mam taki grunt brać to pieprzyć to <_< a parę lat wstecz jak urzędasy robili tą wycenę to gadali niech pan kupi może działeczki pan porobi i sprzeda i byśmy teraz byli w czarnej d*pie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...Nikita to weź poradź, bo ja słyszałem że tam na tej naturze cuda się dzieją... kolega ma na takim terenie las i dostał jakieś dyrektywy to mówi ze nawet złamanej gałęzi nie może z tego lasu wynieść... a z łąkami to ponoć jeszcze gorzej bo tylko jedno-kośne i to po 20 września...wszystko musi być na swoim miejscu - natura rodzi, natura zabiera...

a z drugiej strony sąsiad ma ziemie i zaczął ją wykupywać jeszcze przed naturą, a jak weszła to wystopował bo gadał że nic z tą ziemią nie zrobi, ani jej nie zrobi na budowlaną, ani siedliskową no nic nawet żwirku nie wykopie.... to jest prawda?....

Na użytek własny sąsiad kopie, drugi chciał sprzedawać piach - U. Gminy i skarbówka się przywalił (brak koncesji). Kopać więc można dla siebie ale czy żwirownię założyć to nie wiem.

Lasu ponoć nie posadzisz bo owszem można sadzić ale czegoś brakuje i w efekcie nie posadzisz.

Lasu nie mam więc nie wiem czy można coś tam ciąć choć jak dostałem zgodę na przycięcie gałęzi z UG to owszem ale wycinka chyba zimą (poza okresem ochronnym).

Łąki - kosisz kiedy chcesz jeżeli nie masz np "ptaszków" czyli nie bierzesz dopłat z tytułu ochrony lęgowisk ptasich (na naturze masz parę PLN więcej niż poza nią). Poza tym ja kosiłem 1 sierpnia i z końcem września, pierwszy pokos w powietrze okranem a drugi znajomy na siano zebrał a mam "ptaszki".

Na budowlaną to nie wiem czy przekształci, ja budowałem u siebie szambo i zb na gnojowicę i musiałem robić to poza okresem ochronnym więc masz pewne ograniczenia.

 

 

Ogólnie trochę przepierniczona jest ta natura 2000 ale jeżeli możesz pewne prace zorganizować czyli wcześnie obsiać pola to spokojnie dużo prac zrobisz po siewach i będziesz w zgodzie z przepisami.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki Nikita za info, przydadzą się :) ale jeszcze cena.... pismo czy jesteśmy zainteresowani kupnem przyszło na początku roku i wyraziliśmy chęci, ale w czerwcu przysłali umowę przedłużenia dzierżawy i zwlekają z wyceną... coś to dziwne... tłumaczą się że brakuje jakiś dokumentów bo ta "ziemia należy do nich ale nie do nich" i chyba sr** na ten kawałek bo jak wywalą cenę.... :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

ja miaalem okazje tydzien temu kupic 8.4ha za 48/ha..

jak mam dac tyle za ziemie to mam ja w d...e :/


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

 

zależy jaka klasa i czy orne, pastwisko, ale 30tyś to za dużo; za 0,5ha ok. 10 tyś max., no chyba że to działka w atrakcyjnej lokalizacji to co innego, ale jak zwykła mędzypolna to więcej nie warta raczej

 

 

 

teraz pewnie będzie z 40-50tys. za coś takiego, trzeba było kupować 5lat temu :/

To pole jest dla kolegi @krone125 w atrakcyjnej lokalizacji, bo za stodołą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Kawałek jeden, ładny ale dojazd polna drogą... :huh: ceny niezłe to fakt II klasa niedawno poszla po niecale 60 tys. za hektar :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Dla zdesperowanych :)

"Zawsze jest głupi, który sprzedaje - i zawsze jest głupi , który kupuje" i odwrotnie.

Maksyma ponadczasowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

maniek 33 ale jest jeszcze drugie powiedzenie " każdy głupi ma swój rozum" ;) i " ten się śmieje kto się śmieje ostatni"... ale to tak poza tematem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy każdy chciałby wiedzieć co będzie, ale nastały takie czasy że nie wiadomo czego można się spodziewać.... nie ma co prorokować tylko robić swoje... i łapać okazje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

we wtorek z kolega wydzierżawiliśmy 102,15ha całość natura 2000 za 224dt rocznie od anr w zachodniej małopolsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Dla zdesperowanych :)

"Zawsze jest głupi, który sprzedaje - i zawsze jest głupi , który kupuje" i odwrotnie.

Maksyma ponadczasowa :)

 

Witam Maniek33 zapraszam Cie w moje okolice poniżej 40 nikt nawet nie chce gadać 45 to norma a jak ty nie kupisz to juz za Tobo procesja chętnych wiec płacz i płac

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

we wtorek z kolega wydzierżawiliśmy 102,15ha całość natura 2000 za 224dt rocznie od anr w zachodniej małopolsce

 

czyli 2,24dt za ha to cena dobra, rozumiem ze do tego jeszcze podatek rolny po Twojej stronie? jaka to klasa gruntu ze taka oferta była? to była cena wywoławcza czy już podbijana za tylu staneła? u nas już dzierżaw prawie nie ma na przetargach a jak są to ok. 10dt/ha i wiecej....nie chciałeś tego kupić poki sa preferencje? bo nie wiadomo co za 6 lat bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie (północno zachodnie mazowsze) za kl III-IVa trzeba wyjąć ponad 30000 zł za hektar i ziemi nie kupi bo nie ma . Chciałbym kupić ok 10 ha i nie wiem czy mi się uda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chom    1

Ja do miszka31, idzie zima i chom jest głodny. Czy zabezpieczyłeś troche materiału siewnego dla kolegi ? Sorka, że tutaj ale szukam go po całym gospodarstwie i mi ucieka! A tylko raz go nastraszyłem moimi siekaczami i to dawno było ! Miszka31 ! Daj znać ! Głodny jestem !

Nie zmuszaj mnie żebym zajrzał do bima ! Ja ktoś zna Miszka 31 to niech da mu znać bo nie ręcze !


Chomik...wróg czy przyjaciel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj