Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2012 - 20:15

Ceny ziemi Spytajcie warzywników z centralnej Polski po ile ziemia chodzi w obrocie. ;) Nie zdziwcie się jak padnie równa stówka...

@farmermf tego nie napisałem... do 6ha 30km nie opłaca się jechać. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 01:42
  •  

#1742 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 20:40

Ceny ziemi Mam kolegę spod Przasnysza, który w zeszłym roku kupił 2ha po 70 koła za hektar. Podobno ogólnie ma gliny, ale ile tej gliny w glinie to musiałbym sam ocenić. :P

#1743 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 05 kwiecień 2012 - 21:04

Ceny ziemi w sąsiedniej wiosce poszedł hektar za 70 tys ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1744 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 kwiecień 2012 - 21:14

Ceny ziemi Dalej będą takie ceny to chyba niektórym przyjdzie na myśl sprzedawać gospodarstwa, przecież sprzedając kilkanaście ha można uzyskać tyle kasy co 6 w totku :D
U mnie ostatni rekord to 20tys za mórg(tzn 56ar) łąki, i jak to w moich warunkach jest łąki niezbyt urodzajnej.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1745 Share przem

przem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 06:55

Ceny ziemi Jedni płaca jakieś chore sumy, a inni kupują ogromne gospodarstwa za "grosze". Ostatnio głośno jest o sprzedaży Przedsiębiorstwa Rolnego Rusko w Wielkopolsce, jak ktoś poszuka to znajdzie dokładne kwote ja troche zaokrągle 3800 ha ziemi z maszynami zwierzętami i produkcja było wystawione za ok 30 milionów złotych, przetarg wygrał jakis hodowca fredek, niestety nikt nie chce podac ile zapłacił, ale nieoficjalnie mówi się że ok 60 milionow złotych, jak sobie podzielicie kwoty przez hektary to okaze sie że do 60 czy 100 tyś za ha bedzie baaaaardzo daleko ;/

#1746 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 07:01

Ceny ziemi Przy takich dużych powierzchniach normą jest 20-25 tyś za ha i to jest normalna stawka. 60 czy 100 tyś to jest paranoja...

#1747 Share agrouki

agrouki

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:wódka i sex

Napisany 06 kwiecień 2012 - 08:29

Ceny ziemi ano tak juz jest jednego scigaja ze skarbówki za nie zapłacone 100zł drugiemu umarzają milion

#1748 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 08:31

Ceny ziemi Z tego co się orientuję to jedna w Polsce osoba nie może posiadać powyżej 600 ha. Dziwi mnie, że sprzedali komuś 3800 ha. Druga sprawa - jeżeli sprzedawała to instytucja państwowa np: ANR czy gmina - to wartość sprzedaży nie powinna być tajemnicą, przetargi zazwyczaj są jawne.

#1749 Share agrouki

agrouki

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:wódka i sex

Napisany 06 kwiecień 2012 - 08:46

Ceny ziemi przepisy zawsze da sie obejsc a jeszcze jak sie ma kase to można wszystko

#1750 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 06 kwiecień 2012 - 09:06

Ceny ziemi Działka pod stołem i wszystko załatwione ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1751 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 18:39

Ceny ziemi

Panowie pole to inwestycja na lata która będzie dawać zysk więc warto zapłacić każde pieniądze, aczkolwiek wiadomo że przy dużych kwotach zysk przyjdzie dopiero za jakiś czas. U nas nie jeden już mówił że jak kupiliśmy pole 11,5 ha po ponad 50 tys za 1ha to ze w życiu by tyle nie dali, a tak to mówią że kupiliby pole, że mało pola itd..
Ale są też ludzie którzy nie wywalili by takich pieniędzy w pole bo np. nie chcą pchać się w kredyty i ja doskonale to rozumiem i niczego nie narzucam ;)

Każde? Czyli gdzie jest górna granica? I jak jest z oplacalnością gdy kupujemy ziemię za 50 czy 70 tys. złotych? Tylko przedstaw konkretne liczby a nie puste słowa, że się opłaca.

Z tego co się orientuję to jedna w Polsce osoba nie może posiadać powyżej 600 ha. Dziwi mnie, że sprzedali komuś 3800 ha. Druga sprawa - jeżeli sprzedawała to instytucja państwowa np: ANR czy gmina - to wartość sprzedaży nie powinna być tajemnicą, przetargi zazwyczaj są jawne.

Nie ma ograniczeń w posiadaniu ziemi. Jeżeli Cię stać to możesz i pół województwa wykupić. Jedynie to osoba mająca więcej niż 300ha ma pewne ograniczenia co do zakupi ziemi ale to nie oznacza, że nie może kupić.

#1752 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 06 kwiecień 2012 - 19:17

Ceny ziemi osoba prywatna może mieć 300 a spółka 500. Dzierżawić można i tysiące ha ale kupić już nie. Ci co kiedyś pokupowali na tym zyskali

#1753 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 19:22

Ceny ziemi Ale to chodzi z ANR ziemie czy i na wolnym rynku? Bo to mnie zawsze zastanawia

#1754 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 19:29

Ceny ziemi Moje dwa słowa... Ci co teraz kupuja ziemię niech uważają żeby czasem nie pójść z torbami jesli nie mają wystarczającego zasobu... od dawna mówi się o podatku katastralnym i jego wprowadzenie jest nieuniknione... i wtedy płaci się od wartości gruntu a ta jest na akcie notarilanym zakpu/sprzedaży... i jesli ktoś płaci 60000 za ha to przy podatku na poziomie 2% rocznie (taki jest na przykład w Niemczech) płaci gratis od hektara 1200 złotych.... być może będzie go na to stać... no ale na razie jest kwintal żyta... no nic pożyjemy zobaczymy...

#1755 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 06 kwiecień 2012 - 21:06

Ceny ziemi wychodzi że zapłacił 15741zł/ha w to jest wliczone wszystko

#1756 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 21:10

Ceny ziemi @StasiekS jeżeli kupujesz pole np. po 50 tys/ha na kredyt to wiadomo że kredyt kiedyś spłacisz i prędzej czy później będzie Ci z tego pola zostawać. Nie będę podawał konkretnych liczb bo wiadomo że kupując pole po te 50 tys to na kredyt musi pracować parę innych hektarów, no chyba ze ma się tyle gotówki :P

Ale jeżeli chcesz konkretne liczby to proszę:
Przy warunkach w jakich gospodaruje kupując np hektar pola na kredyt, dane pole jest w stanie zapracować na siebie plus spłacać kredyt przy 25 tys za ha
Obliczenia:
Zakładamy ze siejemy pszenice ozimą. Plony jakie uzyskuje się na moich glebach to ok. 6 t/ha. Zakładamy że sprzedamy to tylko po 600 zł/ha (jeżeli będzie wyższa cena to pieniądze idą do naszej kieszeni)
6t x 600 zł = 3600
dopłata + 800 (nie pamiętam ile jest dokładnie) czyli razem 4400 zł
Koszt nawożenia i ŚOR to ok 1200 zł
Paliwo (zakładam 70 l/ha) 70 x 5,8 =406 zł
Łączne koszty (bez podatku) 1606
Zostaje nam 2794 zł

Teraz rozliczmy kredyt:
25 tys rozłożone na 15 lat to 1666 zł rocznie plus odsetki na 2% czyli 500 zł co daje razem 2166

Tak więc teraz: 2794 - 2166 = 628 zł
Jak widać jeszcze coś zostało :P
Wszystko policzone bardzo ogólnie, bez podatków więc należy przyjąć pewny % błędu. Jak wiadomo koszty różnią się każdego roku. Przypuszczam że gdyby policzyć wszystko dokładnie to wyjdzie się na 0 albo i zostanie coś na plusie ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1757 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 06 kwiecień 2012 - 21:13

Ceny ziemi Myślę że nawet bez kredytów nie wyciągniemy 2800 z hektara na czysto ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#1758 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 21:23

Ceny ziemi

@StasiekS jeżeli kupujesz pole np. po 50 tys/ha na kredyt to wiadomo że kredyt kiedyś spłacisz i prędzej czy później będzie Ci z tego pola zostawać.

Po tym zdaniu więcej pytań już nie mam i chyba już wiem jaka jest opłacalność.

Przy warunkach w jakich gospodaruje kupując np hektar pola na kredyt, dane pole jest w stanie zapracować na siebie plus spłacać kredyt przy 25 tys za ha

Ale ja zadałem pytanie o opłacalności produkcji płacąc za ziemię 50 tys. czy więcej.

#1759 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 21:27

Ceny ziemi Pytałeś o granice opłacalności, więc policzyłem CI że przy 25 tys za ha pole robi samo na siebie.
Przy cenie 50 tys za ha na pole robią inne hektary. Inaczej się nie da. Mija 15 lat i nie masz kredytu a co rok będziesz miał zysk. Co tu więcej tłumaczyć?
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1760 Share pawlis804wd

pawlis804wd

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 21:38

Ceny ziemi @StasiekS- Gdy zajmujesz się produkcją warzyw i to pole jest dość dobrej klasy, to jest ci się w stanie zwrócić bardzo szybko. 10 tys zł z ha jesteś w stanie wyciągnica praktycznie na większości warzyw, a przy dobrych wiatrach dużo więcej niż 10 tyś także tez trzeba zwrócić uwagę kto to pole kupuje i co będzie na nim uprawiał.