Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#1641 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 21:52

Ceny ziemi To zależy czy ma kto kupić w danym rejonie bo są rejony gdzie jest dużo ludzi których mimo wszystko stać jest i walczą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 15:55
  •  

#1642 Share sokoll

sokoll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 22:02

Ceny ziemi

To zależy czy ma kto kupić w danym rejonie bo są rejony gdzie jest dużo ludzi których mimo wszystko stać jest i walczą

30tys za ha 4kl czy to jest duzo? taka cena srednia jest u nas woj.opolskie

#1643 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 22:52

Ceny ziemi Czy ceny ziemi pójdą w dół? To zależy od wielu czynników. Jeśli zlikwidują dopłaty to tak, ceny ziemi spadną. Bardzo możliwe że kolejne programy rozwojowe dla rolnictwa typu PROW będą przydzielane bardzo restrykcyjnie np młody rolnik musi mieć wykształcenie rolnicze - do tej pory można było zdobyć je kończąc technikum zaoczne. Od września koniec z tym, będą tylko technika dzienne i teraz wyobraźcie sobie gościa który ma 27 lat, składa na MR i potem siedzi 4 lata w ławce razem z dzieciakami po gimnazjum. Teraz robi się tak: zwija 75 tys, "rolnik" idzie zaocznie do technikum, studiuje, przyszłości z rolnictwem nie wiąże, za kasę kupi jakiś drobny sprzęt, za kwotę wolną od inwestycji zakupi np samochód, rodzice ziemie obskoczą, minie 5 lat i jest wolny.
Np teraz płacę dzierżawę: 2,5h - 1200kg żyta rocznie. Ziemia nadaje się jedynie pod mieszankę, pszenżyto. Dopłaty nie biorę. Gdyby zniesiono dopłaty i przyszło mi zapłacić 2,5x1000zł + 1200zł to bym podziękował z miejsca.

#1644 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 21 marzec 2012 - 20:18

Ceny ziemi zawsze mówiłem że ceny ziemi spadną.
http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/ziemia-od-anr-bez-doplat,35272.html
Do tego trzeba dodać podatek katastralny który w końcu wprowadzą i pewnie policzą od tej wartości co niektórzy płacą i sporo PROW-owców będzie płakało

#1645 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 marzec 2012 - 20:31

Ceny ziemi Tak jak ja to rozumiem to jak wykupimy grunt to dostaniemy dopłaty ?? A jeśli nie wykupimy i agencja nie jest aktywnym rolnikiem nie dostaniem dopłat do gruntów agencyjnych ??

#1646 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 22:57

Ceny ziemi Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zwrócił uwagę, że zgodnie z nową propozycją WPR na okres budżetowy po 2013 roku, właściciele ziemi należącej do ANR będą pozbawieni prawa do dopłat bezpośrednich.

właściciele ziemi należącej do ANR - ktoś mi to wtłumaczy? to tak jak bym napisał jestem właścicielem ziemi należącej do mojego sąsiada. Jakiś czub to pisał.

Saszeta - jeśli faktycznie wprowadzą kastralny to udupią rolników rozwojowych... stanie przemysł zaopatrujący w sprzęt i po ptakach. Nikt na tym nie zarobi.
Ceny ziemi zapewne spadną jednak nie wiem czy jest się z czego cieszyć. Spadną bo przestanie być opłacalna uprawa - tak samo mi jak i Tobie. Teraz wielu nie stać na zakup gruntu po 30-40 tys. Przyjdzie czas że za 15 tys nie będzie chętnych...

Edytowany przez pawelol111, 21 marzec 2012 - 23:01.

#1647 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 06:03

Ceny ziemi polska w uni ma być jej płucami a nie konkurencją. Co niby dali w Prow-ie to muszą odebrać chociażby w sprzedaży zachodnich maszyn. Nie co roku kupuje się nowy ciągnik a większość już chyba pozmieniała. Wiec teraz można już ud***ć
Co do cen ziemi to dobrze że spadną. Teraz te ceny są nierealne. 30-40 tyś to nawet za 1 klasę jest dużo za dużo. Czy tak jak teraz u mnie było 16 tyś za 5 klasę. Kiedy to się zwróci? Dopłaty są do upraw a nie na zakup ziemi bo gdyby ich nie było to ile warty jest ten hektara co teraz kosztuje te 30-40 tyś?

#1648 Share podlasie5

podlasie5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 10:12

Ceny ziemi okolice łomży...u nas ceny sa dosc wysokie ale kupujacych jest duzo...a ziemi niewiele,ja teraz kupiłem po 25 za ha ale tylko dlatego ze sprzedajacy nie ogłaszał sie...a co do klasy to 4 i 5 ...bank to wycenia na 16-21tys ale realnie to i powyzej 30 płacą co niektorzy...

#1649 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 22 marzec 2012 - 13:26

Ceny ziemi

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zwrócił uwagę, że zgodnie z nową propozycją WPR na okres budżetowy po 2013 roku, właściciele ziemi należącej do ANR będą pozbawieni prawa do dopłat bezpośrednich.

właściciele ziemi należącej do ANR - ktoś mi to wtłumaczy? to tak jak bym napisał jestem właścicielem ziemi należącej do mojego sąsiada. Jakiś czub to pisał.

Saszeta - jeśli faktycznie wprowadzą kastralny to udupią rolników rozwojowych... stanie przemysł zaopatrujący w sprzęt i po ptakach. Nikt na tym nie zarobi.
Ceny ziemi zapewne spadną jednak nie wiem czy jest się z czego cieszyć. Spadną bo przestanie być opłacalna uprawa - tak samo mi jak i Tobie. Teraz wielu nie stać na zakup gruntu po 30-40 tys. Przyjdzie czas że za 15 tys nie będzie chętnych...

A czytałeś dokładnie ten artykuł? Tam chodzi o to że ci co kupią ziemię od ANR po 2014 roku nie dostaną dopłat do tej ziemi Mnie interesuje natomiast ostatnia wypowiedź pana Zagórskiego - wynika z niej że dzierżawca ziemi od ANR nabędzie w 2014 roku uprawnienia do płatności - dzierżawa się skończy , ziemia wraca do ANR a uprawnienia zostają u dzierżawcy? Czyli że dopłaty będzie brał dzierżawca, który faktycznie nie będzie już posiadał tej ziemi? Ciekawe ile czasu będą mu przysługiwać te dopłaty Widzę tu spore pole do nadużyć i jak zwykle obłowią się ci co są obecnie wtajemniczeni w to jakie przepisy zostaną przyjęte odnośnie przyznawania uprawnień do dopłat w 2014 roku W naszym interesie jest aby jak najszybciej poznać te przepisy które będą obowiązywać

#1650 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 17:45

Ceny ziemi Czytałem do końca tylko ten zwrot który zacytowałem wg mnie kupy się nie trzyma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1651 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 marzec 2012 - 19:24

Ceny ziemi Z tego co ja wywnioskowałem to chodzi o to ze jesli rolnik bedzie dzierżawił od anr zimie w 2014 i po tym okresie konczy sie umowa ale ten rolnik juz bedzie musiał oddac ziemie do anr, to kolejny rolnik który bedzie dzierzawił lub kupi te dziłkę bedzie mógł uzyskac prawo do dopłat przejmujac to prawo od poprzedniego rolnika, ale tak jak napisali w artykule to bedzie dobra wola wczesnijszego dzierżawcy lub beda sżły pieniadze pod stołem za oddanie praw do dopłat. Natomiast jakby ten nowy dzierzawca, włascicel nie dogadał sie z poprzednim dzierzawca to dopłat nie dostanie i finito :)

#1652 Share holeryk

holeryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 20:08

Ceny ziemi Panowie a jeśli chodzi konkretnie o woj lubelskie rejon Włodawy to jaka jest cena ziemi ornej III i IV klasy oraz łąk ? tak orientacyjnie. Będę wdzięczny

#1653 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 22 marzec 2012 - 21:56

Ceny ziemi

Z tego co ja wywnioskowałem to chodzi o to ze jesli rolnik bedzie dzierżawił od anr zimie w 2014 i po tym okresie konczy sie umowa ale ten rolnik juz bedzie musiał oddac ziemie do anr, to kolejny rolnik który bedzie dzierzawił lub kupi te dziłkę bedzie mógł uzyskac prawo do dopłat przejmujac to prawo od poprzedniego rolnika, ale tak jak napisali w artykule to bedzie dobra wola wczesnijszego dzierżawcy lub beda sżły pieniadze pod stołem za oddanie praw do dopłat. Natomiast jakby ten nowy dzierzawca, włascicel nie dogadał sie z poprzednim dzierzawca to dopłat nie dostanie i finito :)

No niby tak ale czemu w takim razie miałoby to być "...nieracjonalne z ich punktu widzenia" Z tego można wywnioskować że jeśli ktoś przekazałby te uprawnienia to musiałby ponieść jakąś stratę z tego tytułu Być może chodzi o to że w takim przypadku nie byłoby chętnych na tą ziemię którą dzierżawił dany rolnik bo kto chciałby kupić ziemię bez dopłat - w tej sytuacji jednynym zainteresowanym tymi gruntami byłby ten rolnik który dotychczas dzierżawił - wtedy mogłoby to być nieracjonalne działanie z jego strony aby przyczynić się do wzrostu ilości osób zainteresowanych dzierżawionymi gruntami i w efekcie stracić tą ziemię

#1654 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2012 - 22:12

Ceny ziemi Ten zapis tylko pomorze przedsiębiorcom którzy przerzucają przez tą ziemie kasę lewą i teraz dzięki temu przepisowi sobie ją wykupią za małe pieniążki ja widzę tylko taki sens tego prawa ;/

#1655 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 22:21

Ceny ziemi

Co do cen ziemi to dobrze że spadną. Teraz te ceny są nierealne. 30-40 tyś to nawet za 1 klasę jest dużo za dużo. Czy tak jak teraz u mnie było 16 tyś za 5 klasę. Kiedy to się zwróci? Dopłaty są do upraw a nie na zakup ziemi bo gdyby ich nie było to ile warty jest ten hektara co teraz kosztuje te 30-40 tyś?

Ceny nie realne ?? , za 1 klasę jakby ktoś w naszej okolicy sprzedawał to od 60 000 zł w górę i pewnie długo by nie szukała chętnego. Po ok. 50 000 zł to 2/3 klasa jest sprzedawana w dniu pojawienia się ogłoszenia oczywiście kawałki do 5 ha powyżej musi troszkę poczekać ale też się znajdzie chętny.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1656 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2012 - 22:32

Ceny ziemi @Sadek czytałeś może artykuł o Panu Cz.?

Fakt Wasza strona Ciechanowa płaci grubsze szelesty. Są tacy co chcą i mogą, wiec jest jak jest. ;)

#1657 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 06:29

Ceny ziemi

Ceny nie realne ?? , za 1 klasę jakby ktoś w naszej okolicy sprzedawał to od 60 000 zł w górę i pewnie długo by nie szukała chętnego. Po ok. 50 000 zł to 2/3 klasa jest sprzedawana w dniu pojawienia się ogłoszenia oczywiście kawałki do 5 ha powyżej musi troszkę poczekać ale też się znajdzie chętny.

a w czym te ceny mają odzwierciedlenie? Czy ten co zapłaci 60 tyś liczy na zysk z tego pola? Czy tylko chce mieć więcej od sąsiada? No chyba że inwestuje żeby kiedyś jego dzieci lub wnuki zarabiały. Jaki przedsiębiorca inwestuje w coś żeby czekać 20 lat na zyski?

Jest objaśnienie
www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/rozna-sytuacja-dzierzawcow-od-anr-w-nowej-wpr,35320.html

#1658 Share holeryk

holeryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 13:40

Ceny ziemi

Panowie a jeśli chodzi konkretnie o woj lubelskie rejon Włodawy to jaka jest cena ziemi ornej III i IV klasy oraz łąk ? tak orientacyjnie. Będę wdzięczny

x2, koledzy, prosiłbym o szybką odpowiedź, jest mi to bardzo potrzebne. Patrzyłem ceny na stronach GUS'u ale nie ma tam konkretnych rejonów, a Wy specjaliści w tym temacie na pewno się orientujecie

#1659 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2012 - 14:22

Ceny ziemi Wczoraj kupiłem 2ha 3b za 25 000zł całość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1660 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 14:54

Ceny ziemi Czyli cena po Bożemu... Jeszcze 12,5tys za hektar można dać.